Czas zabiegu

min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 300zł do 4000 zł

Opis

Laser frakcyjny Warszawa – charakterystyka

Laser frakcyjny (Warszawa) jest zabiegiem bardzo skutecznym, a przy tym bezpiecznym. Pomaga w odmłodzeniu oraz wyrównaniu kolorytu skóry. Jest to rozwiązanie nowoczesne, które na świecie zyskuje wielu zwolenników. Urządzenie powoduje mikrouszkodzenia skóry, co stymuluje ją do odnowy i regeneracji. Efektem jest widocznie odmłodzona skóra, redukcja i zmniejszenie blizn. Laser frakcyjny w Warszawie daje świetne efekty. Dzięki znieczuleniu jest to zabieg prawie bezbolesny.

Laser frakcyjny CO2 – przygotowanie do zabiegu

Przed poddaniem się zabiegowi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego należy unikać kontaktu ze słońcem. Skóra nie powinna mieć też kontaktu z produktami, które mogą ją podrażnić.

Wskazania do użycia lasera frakcyjnego CO2

Urządzenie doskonale radzi sobie z redukcją zmarszczek i przebarwień. Laser frakcyjny pomaga usuwać blizny potrądzikowe oraz pooperacyjne. Znacznie poprawia wygląd skóry. Urządzenie stymuluje produkcję kolagenu. Wpływa to na wyraźną poprawę elastyczności skóry.

Laser frakcyjny wykorzystywany jest też w zabiegach, podczas których usuwane są brodawki i polipy. Stosowany jest również w waporyzacji zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych.

Nasza klinika mieści się w centrum Warszawy. Na zabieg laserem zapraszamy osoby z Śródmieścia, Żoliborza, Woli, a także innych dzielnic.

Laser frakcyjny w Warszawie – przeciwwskazania do zabiegu

Z lasera frakcyjnego nie powinny korzystać osoby, które mają otwarte, niezagojone rany. Zabieg trzeba też odłożyć w czasie w przypadku kobiet w ciąży, osób z aktywną chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniem są również takie choroby jak bielactwo czy cukrzyca.

 

Laserowe odnawianie skóry? Laser frakcyjny Warszawa

 

Laserowe odnawianie skóry – resurfacing, to rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego wykonywanego przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Polega na użyciu lasera w celu poprawy struktury i wyglądu skóry.

Resurfacing twarzy a potrzeby pacjentów

W zależności od indywidualnych potrzeb dermatolog może zalecić lasery ablacyjne lub nieablacyjne. Lasery ablacyjne obejmują dwutlenek węgla (CO2).

Zabiegi resurfacingu laserem frakcyjnym CO2 w Warszawie służą do usuwania blizn, brodawek i głębokich zmarszczek.

Z drugiej strony lasery nieablacyjne nie usuwają żadnych warstw skóry. Należą do nich pulsujące światło, pulsacyjne lasery barwnikowe i lasery frakcyjne. Lasery nieablacyjne mogą być używane w przypadku trądziku różowatego, pajączków i problemów skórnych związanych z trądzikiem.

 

Jak działa zabieg resurfacingu, dlaczego jest wykonywany, jakie są możliwe skutki uboczne?

 

Rekomendacje do zabiegu laserem frakcyjnym

Możesz rozważyć ten zabieg, jeśli masz problemy skórne związane z wiekiem, słońcem lub trądzikiem, których nie można zlikwidować innymi zabiegami lub środkami farmaceutycznymi. Laser frakcyjny (Warszawa) daje w takich przypadkach dobre rezultaty.

Laserowe odnawianie skóry może być stosowane w leczeniu jednego lub więcej z następujących problemów skórnych:

 • plamy starcze
 • blizny
 • blizny po trądziku
 • rozstępy
 • drobne linie i zmarszczki
 • kurze łapki
 • obwisła skóra
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • utrata owalu twarzy
 • nierówny koloryt skóry, przebarwienia
 • powiększone gruczoły łojowe
 • brodawki skórne i łojotokowe
 • brodawki wirusowe

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 może być idealną alternatywą dla osób z aktywnymi wypryskami trądzikowymi, które często są przeciwwskazaniem do wielu zabiegów.

Ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień rekomendujemy wykonywanie tego typu zabiegów jesienią i zimą. Pomoże to zmniejszyć ekspozycję na słońce, które może uszkodzić delikatną skórę i spowodować przebarwienia.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Laserowy resurfacing celuje w zewnętrzną warstwę skóry, jednocześnie ogrzewając dolne warstwy skóry właściwej, co stymuluje produkcję kolagenu. Nowe włókna kolagenowe sprawiają, że skóra jest gładsza i jędrniejsza w dotyku.

Intensywność i głębokość zabiegu można kontrolować poprzez ustawienie odpowiednich parametrów.

Pierwszy zabieg Resurfacingu jest zazwyczaj wykonywany dość delikatnie, aby przygotować skórę i zwiększyć tolerancję skóry na profesjonalne, głębokie zabiegi. Zmniejsza to również ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Przed zabiegiem laserem frakcyjnym w Warszawie skóra jest dokładnie oczyszczana, aby usunąć nadmiar oleju, brudu i bakterii.

