Czas zabiegu

45-80min

Liczba powtórzeń

1

Cena

7000 zł

Opis

LIP LIFT, czyli podniesienie warg to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu nadmiaru skóry poniżej nosa z podniesieniem ust ku górze. Zabieg modyfikuje wygląd estetyczny warg przywracając harmonię środkowej części twarzy. W wyniku zabiegu usta stają się delikatnie większe, jednak zachowują swoją naturalną objętość. Aby uzyskać efekt wypełnienia, widocznego powiększenia ust można połączyć LIP LIFT z zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, w trakcie którego wykorzystuje się  kwas hialuronowy. Zastosowanie kwasu hialuronowego nada ustom dodatkowej objętości. https://www.meaclinic.pl/zabiegi/powiekszanie-ust-kwasem-hialuronowym/

 

Ocena ust i wykonanie zabiegu lip lift przez doświadczonego specjalistę, certyfikowanego przez Europejską Akademię Chirurgów Plastycznych Twarzy, dr n.med. Marcina Jadczaka  może zmaksymalizować Twoje szanse na uzyskanie lepszego efektu. Pacjenci, którzy wcześniej powiększali usta, doceniają u dr Jadczaka poczucie estetyki, indywidualnego podejścia, dążenie do naturalnego wyglądu Pacjentki,  bezbolesną technikę, dokładność i dbałość o szczegóły.

Co to jest lip lift?

Lip Lift jest chirurgiczną metodą modelowania i  powiększania ust, która przynosi rewelacyjny, a jednocześnie naturalny efekt. Zabieg ten jest alternatywą dla wypełniaczy i przynosi spektakularne efekty u osób, które mają wąskie usta i podłużną twarz.  W założeniu lip lift wykonujemy raz w życiu i nie wymaga on powtarzania. Zabieg ten doceniają osoby, które chcą poprawy kształtu ust na stałe.

Istnieje kilka technik chirurgicznego modelowania ust:

♦     Bullhorn lip lift – najpopularniejsza technika, stosowana bez względu na wiek dając spektakularne efekty zarówno u osób młodych (z nieodpowiednią proporcją wargi górnej i wargi dolnej), jak i u osób starszych, u których z biegiem lat odległość pomiędzy podstawą nosa a górną wargą uległa wydłużeniu  Technika ta skierowana jest przede wszystkim na centralną część górnej wargi, dzięki czemu usta są większe a twarz odzyskuje prawidłowe proporcje.

♦     Gullwing lip lift – znacznie mniej popularna metoda, która polega na redukcji paska skóry na krawędzi górnej wargi, dzięki czemu staje się pełniejsza i bardziej widoczna. Niestety może pozostawić po sobie widoczną bliznę.

♦     Corner lip lift – technika polecana osobom, które pragną przywrócić równowagę, proporcje i odpowiedni kształt ust , a w szczególności  osobom z problemem opadających kącików ust (wyraz smutku na twarzy), aby uwydatnić czerwień wargową po bokach ust i tym samym podnieść opadające kąciki. W przypadku liftingu kącików ust nacięcie jest umieszczane na styku bocznej granicy czerwieni wargowej i skórą tuż nad górną wargą.

 

lips lifting

 

Zabieg jakim jest lifting ust polecamy osobom które mają:

  wąską górną wargę

  dużą odległość pomiędzy podstawą nosa a ustami

  zęby, które nie są widoczne przy uśmiechu

  wiotką skórę i liczne zmarszczki w okolicy górnej wargi

 

Efekty liftingu ust:

  skrócenie odległości między podstawą nosa a ustami

  przywrócenie twarzy właściwych proporcji

  powiększenie górnej wargi

  atrakcyjniejsze usta (modelowanie konturu ust, zwiększenie objętości)

  pełny uśmiech (zęby widoczne podczas uśmiechu)

  powiększenie i uwydatnienie ust

  odmłodzenie twarzy

  podniesienie opadających kącików ust

  redukcja asymetrii między górną a dolną wargą

 

lips lifting

 

Jak wygląda zabieg lips lifting?

Chirurg podczas zabiegu usuwa nadmiar skóry pod nosem i modeluje usta w naturalny sposób. Zabieg trwa ok. 40 – 60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Końcowym efektem jest podciągnięcie górnej wargi i zwiększenie wysokości czerwieni wargowej, dzięki czemu usta stają się po prostu większe. Można spodziewać się również delikatnego efektu jakim jest podniesienie kącików ust. Zabieg ten pozostawia małą i niewidoczną bliznę schowaną w załamaniu skóry pod nosem.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Obawy i najczęstsze pytania osób, które myślą o liplifcie?

  • Czy zabieg można wykonać u osoby, która powiększała usta kwasem hialuronowym?

Zabieg zdecydowanie lepiej jest wykonywać na ustach bez żadnych wypełniaczy, jednak podczas konsultacji, doktor zadecyduje, jeżeli jest wypełniacz, czy należy go rozpuścić. Natomiast, jeżeli decyzją będzie konieczność rozpuszczenia kwasu, zabieg należy wykonać u lekarza, który wstrzykiwał kwas do ust.

 

  • Rozpuszczenie kwasu hialuronowego podczas zabiegu Lip Liftu?

Zabieg rozpuszczenia należy wykonać przed zabiegiem Lip Lift. Nie można wykonać rozpuszczenia kwasu podczas  zabiegu Lip Lift.

 

  • Czy makijaż permanentny jest przeciwskazaniem?

Nie, makijaż permanentny nie jest przeciwskazaniem i nie stanowi utrudnienia w wykonaniu zabiegu.

 

  • Znieczulenie do zabiegu Lip Lift?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jednak jest możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Jednak kwota zabiegu wzrasta, przez zaangażowanie dodatkowych osób w zespole oraz pobytem w szpitalu przez 24 h.

 

  • Czy zabieg Lip Lift można połączyć z całkowitą korektą nosa?

Tak, zabieg możemy wykonać w połączeniu z całkowitą korektą nosa.

 

  • Czy po zabiegu widoczna jest blizna?

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. W przypadku lip liftu blizna znajduje się w mało widocznym miejscu, na słupku nosa. Warto jednak pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

 

lip lift

 

  • Jak umówić się na konsultacje?

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.

Dla Pacjentów spoza Warszawy, którzy są zdecydowani na zabieg bez wcześniejszej konsultacji  prosimy o przesłanie mailem 4-6 zdjęć twarzy: oba profile, en face i en face z lekkim uśmiechem (aby widoczne były zęby) na adres kontakt@meaclinic.pl

 

Więcej informacji na temat zabiegu lip-lift -> https://www.meaclinic.pl/chirurgiczne-powiekszenie-ust-lip-lift/

WSKAZANIA:

  • wąska warga górna
  • zbyt duży odstęp pomiędzy słupkiem nosa a ustami
  • wiotka skóra i liczne zmarszczki w okolicy wargi górnej górnej