Czas zabiegu

3-4h

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

30 000 zł

Opis

Lifting twarzy – najskuteczniejszy z odmładzających zabiegów, mający na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz przywrócenie napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej. Chirurgiczny lifting twarzy i szyi pozwoli zachować zdrowy i promienny wygląd na długo!

 

Facelifting – zdrowy i młody wygląd

Naturalny proces starzenia przejawia się zwiotczeniem, utratą jędrności i objętości, opadaniem skóry oraz odwróceniem proporcji twarzy. Z biegiem lat powstają i pogłębiają się również zmarszczki wokół oczu, w okolicach ust, na policzkach, na czole i szyi. Zanika też warstwa tkanki tłuszczowej i kostnej. Twarz traci swą pierwotną rzeźbę, znaczą ją bruzdy, opadają policzki, zniekształca się linia żuchwy i szyi. Ekspresja mimiczna zaczyna mieć negatywny przekaz – wyraża zmęczenie, smutek i gniew.

Skala tego zjawiska zależy od cech indywidualnych, widoczne oznaki pojawiają się zazwyczaj pomiędzy trzydziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Na szczęście można je odwrócić. Wysoce skutecznym zabiegiem korygującym kontur starzejącej się twarzy jest facelifting przeprowadzany przez MEA Clinic. Lifting twarzy rekomendowany jest osobom, chcącym zredukować zmarszczki, opadające kąciki oczu i ust, wiotki owal twarzy oraz podwójny podbródek. Ta interwencja chirurgiczna to tzw. złoty standard, najbardziej skuteczna metoda, która natychmiastowo ujmuje lat oraz zapewnia efekt utrzymujący się bardzo długo. Przed zabiegiem należy dobrze zastanowić się, na jaki efekt liczymy oraz porozmawiać z lekarzem. W MEA Clinic dbamy, aby rezultat faceliftu był zachwycający, widoczny, ale także zgodny z oczekiwaniami i zachowaniem naturalnej mimiki twarzy.

Efekty liftingu twarzy

Efektem liftingu twarzy jest zdrowy i młody wygląd poprzez spłycenie zmarszczek, usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Kontur twarzy jest wyraźnie bardziej zarysowany a twarz promienna – co można zauważyć na zdjęciu!

 

lifting twarzy

 

Lifting twarzy – wysoka efektywność zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej

Facelift to specjalistyczny zabieg chirurgii plastycznej, cechujący się znacznie wyższą efektywnością niż mniej inwazyjne metody kosmetyki estetycznej. W ramach wykonania zabiegu chirurgicznie:

 • redukuje się powierzchnię skóry – twarz się napina,
 • podnosi opadnięte struktury i mięśnie mimiczne,
 • dokonuje się przemieszczenia depozytów tłuszczu.

Pozwala to na przywrócenie napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej. Efekt odmłodzenia jest natychmiastowy i cofa wizualnie objawy starzenia o 5-10 lat. Poprawiony w ramach faceliftingu owal twarzy utrzymuje się do 10 lat, co znacząco przekracza korzyści oferowane przez inne metody. Istotne jest, że zabieg nie tylko przywraca atrybuty młodego wyglądu, ale redukuje też dyskomfort psychiczny związany z wyraźnymi procesami starzenia.

Operacja jaką jest facelift przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Cięcie wykonywane jest najczęściej w okolicy skroniowej do granicy skóry owłosionej karku. Wykorzystanie naturalnych zagłębień skóry i jej owłosionych płaszczyzn redukuje do minimum widoczność blizn. Czas rekonwalescencji zazwyczaj zajmuje jeden do trzech tygodni, to kwestia bardzo indywidualna.

Przygotowanie do face liftingu

Przed zabiegiem facelift przeprowadzana jest zawsze konsultacja lekarska, w celu wykluczenia przeciwwskazań podnoszących ryzyko wystąpienia powikłań. Bezpośrednio przed operacją nie należy pić, jeść, a także palić papierosów (min. 6 godzin). Hospitalizacja jest bardzo krótka, obejmuje zazwyczaj 1 dzień, rzadko dłużej. Czas trwania face liftingu twarzy to około 3 – 6 godziny. Wiele zależy od zabiegów dodatkowych, które często wykonywane są dla zapewnienia najlepszego rezultatu. Technikę przeprowadzenia zabiegu liftingu twarzy dobiera lekarz chirurg pod  indywidualne predyspozycje zgłaszającego się klienta.

facelifting

FAKTY I MITY ORAZ NIEZBĘDNE INFORMACJE O FACELIFTINGU ->https://www.meaclinic.pl/co-warto-wiedziec-o-faceliftingu-najwazniejsze-informacje/

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O FACELIFTINGU:

 

Lifting twarzy to najbardziej kompleksowe podejście do leczenia zmarszczek mimicznych i zwiotczenia skóry spowodowanych starzeniem się. Zabiegi liftingujące różnią się między sobą: od małoinwazyjnych „liftingów w porze lunchu” (głównie polegających na zabiegach wolumetrycznych oraz zastosowaniem nici liftingujących) do bardziej rozległych, zaawansowanych operacji jaką jest facelift. Lifting twarzy usuwa nadmiar skóry, napina tkanki i mięśnie, a także poprawia napięcie skóry twarzy i szyi. Może korygować zwiotczenia środkowej części twarzy, zmarszczki marionetki, opadające policzki i podwójny podbródek. Każdego roku tysiące ludzi przechodzi udaną operację liftingu twarzy i jest zadowolonych z efektów.

 

Kiedy warto rozważyć lifting twarzy:

 • Jeśli czujesz, że Twoja twarz nie odzwierciedla Twojego młodzieńczego ducha i poziomu energii,
 • Jeśli stwierdzisz, że zwiotczenie twarzy i nadmiar skóry przeszkadzają Ci w życiu osobistym lub zawodowym,
 • Jeśli masz oznaki starzenia się twarzy, ale nadal masz pewną elastyczność skóry,
 • Pewnego dnia patrzysz w lustro i zdajesz sobie sprawę, że czas, grawitacja, ekspozycja na słońce i geny zrobiły już swoje i po prostu nie czujesz się sobą.

 

Zalety faceliftingu:

 • Lifting twarzy może poprawić wiele obszarów twarzy podczas jednego zabiegu
 • Efekty liftingu utrzymują się 10 lat lub dłużej
 • Zabieg liftingu sprawi, że będziesz wyglądać na 10 do 15 lat młodziej
 • Lifting modeluje szyję i szczękę lepiej niż wszystkie inne techniki

 

Negatywne aspekty faceliftingu:

 • Dość długi czas rekonwalescencji.
 • W zależności od wieku i rodzaju skóry możliwe, że z czasem będziesz potrzebny zabieg uzupełniający.
 • Lifting twarzy nie stworzy „nowego” Ciebie, tylko Twoją młodszą wersję. Celem zabiegu nie jest zmiana obecnych rysów twarzy, ale przywrócenie wyglądu sprzed 10-15 lat.

 

Oto trzy najważniejsze zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę, rozważając lifting twarzy. Jeśli chcesz skupić się na tym, co jest dla Ciebie wyjątkowe, skonsultuj się ze swoim specjalistą od chirurgii twarzy i szyi.

 

Czy jesteś dobrym kandydatem do liftingu twarzy

Oto kilka typowych cech twarzy, które sprawiają, że jesteś odpowiednim kandydatem do liftingu twarzy:

 • opadanie skóry w środkowej części twarzy oraz  linii żuchwy
 • głębokie bruzdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki wychodzące z kącików ust w dół brody (linie marionetki)
 • tłuszcz twarzy (objętość), który opadł lub został przemieszczony tworząc tak zwane „chomiki”
 • zwiotczenie i utrata napięcia mięśniowego w dolnej części twarzy, powodujące powstawanie opadanie owalu twarzy
 • podwójny podbródek wynikający z luźnej skóry i nadmiaru tłuszczu pod brodą i szczęką
 • pomarszczona i obwisła skóra na szyi Jeśli jesteś w dobrym stanie ogólnym, masz pozytywne nastawienie i realistyczne oczekiwania, najprawdopodobniej jesteś dobrym kandydatem do rytidektomii (liftingu twarzy).

 

Jak przebiega zabieg liftingu twarzy? 

Większość technik liftingu twarzy koncentruje się na dolnych obszarach twarzy, takich jak linia szczęki, żuchwa i policzki. Lifting twarzy może również skupić się na środkowej części twarzy lub czole. W przypadku niektórych technik głębsze tkanki mogą zostać przesunięte lub zaciśnięte, aby przywrócić twarzy młodszy kontur. W przypadku innych technik w celu uzyskania najlepszych wyników może być konieczne usunięcie lub dodanie tłuszczu lub innych wypełniaczy tkanek miękkich. Obecnie istnieje wiele różnych technik, których wyniki mogą być niezmiennie niezawodne, bezpieczne i trwałe.

Nacięcia będą zależeć od obszaru twarzy, który jest celem i ilości zmian, które chcesz osiągnąć. Po wykonaniu nacięć wykonywane są różne stopnie „odseparowania” skóry, a głębsze warstwy twarzy są unoszone. Podszycie oddziela pokrywającą skórę twarzy i szyi od mięśni i tkanek w głąb skóry. To uwalnia lub rozluźnia skórę twarzy i szyi, dzięki czemu można ją ponownie naciągnąć pod koniec zabiegu, zapewniając gładkość skóry. Następnie podciąga się skórę ze skroni, policzków i szyi oraz podnosi i przestawia leżącą poniżej tkankę łączną, usuwając nadmiar tłuszczu i skóry.

Jeśli ten zabieg wykonywany jest w połączeniu z liftingiem szyi, dr Jadczak ściągnie mięśnie szyi razem, zszywając je razem w linii środkowej, tworząc mocną pętlę mięśni, która podtrzymuje całą szyję i szczękę. Podczas zabiegu, jeśli istnieje taka konieczność, można również wykonać liposukcję szyi i policzków. Można także wszczepić implanty twarzy, aby zwiększyć objętość policzka lub podbródka.

Na koniec, dr Jadczak układa skórę na nowej strukturze i zakłada szwy. W razie potrzeby można włożyć rurki drenażowe. Zwykle stosuje się opatrunek chłonny i opaskę uciskową. Celem dr Jadczaka  i całego personelu jest pomoc w osiągnięciu najpiękniejszych i najbardziej naturalnie wyglądających efektów oraz uczynienie operacji tak łatwą i wygodną, ​​jak to tylko możliwe.

 

Jakie efekty mogę uzyskać dzięki chirurgicznemu liftingowi twarzy?

Istnieje kilka technik operacji rytidektomii. Chirurg zaleci odpowiednią procedurę w oparciu o Twoje cele i cechy twarzy, w tym kształt twarzy. Umiejscowienie i długość nacięć różnią się w zależności od techniki liftingu, która najbardziej Ci odpowiada. Być może  jesteś odpowiedni do zabiegu liftingu twarzy „krótkiej linii blizny”, w którym krótkie nacięcie jest zwykle ograniczone do obszaru wokół ucha.

 

Gdzie przeprowadza się nacięcia podczas liftingu twarzy?

 •  Niezależnie od rodzaju liftingu, któremu się poddasz, będziesz mieć nacięcia obejmujące skórę wokół ucha.
 • Linia nacięcia zwykle przebiega wzdłuż linii włosów i w obrębie naturalnych konturów przed i za uszami.
 • Następnie skóra jest odciągana i nacięcie zamykane.
 •  Tradycyjny lifting twarzy: Twój chirurg wykona nacięcia na linii włosów na skroniach, ciągnące się w dół i dookoła przednich uszu i ukryte w naturalnych zagłębieniach za uszami w dolnej części głowy, na której znajdują się włosy.
 • Lifting z ograniczonym nacięciem: Twój chirurg wykona krótkie nacięcia na linii włosów, zaczynając od skroni i kontynuując w dół i wokół przednich uszu, ukryte w naturalnych zagięciach. Mogą również wystąpić nacięcia na powiekach dolnych, okolicy skroniowej lub pod górną wargą.
 •  Lifting szyi: Twój chirurg wykona nacięcia rozpoczynające się przed płatkami usznymi i kontynuowane za uszami w dolnej części głowy. Pod brodą będzie również małe nacięcie.
 • Zmodyfikowane nacięcia obejmują odmiany krótkiej blizny z krótszymi nacięciami wokół ucha.
 • Blizny po liftingu twarzy mogą być praktycznie niewidoczne: wąskie, płaskie i dobrze umieszczone za uchem, dzięki czemu możesz nosić włosy krótko przycięte.
 • Chirurg umieści nacięcie w obszarach, które są ukryte oraz w obszarach, w których blizny wyglądają jak naturalne zmarszczki. Gojenie nacięcia zależy od techniki chirurgicznej, zapobiegania infekcjom, zmniejszenia napięcia, odżywiania, wszelkich znanych lub nieznanych chorób, zakazu palenia i skłonności genetycznych.
 • Po każdym przecięciu skóry istnieje ryzyko powstania „blizn przerostowych” i „bliznowców”. Aby poprawić wygląd blizny, można zastosować zastrzyki z kortykosteroidów lub inne metody leczenia.

 

 

Lifting twarzy – cena – co zawiera?

 •  konsultacje przedzabiegową
 •  zabieg wraz ze znieczuleniem
 •  hospitalizacja pozabiegowa
 •  zdjęcie szwów
 •  2 wizyty kontrolne

 

face lifting

Ważne jest, aby wybrać chirurga na podstawie:

 •         Edukacja, szkolenie i certyfikacja
 •         Doświadczenie w operacjach liftingu twarzy
 •         Komfort komunikacji i zrozumienia oczekiwań

 

Członkowie The European Academy of Facial Plastic Surgery posiadają doświadczenie i kwalifikacje do wykonywania zabiegów estetycznych. Dr Jaczak jest członkiem Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy od 2013roku.

 

 Twoja pierwsza konsultacja przedoperacyjna – facelifting

Podczas wstępnej konsultacji będziesz miał okazję omówić swoje oczekiwania dotyczące liftingu. Twój chirurg oceni Cię jako kandydata do liftingu szyi i wyjaśni, jakich efektów możesz oczekiwać.

Można rozważyć alternatywne i dodatkowe metody leczenia, gdy chirurg zrozumie Twoje cele i pozna stan Twojego zdrowia.

Podczas konsultacji ważne jest, aby być całkowicie szczerym i nie ukrywać przed swoim chirurgiem żadnych informacji dotyczących swojego stanu zdrowia: fizycznego i psychicznego. Przynieś także swoje zdjęcia sprzed 10-15 lat – mogą służyć jako dobry punkt odniesienia podczas omawiania Twoich celów.

 

Dobrze jest być w pełni przygotowanym, aby odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Czy masz jakieś schorzenia lub alergie na leki?
 • Czy jesteś leczony z powodu jakichś schorzeń?
 • Czy miałeś jakieś wcześniejsze operacje?
 • Jakie leki oraz suplementy witaminowo – ziołowe przyjmujesz?
 • Jakie jest Twoje obecne spożycie alkoholu, tytoniu i narkotyków?
 • Z jakich zabiegów kosmetycznych, estetycznych i chirurgicznych korzystałaś do tej pory i jakie są Twoje doświadczenia z nimi związane?
 • Jakich efektów po operacji oczekujesz?
 • Jaka jest Twoja główna motywacja do poddania się liftingowi?

 

W oparciu o Twoje oczekiwania i cechy anatomiczne doktor przekaże Ci niezbędna zalecenia i informacje, w tym:

 •         Przygotowanie do operacji, w tym rodzaj zabiegu lub kombinacja zabiegów
 •         Efekty, których możesz się spodziewać·
 •         Koszty związane z zabiegiem i ewentualnymi zabiegami przyspieszającymi rekonwalescencje
 •         Możliwe ryzyko i komplikacje
 •         Znieczulenie podczas zabiegu
 •         Czego potrzebujesz, aby przygotować się do operacji
 •         Czego możesz się spodziewać po operacji

 

 

Pytania jakie warto zadać podczas konsultacji przed faceliftem:

 •         Czy jestem dobrym kandydatem do liftingu szyi?
 •         Czy moje oczekiwania co do efektów do zabiegu są realistyczne?
 •         Czy moje blizny będą widoczne?
 •         Jaki rodzaj znieczulenia jest stosowany podczas zabiegu?
 •         Jakie są koszty związane z zabiegiem liftingu szyi?
 •         W jaki sposób można przyspieszyć rekonwalescencje po zabiegu?
 •         Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu i kiedy mogę wrócić do normalnych zajęć?
 •         Jakie są zagrożenia i możliwe komplikacje związane z moim zabiegiem?
 •         Jak postępować z powikłaniami?
 •         Jakie możliwości daje obecny stan mojej skóry i zdrowia?
 •         Jak przygotować się do zabiegu liftingu szyi?

 

Doktor udzieli Ci dokładnych instrukcji przedoperacyjnych, odpowie na wszelkie pytania, przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny i przeprowadzi badanie, aby określić, czy klasyfikujesz się do operacji.

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się po zbadaniu Cię przez chirurga i omówieniu szczegółów zabiegu. Jeśli zaleca ustabilizowanie wagi przed operacją lub przedstawia inne sugestie dotyczące stylu życia, postaraj się ich przestrzegać, aby zapewnić najlepsze wyniki i zminimalizować powikłania.

 

Przed zabiegiem chirurg poprosi Cię o:

 •         Aby przyspieszyć gojenie się ran i zmniejszyć ryzyko powstawania blizn rzuć palenie na 6 tygodni przed operacją. Palenie zwiększa również ryzyko innych poważnych powikłań.
 •         Unikaj przyjmowania aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych i innych leków rozrzedzających krew. Mogą one zwiększyć krwawienie.
 •         Niezależnie od rodzaju wykonywanego zabiegu, aby bezpiecznie powrócić do zdrowia należy zadbać o odpowiednie nawodnienie zarówno przed jak i po operacji.
 •         Upewnij się, że ktoś odwiezie Cię do domu dzień po operacji i zostanie z Tobą przez pierwsze 24 do 48 godzin.

lifting

 

Przygotowania do chirurgicznego liftingu twarzy

 

Jak przygotować się na okres rekonwalescencji po liftingu twarzy:  

 •         Jeśli farbujesz włosy, powinieneś to zrobić tuż przed zabiegiem lub odczekać co najmniej miesiąc po zabiegu.
 •         Zaopatrz swoją lodówkę w dużo owoców i warzyw oraz chude białko. Chude białko przyspiesza proces gojenia się ran. Sól zwiększa obrzęk – staraj się ograniczyć jej spożycie na 3-4 dni przed zabiegiem i w pierwszych tygodniach po zabiegu.
 •        Zaplanuj, gdzie odzyskasz swoje siły. Jeśli masz fotel rozkładany, najlepiej jest podnosić stopy, kolana i głowę. Jeśli nie masz fotela, upewnij się, że masz do dyspozycji wiele poduszek, które podpierają głowę i kolana. Jeśli to możliwe, trzymaj telefon i pilot do telewizora przy łóżku.
 •         Zdecyduj, co będziesz nosić przez pierwsze kilka dni; wybieraj ubrania, które rozpinają się z przodu i nie musisz ich zakładać przez głowę. Ten sam rodzaj odzieży należy nosić w dniu operacji. Noś wsuwane buty, aby unikać schylania podczas ich zakładania.
 •        Pamiętaj, aby dużo odpoczywać i nie wykonywać żadnych prac domowych, podnoszenia ciężkich przedmiotów oraz wykonywania ćwiczeń. Unikaj gorących pryszniców, wanien z hydromasażem i saun przez dwa do trzech tygodni po zabiegu.

 

Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu facelifcie?

 •        Operacja liftingu twarzy trwa co najmniej kilka godzin, a bardziej rozbudowane zabiegi mogą trwać jeszcze dłużej.
 •        Otrzymasz leki, które zapewnią Ci komfort podczas zabiegu chirurgicznego.
 •         Podczas operacji liftingu twarzy powszechnie stosuje się znieczulenie miejscowe połączone z sedacją, chociaż można zamiast tego zastosować znieczulenie ogólne. Może być obecny anestezjolog lub pielęgniarka anestezjolog w celu podania środków uspokajających (lub znieczulenia ogólnego) i pomocy w monitorowaniu.
 •         Ze względów bezpieczeństwa podczas zabiegu będą używane różne monitory, które będą sprawdzać Twoje serce, ciśnienie krwi, tętno i ilość tlenu krążącego we krwi.
 •        Twój chirurg plastyczny zastosuje się do planu operacyjnego omówionego z Tobą przed operacją. Po rozpoczęciu operacji może zdecydować się na połączenie różnych technik lub zmianę techniki, aby zapewnić najlepszy wynik. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo i ufał swojemu lekarzowi w podejmowaniu takich decyzji.
 •        Po operacji zostaniesz przeniesiony do strefy rekonwalescencji, gdzie będziesz nadal ściśle monitorowany.
 •        Nacięcia będą prawdopodobnie pokryte obszernymi bandażami, które zapewniają delikatny nacisk, aby zminimalizować obrzęk i siniaki. Mała rurka może być umieszczona pod skórą za jednym lub dwoma uszami, aby odprowadzić nadmiar krwi lub płynu.
 •        Przed wyjściem do domu w dniu zabiegu, Ty lub osoba opiekująca się Tobą powinniście czuć się komfortowo opróżniając i ponownie ustawiając dreny.
 •        W żadnym wypadku nie powinnaś samodzielnie wracać do domu.

Jak będzie wyglądać moja rekonwalescencja po chirurgicznym liftingu twarzy?

Chirurg omówi, ile czasu minie, zanim będziesz mógł wrócić do normalnego poziomu aktywności i pracy.

Po operacji otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o:

 •         drenach, jeśli zostały umieszczone
 •         normalnie występujących objawach
 •         oznakach potencjalnych powikłań

 

Postępowanie bezpośrednio po zabiegu liftingu twarzy:

 •        Bezpośrednio po zabiegu można założyć opaskę uciskową. Noś ją dokładnie z zaleceniami. Zdejmuj ją tylko zgodnie z zaleceniami dotyczącymi oczyszczania miejsc nacięć lub kąpieli.
 •         Aby zminimalizować obrzęk pozostań w pozycji siedzącej lub półleżącej. Będzie to dla Ciebie wygodniejsze i może zmniejszyć obrzęk. Zawsze miej podniesioną głowę. Nie pochylaj się do przodu ani do tyłu.
 •        Gdy będziesz odczuwać ból (od delikatnego do umiarkowanego nasilenia) i dyskomfort należy zażyć doustne leki przeciwbólowe zalecone przez dr chirurga. Jeśli to nie pomoże skontaktuj się z dr chirurgiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.
 •       Dyskomfort i ból powinny zacząć się zmniejszać w ciągu czterdziestu ośmiu godzin po operacji. Jeśli po tym okresie odczujesz znaczny wzrost bólu, skontaktuj się z chirurgiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic. Silny ból występuje rzadko i w takim przypadku należy natychmiast powiadomić swojego operatora.
 •        Spodziewaj się siniaków i obrzęków. Objawy te osiągną szczyt w ciągu pierwszych trzydziestu sześciu do czterdziestu ośmiu godzin po operacji i będą stopniowo ustępować w ciągu następnych dziesięciu do czternastu dni.
 •       Aby zminimalizować obrzęk, śpij z głową podniesioną do góry przez kilka tygodni po operacji.

 

Czas regeneracji po chirurgicznym liftingu twarzy:

 • Przestrzegaj wszystkich instrukcji pooperacyjnych, w tym informacji o bandażach, drenach, przyjmowaniu antybiotyku (jeśli jest przepisany) i poziomie aktywności, który jest bezpieczny.
 •  Twój lekarz poinformuje Cię o objawach, takich jak oznaki infekcji, na które należy zwrócić uwagę.
 •  Czas rekonwalescencji jest różny w zależności od Pacjenta i zakresu operacji.

 

Pierwszy 2 tygodnie po operacji:

 • Przez co najmniej tydzień po operacji nie zaleca się prowadzić pojazdów.
 • W ciągu pierwszego do dwóch dni po operacji, gdy opatrunek jest na miejscu może towarzyszyć Ci uczucie ucisku w szyi – jest to klasyczny objaw po zabiegach tego typu.
 • Uciążliwy opatrunek i dreny zostaną usunięte podczas pierwszej wizyty pooperacyjnej. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się noszenie elastycznej, podtrzymującej opaski na twarz, którą należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • Nie należy przyjmować aspiryny ani żadnych leków przeciwzapalnych przez dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
 • Przez dwa tygodnie zaleca się spać z głową podniesioną o czterdzieści stopni; w razie potrzeby może podłożyć dodatkową poduszkę lub dwie pod materac.
 •  Nakładaj chłodne (nie lodowate) okłady na oczy. Nie nakładaj lodu ani niczego zamarzniętego bezpośrednio na skórę. Namocz miękkie ściereczki lub gazy w lodowatej wodzie i dobrze wyciśnij. Nakładaj bezpośrednio na oczy, ale nie na policzki i szyję. Nie naciskaj. Stosuj chłodne okłady nie dłużej niż dwadzieścia minut. Unikaj ciepła.
 • Pozostań na nogach (siedząc, stojąc, chodząc) tak długo, jak to możliwe po powrocie do domu. Pomaga to zmniejszyć obrzęk twarzy.
 • Przez tydzień unikaj zginania lub podnoszenia ciężkich rzeczy. Oprócz nasilającego się obrzęku, może to podnieść ciśnienie krwi i sprzyjać krwawieniu.
 • Po dwudziestu czterech godzinach od zabiegu możesz delikatnie myć włosy. Nie używaj zwykłej suszarki do włosów  z ciepłym strumieniem powietrza, jeśli typu ciepła; użyj typu nasadki lub użyj ustawienia chłodzenia na suszarce.
 • Dzień po operacji możesz wziąć prysznic lub kąpiel, ale unikaj bezpośredniego kontaktu wody z twarzą. Dopuszczalne jest krótkotrwałe zamoczenie linii szwów.
 • W przypadku wystąpienia nadmiernego krwawienia, które utrzymuje się po zastosowaniu ucisku przez 15 do 20 minut skontaktuj się z chirurgiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.

 

Zalecenia od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu faceliftingu:

 •         Nie należy pływać, nurkować, jeździć na nartach wodnych ani uczestniczyć w forsownych zajęciach sportowych przez co najmniej miesiąc po operacji.
 •        Możesz spodziewać się drętwienia wokół płatków uszu, twarzy i szyi przez kilka tygodni po operacji.·        Powstrzymaj się od forsownych ćwiczeń, schylania się lub podnoszenia ciężkich przedmiotów.
 •        Możesz zacząć spać w pozycji półleżącej, ale nie śpij na płasko lub na brzuchu. Jeśli śpisz na boku, dwie poduszki pod głową i miękka poduszka pod środkową częścią pleców i ramionami mogą zapewnić Ci większy komfort.
 •        Nie nakładaj makijażu w miejscach blizn, dopóki skóra się nie wygoi.
 •        W ciągu pierwszych czterech do sześciu tygodni blizny mogą wydawać się czerwone i być lekko twarde i podniesione, następnie zaczerwienienie zanika, a blizna mięknie. Blizna może goić się do roku po operacji.
 •         Unikaj opalania. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z szerokim rondem. Jeśli przebywasz na zewnątrz, nałóż co najmniej SPF50 na co najmniej trzydzieści minut przed wyjściem na słońce. Twoja twarz będzie bardzo podatna na oparzenia słoneczne i powstawanie przebarwień.

 

Zalecenia długoterminowe:

 • Po upływie 6-8 tygodni można powoli wracać do delikatnej aktywności fizycznej. Dyskomfort lub ucisk i mrowienie ustąpią po około 2-3 miesiącach.
 • Przygotuj się na co najmniej sześć miesięcy odczekania, aż tkanki całkowicie się  wygoją (wewnątrz i na zewnątrz).
 • Ważne jest, aby zgłaszać się na konsultacje pooperacyjne zgodnie z zaleceniami dr Jadczaka.

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Twoje geny, jakość skóry i codzienna pielęgnacyjna są ważnymi elementami wpływającymi na trwałość liftingu, ale technika zabiegu jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, jak długo utrzyma się efekt.

Delikatne liftingi z szybkim powrotem do zdrowia utrzymują się krócej – im bardziej rozbudowana procedura i dłuższy okres rekonwalescencji, tym dłużej będziesz cieszyć się efektami.

Pozostań w kontakcie ze swoim chirurgiem

Ze względów bezpieczeństwa, a także dla lepszego efektu, ważne jest, aby wracać na konsultacje pooperacyjne zgodnie z zaleceniami oraz w przypadku jakichkolwiek pytań.

 

Wybierz swojego chirurga na podstawie jakości, przeszkolenia i doświadczenia

Członkowie The European Academy of Facial Plastic Surgery certyfikowani przez European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery ze względu na swoje kwalifikacje, szkolenia i certyfikaty są powszechnie uznawani za przestrzeganie najwyższych standardów w dziedzinie estetycznej chirurgii plastycznej.

 

Lifting twarzy a możliwe powikłania

Poważne komplikacje po operacji liftingu twarzy zdarzają się bardzo rzadko. Ta operacja pozostaje złotym standardem w odmładzaniu twarzy i jest zwykle wykonywana bez większych problemów. Podczas konsultacji warto omówić zagrożenia i potencjalne powikłania po operacji. Ryzyko po większości typów liftingu jest podobne.

 

Potencjalne powikłania po operacji liftingu twarzy:

 •        Niekorzystna reakcja na znieczulenie
 •        Krwiak lub surowiczak (nagromadzenie krwi lub płynu pod skórą, które może wymagać usunięcia)·        Infekcja
 •         Zaburzenia czucia, odrętwienie
 •         Blizny
 •         Reakcje alergiczne
 •        Niezadowalające wyniki, które mogą wymagać dodatkowych zabiegów.

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

Możesz pomóc zminimalizować pewne ryzyko, postępując zgodnie z radami i instrukcjami dr Jadczaka, zarówno przed, jak i po operacji liftingu twarzy.

 

Jak umówić się na konsultacje?

Zalecamy, aby omówić wszelkie swoje oczekiwania i obawy podczas konsultacji.  Celem umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie – nie prowadzimy zapisów mailowo,  poprzez media społecznościowe oraz zewnętrzne portale.

Dla Pacjentów spoza Warszawy, którzy są zdecydowani na zabieg bez wcześniejszej konsultacji  prosimy o przesłanie mailem 4 zdjęć twarzy (oba profile z uwzględnieniem szyi, en face oraz zdjęcie od dołu z uwzględnieniem brody), na adres kontakt@meaclinic.pl

 

 

FAKTY I MITY DOTYCZĄCE FACELIFTINGU

 

 

Wskazania

 • zmarszczki
 • opadające powieki i kąciki ust
 • drugi podbródek
 • opadający owal twarzy

Przeciwwskazania

 • stany zapalne operowanych obszarów
 • ropne zapalenie powiek
 • cukrzyca
 • anemia
 • skazy naczyniowe
 • nadciśnienie
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Jak wygląda zabieg?

Cięcie prowadzi się najczęściej w okolicy skroniowej, wzdłuż naturalnej linii przedusznej, wokół płatka usznego i w okolicy zausznej, aż do granicy skóry owłosionej karku. Jeżeli sytuacja wymaga ingerencji przy podbródku, małe cięcie może być przeprowadzone pod brodą, w miejscu również niewidocznym.

Okres rekonwalescencji

Ok. 2-3 tygodni

Zalecenia po zabiegu

 • Bezpośrednio po zabiegu można założyć opaskę uciskową. Noś ją dokładnie z zaleceniami. Zdejmuj ją tylko zgodnie z zaleceniami dotyczącymi oczyszczania miejsc nacięć lub kąpieli.
 • Aby zminimalizować obrzęk pozostań w pozycji siedzącej lub półleżącej. Będzie to dla Ciebie wygodniejsze i może zmniejszyć obrzęk. Zawsze miej podniesioną głowę. Nie pochylaj się do przodu ani do tyłu.
 • Gdy będziesz odczuwać ból (od delikatnego do umiarkowanego nasilenia) i dyskomfort należy zażyć doustne leki przeciwbólowe zalecone przez dr Jadczaka. Jeśli to nie pomoże skontaktuj się z dr Jadczakiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.
 • Dyskomfort i ból powinny zacząć się zmniejszać w ciągu czterdziestu ośmiu godzin po operacji. Jeśli po tym okresie odczujesz znaczny wzrost bólu, skontaktuj się z dr Jadczakiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic. Silny ból występuje rzadko i w takim przypadku należy natychmiast powiadomić swojego operatora.
 • Spodziewaj się siniaków i obrzęków. Objawy te osiągną szczyt w ciągu pierwszych trzydziestu sześciu do czterdziestu ośmiu godzin po operacji i będą stopniowo ustępować w ciągu następnych dziesięciu do czternastu dni.
 •  Aby zminimalizować obrzęk, śpij z głową podniesioną do góry przez kilka tygodni po operacji.
 • Przestrzegaj wszystkich instrukcji pooperacyjnych, w tym informacji o bandażach, drenach, przyjmowaniu antybiotyku (jeśli jest przepisany) i poziomie aktywności, który jest bezpieczny.
 • Przez co najmniej tydzień po operacji nie zaleca się prowadzić pojazdów.
 • W ciągu pierwszego do dwóch dni po operacji, gdy opatrunek jest na miejscu może towarzyszyć Ci uczucie ucisku w szyi – jest to klasyczny objaw po zabiegach tego typu.
 • Uciążliwy opatrunek i dreny zostaną usunięte podczas pierwszej wizyty pooperacyjnej. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się noszenie elastycznej, podtrzymującej opaski na twarz, którą należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • Nie należy przyjmować aspiryny ani żadnych leków przeciwzapalnych przez dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
 • Przez dwa tygodnie zaleca się spać z głową podniesioną o czterdzieści stopni; w razie potrzeby może podłożyć dodatkową poduszkę lub dwie pod materac.
 •  Nakładaj chłodne (nie lodowate) okłady na oczy. Nie nakładaj lodu ani niczego zamarzniętego bezpośrednio na skórę. Namocz miękkie ściereczki lub gazy w lodowatej wodzie i dobrze wyciśnij. Nakładaj bezpośrednio na oczy, ale nie na policzki i szyję. Nie naciskaj. Stosuj chłodne okłady nie dłużej niż dwadzieścia minut. Unikaj ciepła.
 • Pozostań na nogach (siedząc, stojąc, chodząc) tak długo, jak to możliwe po powrocie do domu. Pomaga to zmniejszyć obrzęk twarzy.
 • Przez tydzień unikaj zginania lub podnoszenia ciężkich rzeczy. Oprócz nasilającego się obrzęku, może to podnieść ciśnienie krwi i sprzyjać krwawieniu.
 • Po dwudziestu czterech godzinach od zabiegu możesz delikatnie myć włosy. Nie używaj zwykłej suszarki do włosów  z ciepłym strumieniem powietrza, jeśli typu ciepła; użyj typu nasadki lub użyj ustawienia chłodzenia na suszarce.
 • Dzień po operacji możesz wziąć prysznic lub kąpiel, ale unikaj bezpośredniego kontaktu wody z twarzą. Dopuszczalne jest krótkotrwałe zamoczenie linii szwów.
 • W przypadku wystąpienia nadmiernego krwawienia, które utrzymuje się po zastosowaniu ucisku przez 15 do 20 minut skontaktuj się z dr Jadczakiem lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.