Piękna, symetryczna twarz – jak zbliżyć się do ideału?

Za piękną twarz uznawana jest ta, która ma odpowiednie proporcje. Delikatne rysy, wydatne usta, mały nos i odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi częściami twarzy bardzo mocno wpływają na jej atrakcyjność. Co możemy zrobić, żeby poprawić nasz wygląd? Jakie możliwości daje nam współczesna kosmetologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Symetria twarzy

Za idealną uznawana jest twarz owalna, o delikatnych rysach. Poszczególne części powinny ze sobą współgrać. Harmonię może zaburzyć na przykład zbyt duży nos czy bardzo wąskie usta. Wiele zdziałamy za pomocą odpowiedniego makijażu i fryzury. Nie są to jednak trwałe zmiany. W celu uzyskania dobrych proporcji twarzy możemy również rozważyć poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Jak zmienić kształt nosa? Korekta nosa – krzywy, garbaty, duży nos

Nos znajduje się w centralnej części twarzy. Może zmniejszyć atrakcyjność nawet bardzo ładnej buzi. Jeśli jest zbyt krzywy, garbaty czy duży, warto rozważyć poddanie się korekcie nosa. Zabieg pomoże na trwałe pozbyć się problemów. Operacja nosa pozwoli nam cieszyć się idealnym kształtem. Proporcje zostaną przywrócone. Nasza twarz zbliży się do ideału.

Korekta nosa (Warszawa) – czy jest się czego obawiać?

Wiele osób bardzo obawia się operacji nosa. Zabieg jest poważną ingerencją chirurgiczną. Jest więc bardzo istotne to, aby został przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów. Korekta nosa (Warszawa) będzie wtedy bezpieczna i da świetne rezultaty. Pacjent będzie mógł cieszyć się nowym, pięknym wyglądem. Więcej na temat operacji nosa przeczytasz na stronie https://www.meaclinic.pl/operacja-nosa-warszawa.

Proporcjonalne usta

Ważnym elementem każdej twarzy są również usta. Szerokość górnej i dolnej wargi powinna być równa. Najlepiej żeby usta były również proporcjonalne względem innych części twarzy. Jeśli nasze usta są zbyt wąskie (górna warga) bądź narzekamy na zbyt dużą przerwę między nosem a ustami, możemy rozważyć poddanie się zabiegowi Lip Lift. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/lip-lift-podniesienie-ust. Innym zabiegiem, który znacząco poprawia wygląd ust jest ten z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Kosmetyki kolorowe, które poprawią proporcje twarzy

Jeśli chcemy poprawić wygląd naszej twarzy, doskonale sprawdzą się niektóre kosmetyki. Nieocenione będzie użycie bronzera i rozświetlacza. Dzięki nim możemy zmniejszyć niektóre części buzi i uwypuklić inne. Dla przykładu zbyt długi nos skorygujemy używając ciemnego bronzera na jego czubku. Wygląd szerokiego nosa poprawimy nakładając kosmetyk na jego boki. Dobrze zrobiony make-up może zdziałać cuda. Zastosowanie odpowiednich makijażowych sztuczek sprawi, że proporcje naszej twarzy zostaną wyrównane, a my będziemy się świetnie prezentować.

Korekta nosa, kształtu ust – lepsza samoocena

Często nieatrakcyjny nos lub usta, a także inne części twarzy są przyczyną wielu kompleksów. Na szczęście dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, jesteśmy w stanie poprawić to, co nie jest w nas idealne. Korekta nosa, ust czy innej części ciała może znacząco poprawić samoocenę. Raz na zawsze pozbywamy się swoich kompleksów, jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie.

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies