Czas zabiegu

min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 4500 do 9000 zł

Opis

Lipotransfer twarzy czyli modelowanie twarzy własnym tłuszczem: czy Twój własny tłuszcz jest lepszym rozwiązaniem niż wypełniacze?

Ważne jest, aby zaakceptować siebie i dobrze czuć się we własnej skórze, ale nie zawsze jest to łatwe. Zwłaszcza, że ​​większość z nas ma obsesję na punkcie każdej zmarszczki, każdej plamki, czy „worków” pod oczami. Wraz z upływem czasu niechcianych zmian na naszych twarzach pojawia się coraz więcej. Prawda jest taka, że ​​większość z nas jest dla siebie najgorszym wrogiem – przyglądającym się wszystkim liniom marionetek, kurzym łapkom, bruzdom, czy przebarwieniom. W pewnym momencie może być tego za dużo. I może jest to właśnie ten moment, kiedy decydujesz się coś z tym zrobić. Niezależnie od tego, czy już podjęłaś tę decyzję, czy też balansujesz na jej krawędzi – informacje poniżej mogą być dla Ciebie bardzo przydatne, ponieważ ważne decyzje wymagają informacji i właśnie to chcielibyśmy Ci przekazać. Poruszmy więc temat lipotransferu.

Co to za zabieg, na czym polega i czy transfer tłuszczu może być dla Ciebie odpowiedni?

Co to jest modelowanie twarzy własnym tłuszczem czyli lipotransfer?

Lipotransfer (zwany również przeszczepem tłuszczu) to procedura, w której chirurg pobiera tłuszcz z innego obszaru ciała, a następnie wstrzykuje odpowiednio przygotowane komórki tłuszczowe w obszary twarzy, które wymagają wypełnienia lub odmłodzenia. Coś w rodzaju wypełniaczy, lecz pochodzących z twojego własnego źródła – tkanki tłuszczowej.

Dodatkowym atutem jest dłuższa trwałość efektu zabiegi w stosunku do innych wypełniaczy. Efekty modelowania twarzy własnym tłuszczem utrzymują się długie lata, podczas gdy w przypadku wypełniaczy jest to średnio około 12-18 miesięcy.

Zabiegi lipotransferu są bezpieczne i skuteczne, dają naturalne efekty. Tłuszcz nie powoduje obrzęków twarzy jak w przypadku klasycznych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Transfery tłuszczu są zwykle stosowane do wypełniania takich obszarów twarzy, jak:

·      bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki,

·      kurze łapki,

·      zbyt wąskie/cienkie usta,

·      zmarszczki na czole,

·      zapadnięte policzki,

·      blizny potrądzikowe,

·      zmarszczki w okolicy ust,

·      odmłodzenie dłoni.

Niemal wszystkie partie twarzy i szyi, które można poprawiać za pomocą innych rodzajów wypełniaczy, można wygładzać i modelować za pomocą własnego tłuszczu.

 

Ocena i wykonanie zabiegu przez  doświadczonego specjalistę, otorynolaryngologa, certyfikowanego przez Europejską Akademię Chirurgów Plastycznych Twarzy, dr n.med. Marcina Jadczaka  może zmaksymalizować Twoje szanse na uzyskanie lepszego efektu. Pacjenci, którzy korzystali z usług MEA CLINIC doceniają dr Jadczaka za poczucie estetyki, indywidualnego podejścia, dążenie do naturalnego wyglądu Pacjentki,  bezbolesną technikę oraz za dokładność i dbałość o szczegóły.

 

 

Jak wygląda zabieg lipotransferu?

 

Transfer tłuszczu to zabieg chirurgiczny, który musi być wykonany przez wysoko wykwalifikowanego chirurga. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym.

Podczas zabiegu chirurg wykonuje małe nacięcie (nacięcia) w części ciała, w której znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej – może to być zewnętrzna część uda, brzucha lub innych partii ciała, z których można pobrać komórki tłuszczowe. Wprowadzając cienką kaniulę i stosując techniki liposukcji, chirurg odsysa wspomniany powyżej nadmiar tłuszczu. Gdy tłuszcz zostanie wyekstrahowany, jest on przetwarzany, oddzielając szczątki zrazików tłuszczowych, nadmiar płynu i martwe komórki od tego, co dobre – żywotnych komórek tłuszczowych, w tym komórek macierzystych, które w tłuszczu się znajdują. Te zdolne do życia komórki tłuszczowe są następnie ponownie wstrzykiwane w te obszary twarzy, które nie mają już swojej niegdyś młodzieńczej objętości. O ile obszar w który wstrzyknięty jest tłuszcz jest dobrze ukrwiony, komórki te mogą odbudować się w nowym miejscu.

 

Bezpieczna, skuteczna i długotrwała procedura transferu tłuszczu.

 Podczas zabiegu lipotransferu aplikuje się nieco więcej komórek tłuszczowych (tak zwana „nadkorekcja”) niż jest to wymagane, a to ze względu na fakt, że do  35 % przeszczepionego tłuszczu zanika w ciągu pierwszych 3-4 tygodni po operacji.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i siniaki, które znikają w ciągu 14-21 dni po przeszczepie. Przez około 4-6 tygodni po lipotransferze nie można wykonywać masaży w obrębie miejsc, gdzie został przeszczepiony tłuszcz. Finalny efekt zabiegu można ocenić po około 3 miesiącach.

 

Kto jest dobrym kandydatem do transferów tłuszczu z twarzy?

Jak zawsze, najlepszym sposobem oceny kandydatury do dowolnego zabiegu jest spotkanie z odpowiednim specjalistą. Jeśli odhaczysz niektóre z tych pól, następnym krokiem może być spotkanie z doktorem:

·  Masz dość kilkumiesięcznych miesięcznych poprawek związanych z innymi tymczasowymi wypełniaczami i oczekujesz, aby rezultaty były trwalsze.

·  Szukasz bardziej „naturalnej” alternatywy dla innych wypełniaczy skórnych, a co jest bardziej naturalne niż własne komórki tłuszczowe?

·  Nie masz problemów z krążeniem spowodowanych stanem chorobowym lub paleniem i jesteś gotów wprowadzić wszelkie niezbędne zmiany stylu życia zalecane przez lekarza.

·  Masz nadmiar tkanki tłuszczowej, których z chęcią się pozbędziesz – osoby bardzo szczupłe niestety nie klasyfikują się do zabiegów tego typu (w takim wypadku alternatywą są klasyczne wypełniacze).

 

Jak umówić się na lipotransfer?

 

Zalecamy, aby omówić wszelkie swoje oczekiwania i obawy podczas konsultacji.

W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie – nie prowadzimy zapisów mailowo,  poprzez media społecznościowe oraz zewnętrzne portale.

 

Cena: od 4500zł (w znieczuleniu miejscowym) do 9000zł (w znieczuleniu ogólnym)

Czas trwania: 120-160minut