Redukcja zmarszczek – jakie możliwości oferuje współczesna medycyna?

Współczesna kobieta chce przez długi czas zachować młodość i piękny wygląd. Pomocne są w tym dobre geny, zdrowy styl życia oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niezastąpiona staje się też medycyna estetyczna, która oferuje bardzo dużo skutecznych zabiegów.

Laser frakcyjny – redukcja zmarszczek

Skóra z wiekiem traci kolagen, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność. Odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą znacznie opóźnić procesy starzenia, a nawet je odwrócić. Przykładem takiego zabiegu jest laser frakcyjny CO2. Użycie lasera frakcyjnego powoduje mikrouszkodzenia skóry. Zmusza to skórę do samoregeneracji. Podczas tego procesu poprawia się wygląd cery. Można zaobserwować wyraźne odmłodzenia i poprawę jej elastyczności. Laser frakcyjny charakteryzuje się dużą skutecznością. Każda osoba, która potrzebuje odmłodzenia, czuje się źle ze swoim wyglądem, powinna się zastanowić nad skorzystaniem z zabiegu lasera frakcyjnego CO2. Zabieg może być wykonywany na różne partie twarzy. Może być też używany w celu odmłodzenia skóry na dłoniach.

Wpływ lasera frakcyjnego na usuwanie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny świetnie sprawdza się tez w przypadku usuwania blizn potrądzikowych. Blizny, które często u pacjentek powstały w wieku nastoletnim, można na trwałe usunąć. Są one częstą przyczyną kompleksów. Panie próbują tuszować je makijażem. Każdy jednak woli na trwałe pozbyć się defektu. W zależności od stopnia blizn i przebarwień, lekarz odpowiednio dobiera parametry lasera. Pobudza to skórę do intensywnej regeneracji i jednocześnie usunięcia blizn.

Laser frakcyjny CO2 – co warto wiedzieć o zabiegu?

Laser jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Czasami jednak należy się powstrzymać od jego wykonania. Dotyczy to na przykład osób, które cierpią na choroby nowotworowe. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży. Powinny one odłożyć skorzystanie z lasera do czasu po porodzie. Wskazaniami do zabiegu są blizny – zarówno te potrądzikowe, jak i pooperacyjne oraz redukcja zmarszczek. Laser frakcyjny CO2 jest bardzo efektywny w ich usuwaniu. Czasami za pomocą urządzenia usuwa się też brodawki i polipy. Dokładniejsze informacje na temat lasera frakcyjnego CO2 znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2.

Inne zabiegi korzystnie wpływające na stan skóry

Na skórę dobrze działają też inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Popularne są zabiegi mikrodermabrazji, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i inne. Pacjent, który nie jest zadowolony ze swojego wyglądu, powinien zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej. Na miejscu specjalista po obejrzeniu pacjenta zaproponuje mu najbardziej optymalne rozwiązanie, najbardziej korzystne dla niego zabiegi.

Właściwie zbilansowana dieta

Obok zdobyczy medycyny estetycznej bardzo ważnym elementem mającym wpływ ma piękną i zdrową skórę jest dobrze zbilansowana dieta. W codziennych posiłkach powinniśmy dostarczać sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dobrze, aby codzienna dieta obfitowała w warzywa i owoce, które są źródłem ważnych dla zdrowia i piękna witamin. Na skórę bardzo dobry wpływ ma witamina A. Jej źródłem są produkty takie jak: jajka, morskie ryby czy masło, a także warzywa: marchew, jarmuż, groszek, szczaw i inne. Obok witaminy A w codziennej diecie należy tez zadbać o pojawienie się produktów bogatych w witaminę C oraz E. Powinniśmy tez postawić na produkty, które zawierają antyoksydanty, które pozwalają walczyć z wolnymi rodnikami (bardzo niekorzystnymi dla naszej cery). Aby nasza dieta zawierała wszystkie niezbędne witaminy, mikro i makroelementy warto skorzystać z porad dietetyczki, która dostosuje codzienny jadłospis do potrzeb naszego organizmu.

Używanie odpowiednich kosmetyków

Dla naszej skóry bardzo ważne są też kosmetyki. W codziennej pielęgnacji powinniśmy zadbać o dobre nawilżenie, które bardzo dobrze wpływa na kondycję skóry. Pielęgnacja musi być dostosowana do typu posiadanej cery. Inaczej należy dbać o skórę suchą, a inaczej o tłustą. Niezbędne jest też odpowiednie zabezpieczenie skóry przed słońcem. Promieniowanie ma bowiem niekorzystny wpływ na cerę – przyspiesza jej starzenie. Często powoduje tez powstawanie przebarwień.

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies