Specjalista laryngolog
Igor Anurin

Lekarz Igor Aleksandrowicz Anurin to wykwalifikowany specjalista medyczny (kwalifikacje medyczne zgodne z systemem obowiązującym na terenie Polski oraz Unii Europejskiej), który może pochwalić się dziesięcioletnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w najlepszych, warszawskich klinikach. 

Do szerokiej specjalizacji doktora zalicza się:

  • chirurgia endoskopowa zatok;
  • chirurgia plastyczna podniebienia miękkiego;
  • diagnozowanie oraz leczenie raka głowy i szyi;
  • leczenie chorób górnych dróg oddechowych (ostrych i przewlekłych).

O ogromnym doświadczeniu i zaangażowaniu w pracę dr Anurina, świadczy między innymi członkostwo w elitarnym Polskim Towarzystwie Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Jest on również częstym uczestnikiem międzynarodowych konferencji naukowo-praktycznych, związanych z otorynolaryngologią. Obecnie, mieszkając na terenie Warszawy, dr Igor Anurin prowadzi konsultacje medyczne oraz wykonuje operacje w Mea Clinic. Specjalizując się w endoskopowych operacjach zatok (FEES), posiada od kilku lat rosnącą grupę pacjentów rosyjskiej narodowości.

FEES funkcjonalna endoskopowa operacja zatok

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok jest zabiegiem drenażu zatok obocznych nosa o minimalnej inwazyjności dla pacjenta. Śluzowo-rzęskowe oczyszczanie, niezbędne w czasie przewlekłego zapalenia zatok, jest realizowane poprzez wewnątrz nosowe otwieranie wąskich przestrzeni. Podczas zabiegu usuwane są przerosty błony śluzowej, różnego rodzaju polipy oraz niewielkie struktury kostne, które mają niekorzystny wpływ na przebieg choroby. Operacja FEES ma również na celu maksymalnie atraumatyczne otwarcie zatok, ich udrożnienie i zapewnienie pacjentowi ulgi. Przeciętny czas trwania takiego zabiegu wynosi od 45 do 120 minut, zależnie od skomplikowania procedury chirurgicznej.