Operacje laryngologiczne – kiedy są wykonywane?

Wiele osób cierpi na schorzenia laryngologiczne. Ich przyczyną może być niedoleczona infekcja, palenie papierosów i wiele innych czynników. Leczenie może mieć różny przebieg. Często wystarczy przyjmowanie leków. Istnieją przypadki, kiedy to najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie u Pacjenta operacji laryngologicznej.

Diagnoza lekarska

Podstawą leczenia jest postawienie właściwej diagnozy. O konieczności przeprowadzenia operacji laryngologicznej każdorazowo decyduje otolaryngolog. Po szczegółowym zbadaniu Pacjenta, analizie wyników badań kwalifikuje daną osobę do najlepszego sposobu leczenia.

Leczenie farmakologiczne czy operacja?

Wiele razy na początku wdrażane jest leczenie farmakologiczne. Czasami przynosi świetne rezultaty. Istnieją jednak Pacjenci, u których najlepszą formą leczenia będzie operacja. Jeśli zabieg wykonywany jest przez doświadczony zespół, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, daje dobre i trwałe rezultaty. Przekłada się to na poprawę stanu chorego, a co za tym idzie jego komfort życia. Dokładne informacje na temat przeprowadzanych w Mea Clinic operacji laryngologicznych znajdują się na stronie https://www.meaclinic.pl/laryngologia.

Zalecenia przed i po zabiegu

Lekarz kwalifikując Pacjenta do operacji laryngologicznej przedstawia mu, jak będzie ona wyglądać. Szczegółowo omawia z chorym również zalecenia, których należy przestrzegać. Przed zabiegiem nie wolno oczywiście spożywać alkoholu. Bardzo często zalecenia dotyczą również przyjmowania określonych leków. Bardzo ważne jest to, aby Pacjent współpracował z lekarzem, przestrzegał jego zaleceń. Ma to bezpośrednie przełożenie na skuteczność operacji laryngologicznej, brak powikłań, długość rekonwalescencji. Bardzo istotne jest również to, aby Pacjent pytał lekarza o rzeczy, które go martwią, a także zgłaszał wszelkie informacje o niepokojących objawach.

Operacja czyszczenia zatok

Objawami chorych zatok są bóle głowy, zaburzone poczucie smaku i węchu, niedrożny nos. Jest to bardzo uciążliwe dla Pacjenta. Często najlepszym sposobem leczenia jest przeprowadzenie operacji czyszczenia zatok. W Mea Clinic wykonujemy operację endoskopową. Dużą zaletą zabiegu jest krótki czas hospitalizacji.

Operacyjne leczenie chrapania

Chrapanie jest częstą przypadłością Polaków. Może mieć wiele przyczyn. Podczas chrapania zaburzony jest proces oddychania. Wpływa on na niską jakość snu, co przekłada się na zmęczenie chorego. Chrapanie może mieć również wiele groźniejszych konsekwencji. Jednym z rozwiązań problemu jest wykonanie plastyki podniebienia miękkiego. Zabieg daje dobre rezultaty.

Operacja przegrody nosowej

Częstą przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych jest również krzywa przegroda nosowa. Może mieć ona charakter wrodzony. Problemy z krzywą przegrodą mogą się również pojawić na skutek urazu mechanicznego. Osoby borykające się z tym problemem skarżą się na zatkany nos, bóle głowy, częste infekcje górnych dróg oddechowych, a także inne objawy. Operacja laryngologiczna skutecznie rozwiązuje problemy chorego. O jej przeprowadzeniu każdorazowo decyduje laryngolog.

Migdałki – operacje

Zabiegi laryngologiczne bardzo często dotyczą również migdałków. Są wykonywane u dzieci oraz osób dorosłych. W Mea Clinic wykonujemy operację usunięcia migdałka gardłowego, a także wyłuszczenie migdałków podniebiennych.

Znieczulenie

Operacja laryngologiczna może odbywać się zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Częściej jest to znieczulenie ogólne. Jego rodzaj zależy od typu zabiegu, a także stanu Pacjenta. O najlepszym rozwiązaniu każdorazowo decyduje specjalista laryngolog.

Leczenie laryngologiczne – Warszawa

Klinika Mea Clinic znajduje się w Warszawie. Leczenie laryngologiczne odbywa się na wysokim poziomie. Współpracujemy z wybitnymi specjalistami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Dysponujemy również nowoczesnym wyposażeniem. Ma to wpływ na bardzo dobre efekty leczenia laryngologicznego.

Operacje laryngologiczne – cennik

Ceny poszczególnych zabiegów laryngologicznych różnią się między sobą. Przykładowo leczenie i czyszczenie zatok to koszt od 6000 zł, zaś leczenie chrapania zaczyna się od 2000 zł. Dokładne informacje dotyczące kosztów operacji można znaleźć na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi.

 

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies