Czas zabiegu

120min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 8000zł (znieczulenie miejscowe) do - (znieczulenie anestezjologiczne) 12000 zł

Opis

Upływ czasu doskwiera każdemu z nas. Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się wiotka, ilość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, a zmarszczki zaczynają pojawiać się również w miejscach, gdzie nie pracują mięśnie odpowiedzialne za naszą mimikę.

Utrata owalu twarzy, opadające brwi i powieki są zmorą zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Istnieje wiele rozwiązań powyższych problemów, od delikatnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jak toksyna botulinowa, nici liftingujące, wypełnienie kwasem hialuronowym (efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy) aż po zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej (efekt utrzymuje się około 10 lat).

Aby dobrać najlepszą metodę należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże podjąć odpowiednią decyzję. W celu umówienia się na konsultację należy zadzwonić na recepcję MEA Clinic +48538303198 lub +48698925498.

Czym jest Micro-mid-face-lift czyli Mikro-lifting środkowej części twarzy?

Zabieg polega na podciągnięciu mięśnia okrężnego oka oraz przesunięcie tłuszczu z okolicy podoczodołowej w okolicę doliny łez. Zabieg połączony jest z plastyką powiek dolnych. W efekcie tego krótkiego zabiegu można uzyskać spektakularny efekt odmłodzenia skóry, poprawy owalu twarzy oraz podniesienia policzków, który będzie utrzymywał się nawet do 15 lat.

Zabieg jest idealną alternatywą dla osób, które borykają się z wiotkością i utratą elastyczności skóry w okolicy  powiek dolnych oraz środkowej części twarzy.

Zabieg dedykowany jest dla osób po 35 roku życia, u których widać wyraźne oznaki starzenia w środkowej części twarzy, których nie można wyeliminować zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

 

WSKAZANIA:

• nadmiar skóry w okolicy powiek dolnych, tzw. „worki pod oczami”

• sieć licznych zmarszczek w okolicy oczu (przypominających „karbowaną bibułę”)

• utrata owalu twarzy wynikająca z utraty elastyczności skóry w środkowej części twarzy

• opadające policzki

 

EFEKTY MIKRO-LIFTINGU ŚRODKOWEJ CZĘŚCI TWARZY:

• redukcja zmarszczek w okolicy powiek dolnych

• usunięcie nadmiaru skóry w okolicy powiek dolnych – tzw. „worków pod oczami”

• lifting policzków

• poprawa owalu twarzy

• uniesienie opadających kącików ust

• spłycenie bruzd nosowo-wargowych

• wyraźne odmłodzenie twarzy

 

Przebieg zabiegu

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym.

Cięcie przeprowadza się w załamaniu dolnej powieki, co sprawia, że po zabiegu blizna jest praktycznie niewidoczna.

Podczas zabiegu zakładane są szwy nierozpuszczalne, które są usuwane po tygodniu od wykonania zabiegu.

W pierwszych dniach po zabiegu może wystąpić duży obrzęk oraz krwiaki, które ustępują wraz z upływem czasu (maksymalnie do 2 tygodni po zabiegu). Początkowo blizna może być twarda i zaczerwieniona, aby przyspieszyć proces regeneracji zaleca się stosowanie masaży z zastosowaniem technologii Icoone https://www.meaclinic.pl/zabiegi/icoone-zabieg-na-twarz/

 

BLIZNA PO ZABIEGU:

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. W przypadku liftingu środkowej części twarzy blizna zlokalizowana jest w załamaniu powieki dolnej i jest praktycznie niewidoczna. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Jak umówić się na Mikro-lifting środkowej części twarzy?

Zalecamy, aby omówić wszelkie swoje oczekiwania i obawy podczas konsultacji z dr Marcinem Jadczakiem.

W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie – nie prowadzimy zapisów mailowo,  poprzez media społecznościowe oraz zewnętrzne portale.