Czas zabiegu

30-45min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

1200 zł

Opis

W zasadzie nie ma kobiety, która nie chciałaby mieć dobrze nawilżonych, a przede wszystkim ponętnych ust. Lecz piękny wygląd potrzebuje wszakże odpowiedniej pielęgnacji. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że powiększanie ust kwasem hialuronowym jest najbardziej popularnym obecnie zabiegiem estetycznym.

Powiększanie ust kwasem – Warszawa

Mimika twarzy to nie tylko oczy, ale również usta, które dają wyraz wielu nastrojom i emocjom. Z wiekiem ich skóra zmienia się, a poprzez ewoluujący także wygląd i strukturę ogólna kondycja słabnie. W sukurs pragnieniom, nie tylko kobiet dojrzałych, ale również młodych – o zdrowych i efektownych ustach przychodzą nowoczesne i bezpieczne zabiegi ich powiększania kwasem hialuronowym. Wypełnianie realizuje określone dążenia, a więc właściwe nawilżenie tkanki, zwiększenie objętości, a także idealny kontur ust.

Z pewnością głównymi winowajcami słabej kondycji ust, a także otaczającej skóry są czynniki zewnętrzne. Słońce, mróz, wiatr wydatnie przyczyniają się do ich przesuszenia. Nie bez znaczenia jest także niezdrowy styl życia, którego przejawem jest chociażby palenie papierosów. Do tego dorzućmy minimalizm w pielęgnacji i recepta na wysuszoną oraz zniszczoną skórę jest gotowa. Co istotne, negatywnym tego efektem jest również pojawiająca się sieć zmarszczek nierzadko wyraźnie uwydatniona w czerwieni wargowej. Ponadto struktura warg ulega spłaszczeniu.

Warszawska MEA Clinic wykonując zabiegi estetyczne powiększania kwasem hialuronowym stwarza wyjątkową sposobność do wygładzenia skóry, nawilżenia naskórka, zniwelowania asymetrii, a także nadania ustom delikatności i miękkości oraz uwydatnienia czerwieni wargowej.

Umów się na wizytę

Czym jest kwas hialuronowy?

Niezależnie, czy jest to bakteria, czy też człowiek, kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w organizmach żywych związkiem. Prostym odzwierciedleniem jego obrazu jest galaretkowata cząsteczka absorbująca wodę w stosunku 1 do 250, która wypełnia przestrzenie organizmu i stanowi swoisty u ssaków środek amortyzujący. Udział kwasu hialuronowego w naszym ciele to co najmniej piętnastoprocentowa obecność w bez mała każdej części. Jest między innymi obecny w stawach, nerwach, skórze, włosach i oczach.

Kwas hialuronowy ponadto stymuluje produkcję kolagenu, działa jako przeciwutleniacz, ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, a także chroni właśnie oczy przed różnymi zagrożeniami. Niestety czas robi swoje i stan jego posiadania w naszym organizmie obniża się, a więc i nawilżenie skóry jest niewystarczające, również ust. Jeden zabieg ich powiększania z użyciem kwasu hialuronowego sprawia, że są ponętne, jędrne i sprężyste, co świadczy, że występuje prawidłowe nasycenie wodą.

Wszechstronność zastosowania i wysoka skuteczność to niewątpliwie cechy, dla których kobiety decydują się na ten rodzaj modelowania. To prawda, że osiągnięty efekt jest stosunkowo mniej trwały i nie hamuje procesów starzenia, ale możliwość bezpiecznego, regularnego, w odpowiednim czasie, stosowania z maskowaniem niepożądanych oznak „słusznego” wieku włącznie, czyni zabieg powiększania ust kwasem bardzo popularnym.

Jakie korzyści przynosi zastosowanie kwasu hialuronowego?

Bez wątpienia na atrakcyjność kobiet wpływ mają także wargi, które nierzadko są określane jako symbol zmysłowości. Pełne, symetryczne, o zdrowym i wyraźnym zabarwieniu są odzwierciedleniem idealnego kształtu i wbrew obiegowej opinii, że jest to wymóg powszechnie panującej mody, możemy śmiało stwierdzić o naturalnym ich pożądaniu – powiększanie ust kwasem daje efekt naturalnych i atrakcyjnych ust.

Na powiększenie ust kwasem hialuronowym ma wpływ oczywiście wykonujący zabieg chirurg i to on określa stopień wypełnienia warg, kontury ich brzegów, czy też stopień zaznaczenia tzw. łuku Kupidyna. Również ustala odpowiednie podniesienie kącików ust oraz wygładzenie zmarszczek. Efekt musi być zgodny przede wszystkim z oczekiwaniami zainteresowanej osoby.

Przeciwwskazania do modelowania ust

Zabieg powiększania ust z udziałem kwasu hialuronowego jest bezpieczną i mało inwazyjną ingerencją w ludzkie ciało, ale ma też określone przeciwwskazania, do których należą m.in.:
powiększanie ust kwasem hialuronowym

 • wiek poniżej 18 lat,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • trądzik, opryszczka i inne zmiany skórne typu zapalnego – ryzyko zainfekowania miejsca wkłucia,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • antybiotykoterapia,
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew, przeciwbólowych i przeciwzapalnych,
 • zabiegi wykonywane w nieodległym terminie (laserowe, peelingi, dermabrazja),
 • obniżona odporność – choroby układu immunologicznego i związana z tym immunoterapia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przebieg

Obowiązkiem osoby zainteresowanej zabiegiem jest na trzy dni przed zaprzestać przyjmowania aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. W dniu przeprowadzenia modelowania unikamy nagrzewania ciała, a więc wykluczamy wszelki wysiłek fizyczny oraz pobyty w saunie i solarium.

Zabieg wypełniania realizowany jest po uprzedniej konsultacji i ustaleniu oczekiwań. Trwa tylko 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem specjalnego kremu, bądź przewodowym, a przy tym silniejszym.

Aplikacja kwasu hialuronowego przeprowadzana jest z użyciem igły i ampułko-strzykawki. Ilość iniekcji jest ustalana stosownie do oczekiwanych efektów. Po czym wykonujemy masaż ust w celu odpowiedniego rozprowadzenia preparatu i uzyskania właściwego do ustaleń kształtu.

W zasadzie tuż po wykonaniu zabiegu powiększenia ust kwasem można już normalnie funkcjonować, przy czym ograniczamy mimikę na kilka godzin. Ponadto przez trzy dni unikamy wysiłku fizycznego, słońca i innych źródeł ciepła, by cieszyć się później wspaniałym wyglądem zmysłowych ust. Ponadto należy pamiętać o zalecanej za 4 tygodnie wizycie kontrolnej. Trwałość efektu powiększenia kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

Powiększanie ust Warszawa – możliwe powikłania po zabiegu

Możliwość wystąpienia powikłań po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym zdarza się bardzo rzadko, a jeśli już, dotyczy to m.in.:

 • uczucia swędzenia,
 • wystąpienia krwiaków,
 • zaburzeń odczuwania,
 • zbytniej pigmentacji,
 • przebarwień skóry,
 • bóli głowy i mięśni,
 • złego samopoczucia i nudności,
 • przemieszczenia się preparatu.

Ponadto uczulamy na istotny aspekt tj. zbyt częstego korzystania z modelowania ust kwasem hialuronowym. Trzeba zachować umiar i stosować się do zaleceń specjalisty, w innym razie doprowadzimy do nadmiaru błon śluzowych i zwłóknienia, co z kolei prowadzi do negatywnego efektu tzw. obwisłych ust. Powstaje nadmierna wiotkość skóry i w rezultacie zachodzi konieczność ciągłego wypełniania ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Cena powiększania ust kwasem hialuronowym uzależniona jest od oczekiwanego efektu oraz ilości zużycia samego kwasu. Po indywidualną wycenę prosimy kontaktować się z nami!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – produkty wysokiej jakości

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zabieg wypełnienia ust wykonujemy tylko na renomowanych produktach z certyfikatami CE.

Dlatego zabieg powiększania ust wykonujemy  wyłącznie na produktach szwedzkiej marki Restylane.

powiększanie ust kwasem

REZERWUJ ONLINE: https://www.moment.pl/mea-clinic

Wskazania

 • małe usta, zanik czerwieni wargowej, asymetria

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • miesiączka
 • opryszczka
 • blizny w obrębie ust

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem stosuje się zazwyczaj znieczulenie stomatologiczne lub krem EMLA. Następnie kwas hialuronowy aplikowany jest w skórę przy pomocy igły lub kaniuli.

Efekty

 • widoczne powiększenie oraz podkreślenie konturu i nawilżenie ust