Następnie na obszar zabiegu aplikuje się preparat znieczulający. Ma to na celu zmniejszenie bólu i zwiększenie komfortu podczas zabiegu. Jeśli leczony jest duży obszar skóry, zaleca się dodatkowo doustny środek przeciwbólowy.

Po zmyciu preparatu znieczulającego i dokładnym osuszeniu skóry wykonywany jest zabieg. Laser porusza się powoli, miejsce przy miejscu po wyznaczonym obszarze skóry.

Na koniec aplikowany jest preparat łagodzący, który przyspiesza regenerację.

 

Reakcje po zabiegu, których nie należy się obawiać

Ze względu na inwazyjność resurfacingu laserem frakcyjnym podobnie jak wiele innych zabiegów, bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk i uczucie pieczenia, które mija w ciągu pierwszych dni.

Dzień po zabiegu na skórze mogą pojawić się strupki, które utrzymują się do tygodnia. W trakcie gojenia skóra może być przesuszona i ściągnięta, dlatego należy ją regularnie nawilżać i chronić filtrami SPF 50+.

Laser frakcyjny (Warszawa) niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak:

 • uczucie palenie
 • wysypka
 • obrzęk
 • infekcja
 • przebarwienia
 • blizny
 • długo utrzymujące się zaczerwienienie

 

Postępując zgodnie z instrukcjami przed i po zabiegu, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego typu powikłań.

Przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych, pochodnych witaminy A, może zwiększać ryzyko wystąpienia blizn.

Przed zabiegiem laserem frakcyjnym (Warszawa) poinformuj o wszelkich schorzeniach, które masz, a także o wszystkich przyjmowanych lekach – w tym OTC (dostępnych bez recepty). Na przykład aspiryna może wpływać na rekonwalescencje po zabiegu, ponieważ zwiększa ryzyko krwawienia.

Zaleca się rzucenie palenia przez co najmniej dwa tygodnie przed  i 2 tygodnie po fotoodmładzaniu laserem frakcyjnym. Palenie po laserowej odnowie może zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dodatkowo wolne rodniki powstałe w trakcie palenia tytoniu uszkadzają skórę i przyczyniają się do jej szybszego starzenia.

laser frakcyjny warszawa

Laser frakcyjny Warszawa – rekonwalescencja

Regeneracja zazwyczaj trwa od 3 do 10 dni. Z reguły im większy obszar zabiegowy i głębiej wykonany zabieg, tym dłuższy czas rekonwalescencji.  Podczas rekonwalescencji Twoja skóra może być bardzo czerwona i pokryta strupkami. Zapewne po zabiegu wystąpi także lekkie łuszczenie. Aby zmniejszyć obrzęk można stosować chłodne okłady. Nie ma konieczności przebywać w domu podczas całego procesu rekonwalescencji, jednak należy unikać potencjalnych miejsc z zarazkami – takich jak siłownia, basen – które mogą zwiększać ryzyko infekcji.

 

Ochrona

 

Twoja skóra może być wrażliwa na słońce nawet okres rok po każdym zabiegu laserowego odnawiania skóry. Regularne stosowanie kremów przeciwsłonecznych o minimalnym faktorze SPF 30 może pomóc zmniejszyć ryzyko poparzeń słonecznych i powstawania przebarwień. Aby chronić skórę, codziennie rano (nawet gdy jest pochmurno) nakładaj krem ​​przeciwsłoneczny. Pamiętaj, aby w razie potrzeby aplikować go ponownie.

 

 Jakich efektów można się spodziewać?

 

Nieablacyjne zabiegi laserowe nie stanowią dużego ryzyka skutków ubocznych, ale aby osiągnąć pożądane rezultaty, możesz potrzebować kilku zabiegów.  Indywidualne efekty różnią się w zależności od zakresu początkowych problemów, które są leczone. Efekty utrzymają się przez kilka lat po zakończeniu sesji, wyniki nie są jednak trwałe i w pewnym momencie może być konieczne powtórzenie procedury.

 

 

laser frakcyjny co2 warszawa

 

Jak umówić się na zabieg?

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198.

Mea Clinic wykonuje zabiegi laserem frakcyjnym w Warszawie. Znajdujemy się w pobliżu dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Wola. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z zabiegów.

 

LASER FRAKCYJNY WARSZAWA - CENNIK:

 • TWARZ 1600zł
 • SZYJA – 1000zł
 • DEKOLT – 1200zł
 • CZOŁO – 800zł
 • POLICZKI – 900zł
 • TWARZ + SZYJA – 2200zł
 • TWARZ+SZYJA+DEKOLT- 3200zł
 • DŁONIE – 700zł
 • OKOLICA UST- 500zł
 • BRZUCH/PIERSI/KLATKA PIERSIOWA – 2000zł – 3000zł
 • POŚLADKI 4000zł
 • blizna o średnicy do 10cm: 500zł
 • blizna o średnicy 10-25cm: 900zł
 • blizna powyżej 25cm: od 1000zł

Przy zakupie pakietu 4 zabiegów- 20% rabatu.