Łysienie androgenowe – jak można sobie z nim skutecznie poradzić?

Łysienie androgenowe jest nieprzyjemną przypadłością, która dotyka wielu panów. Dotyczy to mężczyzn w różnym wieku. Jednak im starsza osoba, tym problem z reguły się nasila. Łysienie androgenowe dotyka ponad połowę panów, którzy ukończyli 50 rok życia.

Kosmetyki

Na rynku istnieje sporo kosmetyków, które mają za zadanie wzmacniać włosy. Nie są niestety zbyt skuteczne w przypadku łysienia androgenowego. Można je stosować dodatkowo. Z pewnością nie pomogą jednak w pełni pozbyć się problemu.

Diagnoza

Bardzo ważnym elementem walki z łysieniem androgenowym jest właściwie postawiona diagnoza. Przyczyn łysienia może jest dużo. Włosy wypadają na skutek braków w diecie, ale również poważnych chorób. Łysienie androgenowe jest jedną z najczęstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Najważniejsze jest udanie się do specjalisty, który postawi prawidłową diagnozę.

Transplantacja włosów

Najlepszą metodą walki z łysieniem androgenowym zdecydowanie jest przeszczep włosów. Nowoczesne zabiegi dają dobre rezultaty. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład wykonanie zabiegu przy użyciu urządzenia S.A.F.E.R.  Zabieg chroni mieszki włosowe. Dzięki temu jest bardzo bezpieczny i daje zadowalające efekty.

Włosy, które wyglądają naturalnie

Zabieg przeszczepu włosów S.A.F.E.R.  pozwala uzyskać naturalne efekty. Panowie mogą cieszyć się gęstą czupryną. Mają możliwość dowolnego stylizowania swojej fryzury. Pielęgnacja włosów nie różni się od tej, którą stosują osoby bez przeszczepu. Ważne jest to, że linia pomiędzy włosami o czołem nie jest nadmiernie prosta. Starsze metody dawały bardzo nienaturalny efekt. Na szczęście dzisiaj nie musimy się już borykać z tego typu problemami.

Poprawa jakości życia

Wygląd nie jest najważniejszą rzeczą w życiu. Bardzo myli się jednak ten, kto uważa, że nie ma znaczenia. Gęste i zdrowe włosy bardzo pozytywnie wpływają na ogólną prezencję. Panowie po przeszczepie są lepiej odbierani przez otoczenie. Zwracają uwagę również na to, że znacznie podnosi się ich samoocena oraz pewność siebie.

Dodatkowe informacje o przeszczepie włosów znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies