Czas zabiegu

20-120min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 99 zł

Opis

Zazwyczaj ciało kobiety pokrywa nieznaczne, delikatne i miękkie owłosienie, a w miejscu intymnym zajmuje tylko obszar wzgórka łonowego. Jednak wiele pań boryka się z jego nadmiarem np. na plecach, brzuszku i nogach, a więc w miejscach najczęściej latem eksponowanych. Nierzadko obfite włosy pojawiają się również na piersiach i policzkach. Z pewnością stanowią powód do frustracji i zamykania się w sobie, zwłaszcza że wszelkie tzw. domowe sposoby ich usuwania nie zdają egzaminu. Nadmiar ciemnego i widocznego owłosienia nazywamy hirsutyzmem.

Hirsutyzm dotyka wiele kobiet, mniej lub bardziej, ale zazwyczaj jego przyczyn należy szukać w genach lub zaburzeniach funkcjonalnych organizmu. Wizyty u specjalistów najczęściej wykluczą poważną chorobę, a zalecane leczenie może odnieść skutek. Jednak farmakologia dla naszego organizmu przynosi także uboczne skutki. Dlatego pełne obaw pacjentki skazują się na depilację mechaniczną lub zwykłą golarką, co z kolei doprowadza do ciągłego golenia i efektu twardszych i silniejszych włosów.

Warszawska MEA Clinic proponuje ich skuteczne usuwanie poprzez depilację laserem medycznym LightSheer. Wykorzystanie nowoczesnej technologii laserowej okazuje się jedyną w pełni zadowalającą metodą pozbycia się owłosienia. To fakt, że nie jest to sposób najtańszy, ale zapewnia zarówno bezpieczeństwo zabiegów, jak i mniejszą ich ilość koniecznych do uzyskania właściwego rezultatu.

Laserowe usuwanie włosów – przeciwwskazania

Pacjentkom z Warszawy i okolic zapewniamy doskonałe efekty laserowej depilacji, jednak nie wykonujemy zabiegów bezkrytycznie. Dlatego osoby podlegające poniższym przeciwwskazaniom nie mogą skorzystać z naszej oferty medycznej:

 • infekcje i choroby skóry,
 • terapie hormonalne,
 • stosowanie sterydów i leków uczulających na światło, zwłaszcza z grupy sulfonamidów,
 • terapie ziołolecznicze z nagietka, bratka, dziurawca i skrzypu polnego (zawierają substancje światłouczulające),
 • występowanie padaczki,
 • obecność chorób nowotworowych,
 • natrętne powstawanie zmian pigmentacyjnych i tzw. bliznowców (rozrosty włókniste skóry),
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • skóra opalona działaniem słońca, solarium i kremów samoopalających i brązujących.

Zalecenia przed zabiegiem

Warunkiem prawidłowo wykonanego zabiegu laserowego usuwania włosów są zalecenia, do których powinniśmy się zastosować:

 • na miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji woskiem i pęsetą,
 • na tydzień przed zabiegiem odstawiamy kremy depilujące,
 • stosujemy kremy nawilżające lub natłuszczające (skóra jest niepodrażniona i przygotowana do zabiegu) – na jeden dzień przed zabiegiem odstawiamy kremy, antyperspiranty i perfumy,
 • co najmniej pięć tygodni przed zabiegiem nie opalamy się,
 • nie zażywamy leków uczulających na światło oraz nie stosujemy ziół z substancjami światłouczulającymi,
 • odstawiamy leki rozrzedzające krew, aspirynę i witaminy A i E – tydzień przed zabiegiem.

Laserowe usuwanie włosów

Tak zwana fotoepilacja laserem LightSheer jest nie tylko bezpiecznym i skutecznym procesem, którego celem jest laserowe usuwanie nadmiaru włosów, ale także niezwykle wygodnym, wręcz komfortowym sposobem depilacji, do której wykorzystuje się skoncentrowany strumień światła.

Melanina zawarta w cebulkach włosów pochłania generowane światło i zamienia je na ciepło, które z kolei uszkadza macierz włosa, czyli komórki odżywcze, które odpowiadają za jego wzrost. A zatem uniemożliwiamy regenerację włosa i jego odrastanie. Co istotne, laserowa depilacja nie pozostawia blizn i przebarwień, a także uniemożliwia wrastania włosów.

Najczęściej wystarczą 4 zabiegi (włosy ciemne – większa zawartość melaniny), jednak przy włosach jasnych (mniejsza zawartość melaniny) może to nie wystarczyć. Specjaliści MEA Clinic Warszawa chętnie udzielą w tym zakresie szczegółowych informacji.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg depilacji laserem LightSheer wymaga spełnienia określonych przez nas zaleceń po jego wykonaniu, do których należy:

 • mycie skóry wodą, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym z uwagi na ich delikatne oddziaływanie – przez pierwsze kilka dni,
 • w obrębie depilowanej skóry przez kilka dni nie stosujemy perfum, antyperspirantów i dezodorantów,
 • w ciągu kilku dni po zabiegu wykluczamy korzystanie z gorących kąpieli, a także unikamy ewentualnych otarć skóry,
 • przez dwa do trzech tygodni nie stosujemy preparatów i leków złuszczających, leków uczulających na światło, kosmetyków, a także nie korzystamy z żadnej formy opalania się, z saun i basenów.

Objawy typu obrzęk, zaczerwienienie są naturalne dla laserowej depilacji LightSheer i najczęściej ustępują po kilku godzinach.

Nasz gabinet

MEA Clinic

ul. Piaskowa 6 LU 2
01-067
Warszawa,
Polska

kom: +48 538 303 198

Godziny otwarcia:

Pn – Pt: 10:00 – 20:00

Sob: 9:00 – 15:00

Nd: nieczynne

Napisz do nas

MEA Clinic ul. Piaskowa 6 LU 2 01-067 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl