Czas zabiegu

3-4h

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

25 000 zł

Opis

Najskuteczniejszy z odmładzających zabiegów, mający na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz przywrócenie napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej.

Naturalny proces starzenia przejawia się zwiotczeniem, utratą jędrności i objętości, opadaniem skóry oraz odwróceniem proporcji twarzy. Z biegiem lat powstają i pogłębiają się również zmarszczki wokół oczu, w okolicach ust, na policzkach, na czole i szyi. Zanika też warstwa tkanki tłuszczowej i kostnej. Twarz traci swą pierwotną rzeźbę, znaczą ją bruzdy, opadają policzki, zniekształca się linia żuchwy i szyi. Ekspresja mimiczna zaczyna mieć negatywny przekaz – wyraża zmęczenie, smutek i gniew. Skala tego zjawiska zależy od cech indywidualnych, widoczne oznaki pojawiają się zazwyczaj pomiędzy trzydziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Na szczęście można je odwrócić. Wysoce skutecznym zabiegiem korygującym kontur starzejącej się twarzy jest facelifting przeprowadzany przez MEA Clinic. Zabieg rekomendowany jest osobom, chcącym zredukować zmarszczki, opadające kąciki oczu i ust, wiotki owal twarzy oraz podwójny podbródek. Ta interwencja chirurgiczna to tzw. złoty standard, najbardziej skuteczna metoda, która natychmiastowo ujmuje lat oraz zapewnia efekt utrzymujący się bardzo długo. Przed zabiegiem należy dobrze zastanowić się, na jaki efekt liczymy oraz porozmawiać z lekarzem. W MEA Clinic dbamy, aby rezultat faceliftingu był zachwycający, widoczny, ale także zgodny z oczekiwaniami.

 

Facelifting to specjalistyczny zabieg chirurgii plastycznej, cechujący się znacznie wyższą efektywnością niż mniej inwazyjne metody kosmetyki estetycznej. W ramach zabiegu chirurgicznie:

 • redukuje się powierzchnię skóry – twarz się napina,
 • podnosi opadnięte struktury i mięśnie mimiczne,
 • dokonuje się przemieszczenia depozytów tłuszczu.

Pozwala to na przywrócenie napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej. Efekt odmłodzenia jest natychmiastowy i cofa wizualnie objawy starzenia o 5-10 lat. Poprawiony w ramach faceliftingu owal twarzy utrzymuje się do 10 lat, co znacząco przekracza korzyści oferowane przez inne metody. Istotne jest, że zabieg nie tylko przywraca atrybuty młodego wyglądu, ale redukuje też dyskomfort psychiczny związany z wyraźnymi procesami starzenia.

Operacja faceliftingu przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Cięcie wykonywane jest najczęściej w okolicy skroniowej do granicy skóry owłosionej karku. Wykorzystanie naturalnych zagłębień skóry i jej owłosionych płaszczyzn redukuje do minimum widoczność blizn. Czas rekonwalescencji zazwyczaj zajmuje jeden do trzech tygodni, to kwestia bardzo indywidualna.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest zawsze konsultacja lekarska, w celu wykluczenia przeciwwskazań podnoszących ryzyko wystąpienia powikłań. Bezpośrednio przed operacją nie należy pić, jeść i palić papierosów (min. 6 godzin). Hospitalizacja jest bardzo krótka, obejmuje zazwyczaj 1 dzień, rzadko dłużej. Czas trwania face liftingu twarzy to około 3 – 4 godziny. Wiele zależy od zabiegów dodatkowych, które często wykonywane są dla zapewnienia najlepszego rezultatu. Technikę przeprowadzenia faceliftingu dobiera lekarz chirurg pod  indywidualne predyspozycje zgłaszającego się klienta.

FAKTY I MITY ORAZ NIEZBĘDNE INFORMACJE O FACELIFTINGU ->https://www.meaclinic.pl/co-warto-wiedziec-o-faceliftingu-najwazniejsze-informacje/

 

 

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Cena zabiegu zawiera:

– konsultacje przedzabiegową

– zabieg wraz ze znieczuleniem

– hospitalizacja pozabiegowa

– zdjęcie szwów

– 2 wizyty kontrolne

 

Jak umówić się na konsultacje?

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.

 

FAKTY I MITY DOTYCZĄCE FACELIFTINGU

 

 

Wskazania

 • zmarszczki
 • opadające powieki i kąciki ust
 • drugi podbródek
 • opadający owal twarzy

Przeciwwskazania

 • stany zapalne operowanych obszarów
 • ropne zapalenie powiek
 • cukrzyca
 • anemia
 • skazy naczyniowe
 • nadciśnienie
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Jak wygląda zabieg?

Cięcie prowadzi się najczęściej w okolicy skroniowej, wzdłuż naturalnej linii przedusznej, wokół płatka usznego i w okolicy zausznej, aż do granicy skóry owłosionej karku. Jeżeli sytuacja wymaga ingerencji przy podbródku, małe cięcie może być przeprowadzone pod brodą, w miejscu również niewidocznym.

Okres rekonwalescencji

Ok. 2-3 tygodni

Zalecenia po zabiegu

 • należy unikać bardzo intensywnych zajęć
 • przez kilka miesięcy unikać opalania
MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies