Czas zabiegu

30-45min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

1200 zł

Opis

Redukcja zmarszczek w MEA Clinic Warszawa

Pojawiające się wraz z upływem czasu deformacje to najczęściej pierwsze zmarszczki. Jako pierwsze dają o sobie znać zmarszczki mimiczne, które dotykają osoby już przed trzydziestką. W następnych latach mamy do czynienia ze zmarszczkami powstałymi na skutek zmniejszenia się w naszym organizmie stanu kwasu hialuronowego, jak i zmniejszonego poziom produkcji kolagenu i elastyny. Przejawem tego jest wysuszona, pomarszczona skóra, która jednocześnie już nie jest taka gruba jak w młodości oraz brakuje jej elastyczności. Oczywiście to nie jedyne przyczyny powstania zmarszczek na naszych twarzach, ponieważ czynniki zewnętrzne (np. promieniowanie UVA, UVB) oraz niewłaściwy tryb życia (stres, złe odżywianie, nałogi) mają tu niebagatelny i destrukcyjny wpływ. Mogą się pojawić nie tylko zmarszczki mimiczne, ale również lwia zmarszczka czy zmarszczki palacza lub zmarszczki królicze. Niezależnie od tego czy doskwierają nam zmarszczki mimiczne czy zmarszczki królicze, w naszej klinice każdy znajdzie zabiegi na zmarszczki dopasowane do jego potrzeb – redukcja zmarszczek zdecydowanie poprawi samopoczucie i komfort!

Redukcja zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego

Zabiegi na zmarszczki mają wiele imion. Redukcja zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego jest niezwykle popularna. Preparaty kwasu hialuronowego uzyskiwane w procesach biotechnologicznych są niezwykle bezpieczne i nie wywołują reakcji alergicznych. Mają optymalne pH i biozgodność, dlatego też są zazwyczaj stosowane w zabiegach takich jak usuwanie zmarszczek. Nie jest to bez przyczyny, ponieważ kwas hialuronowy, który w naturalnym stanie stanowi związek występujący w macierzy komórkowej skóry właściwej naszego organizmu, odpowiada za wiązanie cząsteczek wody oraz prawidłowe nawilżenie, gładkość i sprężystość właśnie skóry. Gdy zaczyna go brakować, powstawanie zmarszczek jest niemalże nieuniknione. Wygładzenie zmarszczek kwasem hialuronowym daje naturalny i zadowalający efekt.

W naszej klinice wykonujemy zabiegi usuwania zmarszczek poprzez wypełnianie ich kwasem hialuronowym. Jego gęstość jest uzależniona od miejsca zastosowania i zakładanego efektu. Na przykład kurze łapki, czy też zmarszczki nosowo-wargowe poddane są działaniu wypełniacza o małej lub średniej gęstości. Najważniejsze jednak jest to, że stosowany dla danego pacjenta kwas hialuronowy odpowiada dokładnie jego własnemu. Dzięki czemu nie ma mowy o powikłaniach, a redukcja zmarszczek przynosi zadowalający efekt.

Usuwanie zmarszczek – efekty zabiegów

Efekty zabiegów usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego, są widoczne natychmiast i utrzymują się przez 6 do 8 miesięcy. Przez ten czas zastosowany kwas hialuronowy ulega powolnej biodegradacji (naturalny proces wchłaniania) i redukcję zmarszczek należy powtórzyć (można to robić wielokrotnie). Trzeba jednak zaznaczyć, że na czas utrzymania efektu (możliwe jest nawet do 12 miesięcy) ma wpływ rodzaj wykorzystanego preparatu, gęstość, indywidualne oddziaływanie organizmu, a także nasze zachowania. Wszelkie związane z tym szczegóły konsultowane są każdorazowo przed zabiegiem usuwania zmarszczek. Zabieg, jakim jest likwidacja zmarszczek daje świetny efekt, jeśli jest regularnie powtarzany.

Likwidacja zmarszczek mimicznych – i nie tylko – z całą pewnością podniesie samoocenę każdej osoby, której marzeniem jest utrzymanie zdrowego, młodego wyglądu oraz elastyczności skóry. Medycyna estetyczna pozwoli nam uzyskać przepiękny efekt, jednak pamiętajmy o konsultacji i szczerości z naszym lekarzem.

redukcja zmarszczekredukcja zmarszczek warszawa Usuwanie zmarszczek Warszawa

Co korygujemy kwasem hialuronowym w MEA Clinic Warszawa?

Przede wszystkim jego zastosowanie umożliwia skorygowanie:

 • zmarszczek gładziny czoła, między brwiami,
 • kurze łapki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zmarszczki dookolne ust, marionetki (bruzdy grawitacyjne),
 • opadające kąciki ust,
 • kształt i objętość czerwieni wargowej,
 • kształt podbródka, nosa,
 • zmarszczki szyi i dekoltu,
 • zmarszczki dłoni.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania zmarszczek:

 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby mięśni,
 • stany zapalne skóry,
 • miejscowe uszkodzenia skóry,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • aktywne alergie,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Należy również pamiętać, że usuwanie zmarszczek wymaga również zapewnienia odpowiedniego odstępu czasu od innych zabiegów odmładzania skóry za pomocą medycyny estetycznej. Na przykład dla botoxu, laseroterapii, peelingu chemicznego, czy też mikrodermabrazji musi to być co najmniej 3 tygodnie.

Jeśli interesuje Cię wygładzenie zmarszczek i poprawa wyglądu skóry dzięki medycynie estetycznej, koniecznie skontaktuj się z nami. Zabiegi redukcji zmarszczek i napięcia skóry czekają na ciebie.

REZERWUJ ONLINE: https://www.moment.pl/mea-clinic

Obecność skutków ubocznych

Każda iniekcja i podanie określonego preparatu może wiązać się z drobnymi niedogodnościami. Również w przypadku aplikacji kwasu hialuronowego mogą pojawić się m.in.:

 • zaczerwienienie, obrzęk (bardzo szybko znika),
 • ból w miejscu iniekcji (maksymalnie do 72 godzin objaw ustępuje),
 • swędzenie (tylko w przypadku wrażliwej skóry).

Nasz gabinet

MEA Clinic

ul. Burakowska 16 LU 2

201-066  Warszawa, Polska

kom: +48 538303198, +48 698 925 498

Godziny otwarcia:

Pn – Pt: 10:00 – 20:00

Sob: 10:00 – 15:00

Nd: nieczynne

Napisz do nas