Czas zabiegu

20-120min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 99 zł

Opis

Zazwyczaj ciało kobiety pokrywa nieznaczne, delikatne i miękkie owłosienie, a w miejscu intymnym zajmuje tylko obszar wzgórka łonowego. Jednak wiele pań boryka się z jego nadmiarem np. na plecach, brzuszku i nogach, a więc w miejscach najczęściej latem eksponowanych. Nierzadko obfite włosy pojawiają się również na piersiach i policzkach. Z pewnością stanowią powód do frustracji i zamykania się w sobie, zwłaszcza że wszelkie tzw. domowe sposoby ich usuwania nie zdają egzaminu. Nadmiar ciemnego i widocznego owłosienia nazywamy hirsutyzmem. W takim przypadku laserowe usuwanie owłosienia w gabinecie w Warszawie to pomysł godny rozważenia.

Hirsutyzm dotyka wiele kobiet, mniej lub bardziej, ale zazwyczaj jego przyczyn należy szukać w genach lub zaburzeniach funkcjonalnych organizmu. Wizyty u specjalistów najczęściej wykluczą poważną chorobę, a zalecane leczenie może odnieść skutek. Jednak farmakologia dla naszego organizmu przynosi także uboczne skutki. Dlatego pełne obaw pacjentki skazują się na depilację mechaniczną lub zwykłą golarką, co z kolei doprowadza do ciągłego golenia i efektu twardszych i silniejszych włosów.

Warszawska MEA Clinic proponuje ich skuteczne usuwanie poprzez depilację laserem medycznym LightSheer. Wykorzystanie nowoczesnej technologii laserowej okazuje się jedyną w pełni zadowalającą metodą pozbycia się owłosienia. To fakt, że nie jest to sposób najtańszy, ale zapewnia zarówno bezpieczeństwo zabiegów, jak i mniejszą ich ilość koniecznych do uzyskania właściwego rezultatu.

Depilacja LightSheer

Fazy wzrostu włosa

Każdy włos przechodzi trzy fazy:

 • anagen – to etap aktywnego wzrostu. Wówczas wytwarzana jest łodyga włosa. Odżywiana macierz dzieli swoje komórki i powoduje przyrost włosa ponad powierzchnię skóry. Długość tej fazy zależy od lokalizacji włosa. Na skórze głowy trwa nawet od 2 do 6 lat, pod pachą – około 3 miesięcy, 6 tygodni na twarzy, a 12 tygodni na nogach. W tej fazie wiązka lasera przepływa bezpośrednio do brodawki włosowej, ogrzewając i bezpowrotnie niszcząc – włos zostaje spalony, a po około 2-3 tygodniach wykrusza się i wypada ze skóry. Usunięty na tym etapie rozwoju włos już nigdy nie odrośnie. Jeśli bowiem macierz zostanie odcięta od substancji budulcowych i odżywczych produkowanych przez brodawkę, zanika.
 • katagen – czyli faza przejściowa. Na tym etapie cebulka oddziela się od brodawki i zaczyna rosnąć ku górze. Stopniowo zatrzymuje się wzrost włosa, a melanina przestaje być wytwarzana. Wiązka lasera nie ma już bezpośredniego dostępu do brodawki włosa. Dociera tam tylko niewielka część energii, niewystarczająca do jego całkowitego zniszczenia. Mimo iż włos zostanie spalony i wykruszy się ze skóry, to jednak z racji tego, że mieszek i brodawka nie zostają uszkodzone, nastąpi kolejna faza cyklu – telogen.
 • telogen – to ostatni etap cyklu życiowego włosa. Obumiera on i jest powoli usuwany ze skóry. W tej fazie działanie laserem jest zupełnie nieskuteczne. Mieszek włosowy z macierzą znajduje się w stanie uśpienia. Po otrzymaniu sygnału od organizmu do reaktywacji zaczyna się kolejny cykl wytworzenia nowego włosa.

Laserowe usuwanie owłosienia – przeciwwskazania

Pacjentkom z Warszawy i okolic zapewniamy doskonałe efekty jakie daje depilacja laserowa lightsheer, jednak nie wykonujemy zabiegów bezkrytycznie. Dlatego osoby podlegające poniższym przeciwwskazaniom nie mogą skorzystać z naszej oferty medycznej:

 • infekcje i choroby skóry,
 • terapie hormonalne,
 • stosowanie sterydów i leków uczulających na światło, zwłaszcza z grupy sulfonamidów,
 • terapie ziołolecznicze z nagietka, bratka, dziurawca i skrzypu polnego (zawierają substancje światłouczulające),
 • występowanie padaczki,
 • obecność chorób nowotworowych,
 • natrętne powstawanie zmian pigmentacyjnych i tzw. bliznowców (rozrosty włókniste skóry),
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • skóra opalona działaniem słońca, solarium i kremów samoopalających i brązujących.

Zalecenia przed zabiegiem

Warunkiem prawidłowo wykonanego zabiegu jakim jest laserowe usuwanie owłosienia, są zalecenia, do których powinniśmy się zastosować:

 • na miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji woskiem i pęsetą,
 • na tydzień przed zabiegiem odstawiamy kremy depilujące,
 • stosujemy kremy nawilżające lub natłuszczające (skóra jest niepodrażniona i przygotowana do zabiegu) – na jeden dzień przed zabiegiem odstawiamy kremy, antyperspiranty i perfumy,
 • co najmniej pięć tygodni przed zabiegiem nie opalamy się,
 • nie zażywamy leków uczulających na światło oraz nie stosujemy ziół z substancjami światłouczulającymi,
 • odstawiamy leki rozrzedzające krew, aspirynę i witaminy A i E – tydzień przed zabiegiem.

Jak działa laser?

Laser light sheer z naszego warszawskiego gabinetu to urządzenie, które działa powierzchownie i nie wpływa na funkcje organizmu. Wysyłane wiązki promieni są łagodne, a ich celem jest przeniknięcie przez naskórek do cebulki włosa i jej bezpowrotne usunięcie. Na laser reagują skutecznie tylko włosy w fazie wzrostu, widoczne na skórze. To, ile razy trzeba będzie ostatecznie powtórzyć zabieg, zależeć będzie zarówno od miejsca, w jakim na zostać wykonana depilacja, ilości włosów, jak i typu skóry.
Laser usuwa włosy praktycznie bezboleśnie i bezinwazyjnie, a przy tym nie uszkadza skóry. Jego końcówka jest wyposażona w specjalny system chłodzenia, co dodatkowo chroni skórę.
Mniejsza głowica ma zadanie chłodzenie skóry, aby zapobiec ewentualnym oparzeniom i podrażnieniom skóry, zwłaszcza przy dużej mocy wiązki laserowej. Z kolei duża głowica pozwala na szybką depilację nawet tak dużych powierzchni ciała, jak plecy, nogi.

Depilacja laserowa w Warszawie

Laserowe usuwanie owłosienia

Tak zwana fotoepilacja laserem LightSheer jest nie tylko bezpiecznym i skutecznym procesem, którego celem jest laserowe usuwanie nadmiaru włosów, ale także niezwykle wygodnym, wręcz komfortowym sposobem depilacji, do której wykorzystuje się skoncentrowany strumień światła.

Melanina zawarta w cebulkach włosów pochłania generowane światło i zamienia je na ciepło, które z kolei uszkadza macierz włosa, czyli komórki odżywcze, które odpowiadają za jego wzrost. A zatem uniemożliwiamy regenerację włosa i jego odrastanie. Co istotne, laserowa depilacja nie pozostawia blizn i przebarwień, a także uniemożliwia wrastania włosów.

Najczęściej wystarczą 4 zabiegi (włosy ciemne – większa zawartość melaniny), jednak przy włosach jasnych (mniejsza zawartość melaniny) może to nie wystarczyć. Specjaliści MEA Clinic Warszawa chętnie udzielą w tym zakresie szczegółowych informacji.

Jakie są pożądane efekty zabiegu?

Celem każdego zabiegu związanego z usuwaniem włosów jest uszkodzenie mieszków włosów, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli anagenie. Biorąc pod uwagę, że grubość i kolor włosów są różne, jak i typ używanego lasera, „łyse” obszary na skórze mogą pojawić się w okresie od 2 dni do 4 tygodni. Szybciej z reguły wychodzą włosy ciemne.
Biorąc pod uwagę fazy wzrostu włosów, aby zniszczyć 80-90 procenta niechcianego owłosienia trzeba liczyć się z co najmniej trzema wizytami w gabinecie. Każdy zabieg eliminuje bowiem tylko pewien procent włosów (15-60 procent). Ze względu na różną ilość włosów na danym obszarze ciała, ilość zabiegów będzie również różna dla poszczególnych partii. Mniej będzie potrzebnych w przypadku ciemnych włosów (3-4), a więcej – u osób z jasnymi, cienkimi (minimum 4).

Zalecenia po zabiegu

Zabieg depilacji laserem LightSheer wykonywany w gabinecie w Warszawie wymaga spełnienia określonych przez nas zaleceń po jego wykonaniu, do których należy:

 • mycie skóry wodą, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym z uwagi na ich delikatne oddziaływanie – przez pierwsze kilka dni,
 • w obrębie depilowanej skóry przez kilka dni nie stosujemy perfum, antyperspirantów i dezodorantów,
 • w ciągu kilku dni po zabiegu wykluczamy korzystanie z gorących kąpieli, a także unikamy ewentualnych otarć skóry,
 • przez dwa do trzech tygodni nie stosujemy preparatów i leków złuszczających, leków uczulających na światło, kosmetyków, a także nie korzystamy z żadnej formy opalania się, z saun i basenów.

Objawy typu obrzęk, zaczerwienienie są naturalne dla laserowej depilacji LightSheer i najczęściej ustępują po kilku godzinach.

Czy depilacja laserowa LightSheer jest skuteczna?

Tradycyjne metody usuwania owłosienia takie jak golenie, wosk, wyrywanie pęsetą daje tymczasowy efekt. Z kolei czasochłonnym i bardzo bolesnym zabiegiem jest elektroliza. Na tle tych wszystkich metod depilacja laserowa daje najszybciej i najbardziej skuteczne efekty. Wiązka laserowa jest w stanie przeniknąć niezwykle głęboko do naskórka, dzięki czemu niszczy bezpowrotnie mieszki włosowe proporcjonalnie do ich wielkości i ilości elementów barwnikowych w nich zawartych.
Laser nie działa tylko na włosy bardzo jasne i meszkowate. Oprócz tego, jeśli wcześniej podejmowane były próby usunięcia owłosienia woskiem, depilatorem mechanicznym itd., może okazać się, że dla osiągnięcia lepszych efektów, konieczne będzie przeprowadzenie większej ilości zabiegów.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Wykorzystywany przez nas laser jest bezpieczny dla organizmu i posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające zarówno to, jak i skuteczność działania. Łagodna wiązka promieni przenika na ok. 2 mm przez skórę do mieszka włosowego i niszczy nieodwracalnie cebulkę. Depilacja nie narusza delikatnej struktury naskórka i można ją przeprowadzić nawet w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele takich jak np. górna warga, bikini czy pachy.
Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest próba laserowa, aby ustalić, odpowiednią, indywidualną dawkę promieniowania. Każda skóra inaczej reaguje na styczność z laserem. Jednak jest to innowacyjne urządzenie, które bezinwazyjnie i w sposób bezpieczny usuwa nadmierne owłosienie. Może się zdarzyć, że po zabiegu powstaną zaczerwienienia, drobne strupki czy niewielkie przebarwienia, ale ustąpią one po kilku dniach. Jeśli skóra jest szczególnie nadwrażliwa, może to potrwać do kilku tygodni.
Warto również mieć świadomość, że zabieg wykonuje specjalista, który ma już w tym doświadczenie i czuwa nad tym, aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo podczas depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Każdy ma inny próg wrażliwości i odporności na ból. Obawa o to, że może boleć, jest normalnym odczuciem i towarzyszy zdecydowanej większości naszych klientów. Ważne jest to, aby skóra przed wykonaniem zabiegu depilacji nie była opalona, bo wówczas powstaje ryzyko poparzenia skóry. Depilacja nie jest zabiegiem relaksacyjnym, ale też przez większość pacjentów oceniania jako bezbolesna. Wykonywana przed zabiegiem próba laserowa pozwala dopasować odpowiednią moc lasera, aby osoba poddawana depilacji, czuła się jak najbardziej komfortowo.