Czas zabiegu

60-90min

Liczba powtórzeń

1

Cena

7000 zł

Opis

Usunięcie poduszek tłuszczowych z policzka, znane również jako usuwanie poduszek Bichata lub lipektomia policzkowa, to operacja polegająca na usunięciu nadmiaru poduszek tłuszczowych z policzków w celu uzyskania bardziej konturowego wyglądu twarzy. Zwykle jest stosowany w celu zmniejszenia pulchnych policzków, które mogą być spowodowane genetyką lub przyrostem masy ciała.

Chirurg często łączy redukcję poduszek Bichata z innymi zabiegami, aby pomóc odzyskać twarzy prawidłowy kontur. Podczas oceny twarzy Pacjenta, stara się dobrać program zabiegowy, aby przejścia między różnymi częściami twarzy były delikatne. Często obejmuje to również korektę lub całkowite usunięcie poduszek Bichata, jeśli są one nadmiernie wypukłe, tak aby można było uzyskać to subtelne przejście.

usunięcie poduszek bichata

Pacjentka zadowolona z zabiegu, 4 miesiące po usunięciu poduszek Bichata.

 

Co to jest redukcja poduszek Bichata?

Redukcja nadmiaru poduszek tłuszczowych policzkowych pomaga nie tylko poprawić wygląd policzków, ale także harmonizuje ogólny kształt twarzy. U pacjentów z nadmiernie pełnymi, okrągłymi lub pulchnymi policzkami usunięcie poduszek Bichata skutkuje bardziej wyrzeźbionym i symetrycznym wyglądem twarzy – można powiedzieć, że dzięki tej procedurze twarz nabiera wymiaru 3D.

Usunięcie poduszek Bichata – Warszawa

Zabieg wykonywany jest od wewnątrz jamy ustnej i nie pozostawia widocznych blizn na twarzy. Dr Jadczak usuwa odpowiednią ilość tłuszczu, aby  uwydatnić kości policzkowe, poprawić kontur i ogólny kształt twarzy.  Całkowite usunięcie lub redukcja poduszek tłuszczowych z policzków musi być wykonane przez wysoce wyspecjalizowanego chirurga głowy i szyi. Dr Jadczak jest wysoko cenionym otorynolaryngologiem, członkiem EUROPEJSKIEJ AKADEMII CHIRURGII PLASTYCZNEJ TWARZY (EAFPS), który doskonale rozumie złożoność procedur usuwania i redukcji poduszek Bichata. Dokonuje oceny Pacjenta w celu ustalenia, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu całkowitego usunięcia lub redukcji poduszek tłuszczowych z policzka. Jeśli dr uważa, że ​​usunięcie lub redukcja poduszek tłuszczowych z policzków może pomóc Pacjentowi osiągnąć harmonię twarzy, następnie tworzy dla niego indywidualny plan leczenia.

 

Efekty zabiegu lipektomii:

·         Podkreślenie kości policzkowych

·         Poprawa konturu twarzy

·         Odmłodzenie twarzy

·         Poprawa wyglądu twarzy

·         Zwiększona pewność siebie

 

Podczas konsultacji doktor i Pacjent wspólnie omawiają najlepszy plan chirurgiczny, który pomoże im osiągnąć pożądane efekty.

usunięcie poduszek bichata

Pacjentka przed i 4 miesiące po usunięciu poduszek Bichata.

 

Czy jesteś kandydatem do usunięcia poduszek tłuszczowych z policzka?

Idealnymi kandydatami do lipektomii policzkowej są osoby:

·         z pulchnymi policzkami,

·         z wypukłym wyglądem policzka,

·         którzy przeszli zabieg chirurgicznej plastyki żuchwy w celu zmniejszenia podbródka lub szczęki  (ta procedura pomaga skrócić szczękę, ale może uciskać tkanki środkowej części twarzy, powodując tworzenie się pulchnych lub opuchniętych policzków),

·         które chcą podkreślić kości policzkowe bez użycia wypełniaczy,

·         które chcą odmłodzić ogólny wygląd swojej twarzy.

 

Podczas konsultacji przed wykonaniem operacji dr Jadczak omówi szczegółowe informacje na temat korzyści płynących z zabiegu usunięcia tkanki tłuszczowej z policzków, samej procedury oraz powrotu do zdrowia po zabiegu. Odpowie również na obawy i pytania Pacjenta, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

 

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed poddaniem się operacji usunięcia poduszek tłuszczowych z policzka, obejmują:

 ·         Wygląd twarzy:

Usunięcie policzkowej poduszeczki tłuszczowej nadaje kształt policzkom, ale rozmiar policzka nie zawsze jest powiązany z poduszkami policzkowymi. W niektórych przypadkach rozmiar policzka osoby jest wynikiem złogów tłuszczu lub nadmiernie rozwiniętych mięśni szczęki.

 ·         Czas rekonwalescencji:

Po zabiegu usunięciu poduszek tłuszczowych nie ma blizny ani siniaków, ponieważ nacięcie wykonuje się wewnątrz jamy ustnej.  Obrzęk może utrzymywać się do kilku tygodni, a ostateczny efekt można ocenić po kilku miesiącach. Podczas konsultacji dr Jadczak omawia z Pacjentem instrukcje dotyczące leczenia pooperacyjnego, ustala również częstotliwość wizyt kontrolnych po zabiegu, aby zapewnić prawidłową rekonwalescencję.

 

Czego można się spodziewać podczas operacji usuwania tłuszczu z policzków?

Redukcję lub całkowite usunięcie poduszek tłuszczowych policzkowych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a Pacjenci mogą wrócić do domu tego samego dnia, aby rozpocząć proces rekonwalescencji.

Sam zabieg trwa około 30 – 60 minut, ale w połączeniu z innymi zabiegami odmładzania twarzy całkowity czas zabiegu może być dłuższy.

Usunięcie poduszek tłuszczowych z policzka odbywa się od wewnątrz jamy ustnej w okolicy policzków. Dr Jadczak delikatnie usuwa policzkową poduszkę tłuszczową, nadając twarzy bardziej wyrzeźbiony i naturalny wygląd bez widocznych blizn.

 

Powrót do zdrowia po usunięciu policzkowej poduszki tłuszczowej

U Pacjenta po operacji może wystąpić obrzęk twarzy. Jednak obrzęk ustąpi samoistnie w ciągu około dwóch do trzech tygodni. Po ustaniu obrzęku policzki zaczną wyglądać na smuklejsze a kości policzkowe staną się bardziej wydatne.

Tkanki w jamie ustnej po redukcji poduszek Bichata regenerują się zwykle po około 7-10 dniach. W związku z tym w ciągu pierwszych dni po operacji zaleca się stosować dietę miękką lub półpłynną. Przez 3 tygodnie po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz palenia oraz spożywania alkoholu.

Czasami po lipektomii policzkowej zalecany jest specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Płukanie może pomóc zmniejszyć ryzyko zakażenia pacjenta i należy je stosować zgodnie z zaleceniami.

Niektórzy Pacjenci otrzymują leki, które pomagają przyspieszyć proces gojenia lub zmniejszyć ryzyko infekcji po zabiegu usunięcia podpoliczkowej poduszki tłuszczowej. Wszelkie leki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami. Jeśli pacjent odczuwa jakiekolwiek skutki uboczne podczas przyjmowania leków po lipektomii policzkowej, powinien niezwłocznie powiadomić o dr Jadczaka lub skonsultować się z recepcją MEA CLINIC.

 

poduszeczki bichata

Przed i 3 dni po zabiegu lipektomii.

 

Chirurg zaleca wizyty kontrolne, aby upewnić się, że proces rekonwalescencji przebiega prawidłowo. Dr Jadczak jest dostępny, aby odpowiadać na pytania Pacjenta podczas rekonwalescencji.

W wielu przypadkach usuwanie poduszek tłuszczowych z policzków odbywa się w połączeniu z kilkoma innymi zabiegami mających na celu odmłodzenie twarzy, aby poprawić ogólny wygląd twarzy Pacjenta w naturalny, subtelny i odpowiedni sposób.

 

Zabiegi, które warto wziąć pod uwagę w celu wyraźnego odmłodzenia twarzy to:

Ø  Facelift: Dzięki liftingowi osoba może odmłodzić wygląd twarzy nawet o 15 lat.

Ø  Plastyka powiek: Aby zapewnić ogólny, odmłodzony wygląd, plastyka powiek podniesie opadające powieki górne lub usunie worki pod oczami.

Ø  Micro mid-face-lift, czyli mikro lifting środkowej części twarzy  ma na celu usunięcie widocznych oznak starzenia się w okolicy powiek dolnych i policzków.

Ø  Lifting szyi: obejmuje dolną część twarzy, w tym policzki i szyję.

Ø  Powiększanie podbródka: Powszechnie określane jako mentoplastyka, czy po prostu plastyka brody, podbródka polega na umieszczeniu małego implantu z przodu kości podbródkowej, aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd.

 

Przed usunięciem poduszek tłuszczowych z policzka lub innym zabiegiem plastycznym i rekonstrukcyjnym twarzy chirurg zawsze przeprowadza ocenę Pacjenta. W ten sposób ocenia się podstawowe problemy z twarzą Pacjenta oraz określa, czy jeden lub więcej zabiegów plastycznych na twarz może pomóc rozwiązać te problemy.

usunięcie poduszek bichata

Przed i 4 miesiące po zabiegu lipektomii.

 

W jakim wieku można usunąć lub zredukować poduszki tłuszczowe z policzka? 

Wiek w jakim można wykonać zabieg usunięcia poduszek tłuszczowych zależy od Pacjenta i jego oczekiwań. Warto jednak pamiętać, że wraz z wiekiem nasze twarze stają się coraz szczuplejsze, dlatego zabieg dedykowany jest głównie dla osób po 25 roku życia.

Usunięcie tłuszczu z policzków pomaga uwydatnić kształt twarzy poprzez wyszczuplenie dolnej części policzków. Dzięki zabiegowi szczęka i policzki wydają się bardziej wyraziste, a twarz odzyskuje harmonijny wygląd. Jeśli doktor uważa, że ​​usunięcie poduszek Bichata jest dobrym sposobem, aby uzyskać naturalny wygląd twarzy, zaleca ten zabieg niezależnie od wieku Pacjenta. Jeśli ryzyko usunięcia tłuszczu z policzka przewyższa korzyści, dr proponuje alternatywne opcje leczenia jak np. lifting hybrydowy.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

  • cukrzyca
  • choroby układu krążenia
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • ciąża
  • choroby nowotworowe

 

Czy usunięcie poduszek Bichata może przyspieszyć proces starzenia?

Usunięcie tkanki tłuszczowej z policzków czasami może prowadzić do przyspieszonego starzenia. Dlatego ważne jest, aby omówić z ekspertem wszystkie za i przeciw na konsultacji przed zabiegiem. W ten sposób Pacjent może określić, czy jest dobrym kandydatem do usunięcia tkanki tłuszczowej z okolicy policzka, a także poznać krótko- i długoterminowe efekty leczenia.

 

Czy usunięcie poduszek Bichata wpływa na uśmiech?

Usunięcie poduszek Bichata może poprawić uśmiech. Usuwanie tłuszczu z policzka pomaga zniwelować pulchne policzki, przez  co  kości policzkowe są bardziej podkreślone. W ten sposób redukcja poduszek Bichata pomaga Pacjentom poprawić inne cechy twarzy, w tym uśmiech i owal twarzy.

 

 Czy usuwanie poduszek tłuszczowych z policzka jest dla mnie odpowiednie?

Usunięcie poduszki tłuszczowej z policzka daje wiele korzyści, ale procedura nie jest odpowiednia dla każdego. Podczas konsultacji Pacjent może dowiedzieć się o wszystkich aspektach usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z jamy ustnej. Dr Jadczak wyjaśni proces usuwania poduszek tłuszczowych z policzka oraz wyjaśni, czego Pacjent powinien oczekiwać po zabiegu. Odpowie również na wszelkie wątpliwości i pytania dotyczące lipektomii policzkowej. Pozwoli to Pacjentowi uzyskać wgląd w to, czego potrzebuje, aby podjąć świadomą decyzję o usunięciu poduszek Bichata.

 

Na zdjęciu kolejno: przed, 3 dni po i 4 miesiące po redukcji poduszek Bichata.

 

Jak umówić się na usunięcie poduszek Bichata?

Zalecamy, aby omówić wszelkie swoje oczekiwania i obawy podczas konsultacji z doktorem.  Celem umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie – nie prowadzimy zapisów mailowo,  poprzez media społecznościowe oraz zewnętrzne portale.

Dla Pacjentów spoza Warszawy, którzy są zdecydowani na zabieg bez wcześniejszej konsultacji  prosimy o przesłanie mailem 3-4 zdjęć twarzy: oba profile, en face adres kontakt@meaclinic.pl