Plastyka szyi -
lifting szyi -
operacja plastyczna szyi -
platyzmoplastyka
Szyja to jedno z pierwszych miejsc, po których można poznać nasz wiek.
Większość osób skupia się na pielęgnacji twarzy całkowicie zapominając o szyi i dekolcie. Stąd dość często można zaobserwować dużą różnicę pomiędzy wyglądem twarzy, a szyi i dekoltu. Obwisłe policzki, „indyczy podbródek”, pionowe prążki i poziome fałdy „współpracują” ze sobą, dzięki czemu wyglądamy starzej, niż się czujemy.
Platyzmoplastyka poprawia wygląd szyi, napinając skórę i leżące pod nią mięśnie szyi oraz poprawiając kontur linii żuchwy. Zabieg może być wykonywany samodzielnie, ale często wykonuje się go w połączeniu z liposukcją podbródka, liftingiem twarzy lub liftingiem policzków.
CZAS ZABIEGU
3-4 godziny
LICZBA POWTÓRZEŃ
0
CENA
22000zł
Litfingi twarzy i szyi - techniki, miejsce nacięć, blizny
Jeśli potrzebna jest tylko minimalna poprawa konturu żuchwy i podbródka często wystarczy sam zabieg liposukcji podbródka.
Istnieje kilka technik operacji. Chirurg zaleci odpowiednią procedurę w oparciu o Twoje cele i cechy twarzy, w tym kształt twarzy. Umiejscowienie i długość nacięć różnią się w zależności od techniki liftingu, która najbardziej Ci odpowiada. Być może jesteś odpowiedni do zabiegu liftingu twarzy „krótkiej linii blizny”, w którym krótkie nacięcie jest zwykle ograniczone do obszaru wokół ucha.
Gdzie przeprowadza się nacięcia podczas liftingu szyi?
- Niezależnie od rodzaju liftingu, któremu się poddasz, będziesz mieć nacięcia obejmujące skórę wokół ucha
- Nacięcia wykonuje się pod brodą lub/ oraz za uszami (w zależności od wybranego zabiegu i potrzeb Pacjenta)
- Mięsień szeroki szyi jest naciągany i zszywany razem
- Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej jest ostrożnie usuwany
- Tkanki i skóra są repozycjonowane i zabezpieczane szwami
- Nacięcia są zamykane szwami (a jeśli chirurg uzna, że jest taka potrzeba, przed zabandażowaniem ran zakłada dren)
- Blizny po liftingu szyi mogą być praktycznie niewidoczne: wąskie, płaskie i dobrze umieszczone, dzięki czemu możesz nosić włosy krótko przycięte.
- Chirurg umieści nacięcie w obszarach, które są ukryte oraz w obszarach, w których blizny wyglądają jak naturalne zmarszczki.
- Gojenie nacięcia zależy od techniki chirurgicznej, zapobiegania infekcjom, zmniejszenia napięcia, odżywiania, wszelkich znanych lub nieznanych chorób, zakazu palenia i skłonności genetycznych.
- Po każdym przecięciu skóry istnieje ryzyko powstania „blizn przerostowych” i „bliznowców”. Aby poprawić wygląd blizny, można zastosować zastrzyki z kortykosteroidów lub inne metody leczenia jak np. medyczny masaż podciśnieniowy., który również jest wykonywany w naszej klinice.
Efekty liftingu szyi?
- redukcja zmarszczek na szyi oraz w dolnej części twarzy
- usunięcie nadmiaru skóry w okolicy szyi i podbródka. „indyczej szyi”
- lifting szyi
- poprawa owalu twarzy
- wyraźne odmłodzenie twarzy
Kiedy warto rozważyć lifting szyi:
- Jeśli czujesz, że Twoja szyja wyraźnie nie pasuje do twarzy oraz nie odzwierciedla Twojego młodzieńczego ducha i poziomu energii,
- Jeśli stwierdzisz, że zwiotczenie i nadmiar skóry przeszkadzają Ci w życiu osobistym lub zawodowym,
- Jeśli masz oznaki starzenia się, ale nadal masz pewną elastyczność skóry,
- Pewnego dnia patrzysz w lustro i zdajesz sobie sprawę, że czas, grawitacja, ekspozycja na słońce i geny zrobiły już swoje i po prostu nie czujesz się sobą.
Zalety liftingu szyi:
- Efekty liftingu utrzymują się 10 lat lub dłużej
- Zabieg liftingu sprawi, że będziesz wyglądać na 10 do 15 lat młodziej
- Lifting modeluje szyję i szczękę lepiej niż wszystkie inne technik
Wskazania do liftingu twarzy i szyi
- zmarszczki i bruzdy
- utrata jędrności skóry
- opadająca skóra w okolicy szyi i podbródka "indyczy podbródek"
- drugi podbródek
- opadający owal twarzy
- opadanie skóry w linii żuchwy
- zwiotczenie i utrata napięcia mięśniowego
- podwójny podbródek wynikający z luźnej skóry i nadmiaru tłuszczu pod brodą i szczęką
- pomarszczona i obwisła skóra na szyi
- jeśli jesteś w dobrym stanie ogólnym, masz pozytywne nastawienie i realistyczne oczekiwania, najprawdopodobniej jesteś dobrym kandydatem do rytidektomii (liftingu twarzy).
Twoja pierwsza konsultacja przedoperacyjna – plastyka szyi
Podczas wstępnej konsultacji będziesz miał okazję omówić swoje oczekiwania dotyczące liftingu. Twój chirurg oceni Cię jako kandydata do liftingu szyi i wyjaśni, jakich efektów możesz oczekiwać.
Można rozważyć alternatywne i dodatkowe metody leczenia, gdy chirurg zrozumie Twoje cele i pozna stan Twojego zdrowia.
Podczas konsultacji ważne jest, aby być całkowicie szczerym i nie ukrywać przed swoim chirurgiem żadnych informacji dotyczących swojego stanu zdrowia: fizycznego i psychicznego. Przynieś także swoje zdjęcia sprzed 10-15 lat – mogą służyć jako dobry punkt odniesienia podczas omawiania Twoich celów.
Dobrze jest być w pełni przygotowanym, aby odpowiedzieć na następujące pytania:
- Czy masz jakieś schorzenia lub alergie na leki?
- Czy jesteś leczony z powodu jakichś schorzeń?
- Czy miałeś jakieś wcześniejsze operacje?
- Jakie leki oraz suplementy witaminowo – ziołowe przyjmujesz?
- Jakie jest Twoje obecne spożycie alkoholu, tytoniu i narkotyków?
- Z jakich zabiegów kosmetycznych, estetycznych i chirurgicznych korzystałaś do tej pory i jakie są Twoje doświadczenia z nimi związane?
- Jakich efektów po operacji oczekujesz?
- Jaka jest Twoja główna motywacja do poddania się liftingowi twarzy?
Przygotowania do liftingu szyi
Jak przygotować się na okres rekonwalescencji po liftingu twarzy:
- Jeśli farbujesz włosy, powinieneś to zrobić tuż przed zabiegiem lub odczekać co najmniej miesiąc po zabiegu.
- Zaopatrz się w dużo owoców i warzyw oraz chude białko. Chude białko przyspiesza proces gojenia się ran. Sól zwiększa obrzęk – staraj się ograniczyć jej spożycie na 3-4 dni przed zabiegiem i w pierwszych tygodniach po zabiegu.
- Zaplanuj, gdzie odzyskasz swoje siły. Jeśli masz fotel rozkładany, najlepiej jest podnosić stopy, kolana i głowę. Jeśli nie masz fotela, upewnij się, że masz do dyspozycji wiele poduszek, które podpierają głowę i kolana. Jeśli to możliwe, trzymaj telefon i pilot do telewizora przy łóżku.
- Zdecyduj, co będziesz nosić przez pierwsze kilka dni; wybieraj ubrania, które rozpinają się z przodu i nie musisz ich zakładać przez głowę. Ten sam rodzaj odzieży należy nosić w dniu operacji. Noś wsuwane buty, aby unikać schylania podczas ich zakładania.
- Pamiętaj, aby dużo odpoczywać i nie wykonywać żadnych prac domowych, podnoszenia ciężkich przedmiotów oraz wykonywania ćwiczeń.
Czego mogę się spodziewać w dniu zabiegu facelifcie?
- Operacja liftingu twarzy trwa co najmniej kilka godzin, a bardziej rozbudowane zabiegi mogą trwać jeszcze dłużej.
- Otrzymasz leki, które zapewnią Ci komfort podczas zabiegu chirurgicznego.
- Podczas operacji liftingu twarzy powszechnie stosuje się znieczulenie ogólne. Przy zabiegu obecny jest anestezjolog lub pielęgniarka anestezjolog w celu podania środków uspokajających (lub znieczulenia ogólnego) i pomocy w monitorowaniu.
- Ze względów bezpieczeństwa przed zabiegiem zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad anestezjologiczny.
- Podczas zabiegu będą używane różne monitory, które będą sprawdzać Twoje serce, ciśnienie krwi, tętno i ilość tlenu krążącego we krwi.
- chirurg zastosuje się do planu operacyjnego omówionego z Tobą przed operacją. Po rozpoczęciu operacji może zdecydować się na połączenie różnych technik lub zmianę techniki, aby zapewnić najlepszy wynik. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo i ufał swojemu lekarzowi w podejmowaniu takich decyzji.
- Po operacji zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej, gdzie będziesz nadal ściśle monitorowany.
- Nacięcia mogą być pokryte bandażami, które zapewniają delikatny nacisk, aby zminimalizować obrzęk i siniaki.
- Mała rurka może być umieszczona pod skórą za jednym lub dwoma uszami, aby odprowadzić nadmiar krwi lub płynu.
- Przed wyjściem do domu w dniu zabiegu, Ty lub osoba opiekująca się Tobą powinniście czuć się komfortowo opróżniając i ponownie ustawiając dreny.
- W żadnym wypadku nie wolno samodzielnie wracać do domu.
Przebieg zabiegu
Zabieg jest wykonywany w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym.
Cięcie przeprowadza się w załamaniu dolnej powieki, co sprawia, że po zabiegu blizna jest praktycznie niewidoczna.
Podczas zabiegu zakładane są szwy nierozpuszczalne, które są usuwane po tygodniu od wykonania zabiegu.
W pierwszych dniach po zabiegu może wystąpić duży obrzęk oraz krwiaki, które ustępują wraz z upływem czasu (maksymalnie do 2 tygodni po zabiegu). Początkowo blizna może być twarda i zaczerwieniona, aby przyspieszyć proces regeneracji zaleca się stosowanie masaży z zastosowaniem technologii Icoone https://www.meaclinic.pl/zabiegi/icoone-zabieg-na-twarz/
BLIZNA PO ZABIEGU:
Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. W przypadku liftingu środkowej części twarzy blizna zlokalizowana jest w załamaniu powieki dolnej i jest praktycznie niewidoczna. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.
Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.
Pierwsze 2 tygodnie po operacji:
- Przez co najmniej tydzień po operacji nie zaleca się prowadzić pojazdów.
- W ciągu pierwszego do dwóch dni po operacji, gdy opatrunek jest na miejscu może towarzyszyć Ci uczucie ucisku w szyi – jest to klasyczny objaw po zabiegach tego typu.
- Uciążliwy opatrunek i dreny zostaną usunięte podczas pierwszej wizyty pooperacyjnej. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się noszenie elastycznej, podtrzymującej opaski na twarz, którą należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza.
- Nie należy przyjmować aspiryny ani żadnych leków przeciwzapalnych przez dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
- Przez dwa tygodnie zaleca się spać z głową podniesioną o czterdzieści stopni; w razie potrzeby może podłożyć dodatkową poduszkę lub dwie pod materac.
Zalecenia i obowiązki pooperacyjne
Wykonanie zabiegu wymusza odpowiednie zachowania i czynności, do których należy m.in.:
- Bezpośrednio po zabiegu można założyć opaskę uciskową. Noś ją dokładnie z zaleceniami. Zdejmuj ją tylko zgodnie z zaleceniami dotyczącymi oczyszczania miejsc nacięć lub kąpieli.
- Aby zminimalizować obrzęk pozostań w pozycji siedzącej lub półleżącej. Będzie to dla Ciebie wygodniejsze i może zmniejszyć obrzęk. Zawsze miej podniesioną głowę. Nie pochylaj się do przodu ani do tyłu.
- Gdy będziesz odczuwać ból (od delikatnego do umiarkowanego nasilenia) i dyskomfort należy zażyć doustne leki przeciwbólowe zalecone przez dr. Jeśli to nie pomoże skontaktuj się z dr lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.
- Dyskomfort i ból powinny zacząć się zmniejszać w ciągu czterdziestu ośmiu godzin po operacji. Jeśli po tym okresie odczujesz znaczny wzrost bólu, skontaktuj się z dr lub pracownikiem recepcji MEA Clinic. Silny ból występuje rzadko i w takim przypadku należy natychmiast powiadomić swojego operatora.
- Spodziewaj się siniaków i obrzęków. Objawy te osiągną szczyt w ciągu pierwszych trzydziestu sześciu do czterdziestu ośmiu godzin po operacji i będą stopniowo ustępować w ciągu następnych dziesięciu do czternastu dni.
- Aby zminimalizować obrzęk, śpij z głową podniesioną do góry przez kilka tygodni po operacji.
- Przestrzegaj wszystkich instrukcji pooperacyjnych, w tym informacji o bandażach, drenach, przyjmowaniu antybiotyku (jeśli jest przepisany) i poziomie aktywności, który jest bezpieczny.
- Przez co najmniej tydzień po operacji nie zaleca się prowadzić pojazdów.
- W ciągu pierwszego do dwóch dni po operacji, gdy opatrunek jest na miejscu może towarzyszyć Ci uczucie ucisku w szyi – jest to klasyczny objaw po zabiegach tego typu.
- Uciążliwy opatrunek i dreny zostaną usunięte podczas pierwszej wizyty pooperacyjnej. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się noszenie elastycznej, podtrzymującej opaski na twarz, którą należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza.
- Nie należy przyjmować aspiryny ani żadnych leków przeciwzapalnych przez dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
- Przez dwa tygodnie zaleca się spać z głową podniesioną o czterdzieści stopni; w razie potrzeby może podłożyć dodatkową poduszkę lub dwie pod materac.
- Nakładaj chłodne (nie lodowate) okłady na oczy. Nie nakładaj lodu ani niczego zamarzniętego bezpośrednio na skórę. Namocz miękkie ściereczki lub gazy w lodowatej wodzie i dobrze wyciśnij. Nakładaj bezpośrednio na oczy, ale nie na policzki i szyję. Nie naciskaj. Stosuj chłodne okłady nie dłużej niż dwadzieścia minut. Unikaj ciepła.
- Pozostań na nogach (siedząc, stojąc, chodząc) tak długo, jak to możliwe po powrocie do domu. Pomaga to zmniejszyć obrzęk twarzy.
- Przez tydzień unikaj zginania lub podnoszenia ciężkich rzeczy. Oprócz nasilającego się obrzęku, może to podnieść ciśnienie krwi i sprzyjać krwawieniu.
- Po 2 dniach od zabiegu możesz delikatnie myć włosy. Nie używaj zwykłej suszarki do włosów z ciepłym strumieniem powietrza, jeśli typu ciepła; użyj typu nasadki lub użyj ustawienia chłodzenia na suszarce.
- Dzień po operacji możesz wziąć prysznic lub kąpiel, ale unikaj bezpośredniego kontaktu wody z twarzą. Dopuszczalne jest krótkotrwałe zamoczenie linii szwów.
- W przypadku wystąpienia nadmiernego krwawienia, które utrzymuje się po zastosowaniu ucisku przez 15 do 20 minut skontaktuj się z dr lub pracownikiem recepcji MEA Clinic.
Zalecenia od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu liftingu:
- Nie należy pływać, nurkować, jeździć na nartach wodnych ani uczestniczyć w forsownych zajęciach sportowych przez co najmniej miesiąc po operacji.
- Możesz spodziewać się drętwienia wokół płatków uszu, twarzy i szyi przez kilka tygodni po operacji.· Powstrzymaj się od forsownych ćwiczeń, schylania się lub podnoszenia ciężkich przedmiotów.
- Możesz zacząć spać w pozycji półleżącej, ale nie śpij na płasko lub na brzuchu. Jeśli śpisz na boku, dwie poduszki pod głową i miękka poduszka pod środkową częścią pleców i ramionami mogą zapewnić Ci większy komfort.
- Nie nakładaj makijażu w miejscach blizn, dopóki skóra się nie wygoi.
- W ciągu pierwszych czterech do sześciu tygodni blizny mogą wydawać się czerwone i być lekko twarde i podniesione, następnie zaczerwienienie zanika, a blizna mięknie. Blizna może goić się do roku po operacji.
- Unikaj opalania. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z szerokim rondem. Jeśli przebywasz na zewnątrz, nałóż co najmniej SPF50 na co najmniej trzydzieści minut przed wyjściem na słońce. Twoja twarz będzie bardzo podatna na oparzenia słoneczne i powstawanie przebarwień.
Zalecenia długoterminowe:
- Po upływie 6-8 tygodni można powoli wracać do delikatnej aktywności fizycznej. Dyskomfort lub ucisk i mrowienie ustąpią po około 2-3 miesiącach.
- Przygotuj się na co najmniej sześć miesięcy odczekania, aż tkanki całkowicie się wygoją (wewnątrz i na zewnątrz).
- Ważne jest, aby zgłaszać się na konsultacje pooperacyjne zgodnie z zaleceniami dr Jadczaka.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
- Twoje geny, jakość skóry i codzienna pielęgnacyjna są ważnymi elementami wpływającymi na trwałość liftingu, ale technika zabiegu jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, jak długo utrzyma się efekt.
- Delikatne liftingi z szybkim powrotem do zdrowia utrzymują się krócej – im bardziej rozbudowana procedura i dłuższy okres rekonwalescencji, tym dłużej będziesz cieszyć się efektami.
Pozostań w kontakcie ze swoim chirurgiem
Ze względów bezpieczeństwa, a także dla lepszego efektu, ważne jest, aby wracać na konsultacje pooperacyjne zgodnie z zaleceniami oraz w przypadku jakichkolwiek pytań.
Wybierz swojego chirurga na podstawie jakości, przeszkolenia i doświadczenia
Członkowie The European Academy of Facial Plastic Surgery certyfikowani przez European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery ze względu na swoje kwalifikacje, szkolenia i certyfikaty są powszechnie uznawani za przestrzeganie najwyższych standardów w dziedzinie estetycznej chirurgii plastycznej.
Lifting a możliwe powikłania
Poważne komplikacje po operacji liftingu twarzy i szyi zdarzają się bardzo rzadko. Ta operacja pozostaje złotym standardem w odmładzaniu twarzy i jest zwykle wykonywana bez większych problemów. Podczas konsultacji warto omówić zagrożenia i potencjalne powikłania po operacji. Ryzyko po większości typów liftingu jest podobne.
Potencjalne powikłania po operacji liftingu:
- Niekorzystna reakcja na znieczulenie
- Krwiak lub surowiczak (nagromadzenie krwi lub płynu pod skórą, które może wymagać usunięcia)·
- Infekcja
- Zaburzenia czucia, odrętwienie
- Blizny
- Reakcje alergiczne
- Niezadowalające wyniki, które mogą wymagać dodatkowych zabiegów.
Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.
Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.
Możesz pomóc zminimalizować pewne ryzyko, postępując zgodnie z radami i instrukcjami dr Jadczaka, zarówno przed, jak i po operacji liftingu twarzy.
Jak umówić się na konsultacje?
Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerami:
- 538303198
- 698 925 498.
Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie.
Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms, e-mail, wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.
Rekonwalescencja pozabiegu
- Przestrzegaj wszystkich instrukcji pooperacyjnych, w tym informacji o bandażach, drenach, przyjmowaniu antybiotyku (jeśli jest przepisany) i poziomie aktywności, który jest bezpieczny.
- Twój lekarz poinformuje Cię o objawach, takich jak oznaki infekcji, na które należy zwrócić uwagę.
- Czas rekonwalescencji jest różny w zależności od Pacjenta i zakresu operacji i zazwyczaj wynosi 2-4 tygodnie.
Cena zabiegu zawiera:
-
1 konsultację przedzabiegową
-
zabieg wraz ze znieczuleniem
-
hospitalizacja pozabiegowa (jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym)
-
zdjęcie szwów
-
2 wizyty kontrolne
Niezbędne badania:
- potwierdzona grupy krwi,
- morfologii,
- poziomu cukru we krwi,
- poziom bilirubiny,
- mocznik,
- kreatynina,
- elektrolity (Na, K)
- poziomu wskaźników krzepliwości krwi – APTT, INR,
- obecności we krwi antygenów HBS (HbsAg) i przeciwciała HBS
- obecności we krwi przeciwciał Anty-HCV – stwierdzone występowanie oznacza wirusowe zakażenie żółtaczką typu C,
- obecności we krwi wirusa HIV.
Przeciwskazania
- problemy z krzepliwością krwi lub stosowanie leków rozrzedzających krew
- ciąża i okres laktacji
- stany zapalne i infekcje
- aktywna opryszczka
- antybiotykoterapia (należy odczekać 2 tygodnie)
- nadciśnienie tętnicze – nieleczone, bądź nieprawidłowo leczone,
- stany zapalne w obrębie twarzoczaszki,
- niedokrwistość (anemia)
- cukrzyca
Zabiegi i produkty wspomagające regenerację
- Cell Fushion - TA Repair Crem (zalecamy stosować tydzień przed zabiegiem oraz przez cały proces gojenia)
- masaż podciśnieniowy - program medyczny (rekomendowany w pierwszych 2 tygodniach po zabiegu - pierwszy zabieg można wykonać przed zdjęciem szwów, zabieg należy powtórzyć)