Jak skutecznie zredukować zmarszczki i poprawić wygląd twarzy?

Każdy chce jak najdłużej utrzymać młody wygląd. Z pomocą przychodzą nam różne kosmetyki. Innym skutecznym rozwiązaniem, jest skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jeśli powyższe elementy połączymy ze zdrowym stylem życia, nasza skóra odpłaci nam świetnym wyglądem.

Młoda skóra dzięki prawidłowej pielęgnacji

Każda z nas chce długo utrzymać piękny i młody wygląd. Aby tak się stało, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Koniecznie musi być ona dobrana do rodzaju, a także stanu naszej cery. Inaczej bowiem należy traktować skórę suchą, inaczej tłustą czy mieszaną. Dobór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważny dla stanu naszej skóry oraz
skuteczności pielęgnacji.

Złuszczanie, oczyszczanie i nawilżanie

W codziennej pielęgnacji cery istotne są między innymi takie elementy jak złuszczanie martwego naskórka, oczyszczanie oraz nawilżanie. Pielęgnacja powinna być stosowana regularnie. Bardzo ważne jest to, aby szczególnie dbać o skórę wokół oczu. Jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Należy stosować odpowiednio dobrane kremy pod oczy, które sprawią, że skóra w tych okolicach dłużej będzie wyglądać młodo.

Redukcja zmarszczek – medycyna estetyczna

W redukcji zmarszczek i poprawie wyglądu naszej skóry ogromne znaczenie odgrywa także medycyna estetyczna. Wiele pań regularnie korzysta z botoksu (tzw. toksyny botulinowej). Zabieg powoduje blokadę impulsów nerwowych i rozluźnienie mięśni twarzy, a tym samym redukcję zmarszczek. Popularne są również zabiegi z kwasem hialuronowym. Kwas to substancja w formie żelu. Możemy nią wypełnić miejsca na twarzy, które tego potrzebują (zapadnięcia, bruzdy, zmarszczki). Innym skutecznym zabiegiem jest laser frakcyjny CO2.

W jaki sposób działa laser frakcyjny?

Wskazaniami do zabiegu są między innymi zmarszczki, skóra pozbawiona elastyczności, plamy starcze czy rozstępy. Laser frakcyjny CO2 to urządzenie emitujące fale. Podczas zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń skóry. Tkanka skórna musi się zregenerować. Podczas procesu produkowany jest kolagen. Skóra staje się gładsza, poprawia się jej owal. Zmarszczki są znacznie mniej widoczne.

Usunięcie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny pomoże również w usunięciu blizn potrądzikowych. Sprawi, że staną się o wiele bledsze. Wygląd naszej cery ulegnie znacznej poprawie. Wiele osób zmaga się z tym problemem. Jeśli jesteś jedną z nich, warto rozważyć skorzystanie z zabiegu.

Laser frakcyjny Warszawa

Z zabiegu laserem CO2 można skorzystać w Mea Clinic. Dysponujemy nowoczesnym profesjonalnym sprzętem, a także doświadczoną kadrą. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego (Warszawa) jest bezpieczny. Daje bardzo dobre rezultaty. Poprawia wygląd skóry. Cera staje się gładsza i bardziej promienna. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2

Co jeść, aby długo zachować piękną i młodą skórę?

Na stan naszej skóry ogromny wpływ ma także zdrowa i zbilansowana w najważniejsze składniki pokarmowe dieta. Powinna być bogata w związki zwalczające wolne rodniki, które przyspieszają procesy związane ze starzeniem. Są to między innymi polifenole, a także witaminy (A,E oraz C). Znajdziemy je w owocach i warzywach. Pamiętajmy również o prawidłowym nawodnieniu. Powinniśmy codziennie wypijać odpowiednią ilość płynów. Wpłynie to pozytywnie na kondycję całego organizmu, a także stan naszej skóry.

 

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies