Czas zabiegu

90-150min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 11000 do 15000 zł

Opis

Blefaroplastyka, zwana plastyką powiek lub operacją plastyczną powiek jest najczęściej wybieraną oraz najskuteczniejszą metodą poprawiania – odmładzania wyglądu oczu. Jest to zabieg korygujący opadające powieki górne i tzw. worki pod oczami, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia.

Utrata pierwotnego wyglądu skóry wokół oczu następuje relatywnie szybko. Skóra wokół oczu jest bowiem szczególnie cienka i delikatna. Dodatkowo ta część naszego ciała pracuje intensywnie podczas mrugania przez kilkanaście godzin dziennie. Operacjom plastycznym powiek poddają się przez to nawet osoby relatywnie młode. Operacja przynosi wyraźne, pozytywne efekty wizualne, twarz odzyskuje atrybuty młodego wyglądu, wydaje się radosna i wypoczęta.

Plastyka powiek – co zauważysz

Plastyka powiek odwraca skutki procesu starzenia, w wyniku którego zanika sprężystość, jędrność i elastyczność skóry wokół oczu. Redukcja nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, w ramach operacji, uwydatnia oko i poprawia wyraz twarzy, w efekcie czego korekcie ulega nie tylko uroda ale i społeczny odbiór.

Operacje plastyczne mają też wymiar czysto pragmatyczny. Usprawniają wzrok oraz poszerzają pole i swobodę widzenia, co przekłada się również na sprawność zawodową. Dzięki plastyce skóry wokół oczu, poddane temu zabiegowi osoby odzyskują efektywność percepcyjną oraz młody i korzystny wygląd. Przywrócenie tej części twarzy pierwotnego wyglądu ma wymiar estetyczny i zdrowotny.

 

Zalety blefaroplastyki:

·        likwidacja obrzęków i worków pod dolnymi powiekami oraz usunięcie obwisłej skóry powiek górnych, dzięki czemu będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej

·        poprawa wzroku dzięki redukcji nadmiaru skóry, która sprawia, że powieki stają ciężkie i opadające na gałkę oczną

·        dyskretność zabiegu – wszelkie blizny po liftingu oczu będą ukryte w naturalnych załamaniach powieki, dzięki czemu będą prawie niewidoczne.

 

Wady blefaroplastyki:

·        czas, który jest potrzebny aby zobaczyć wyniki po operacji (utrzymywanie się obrzęku).

·        możliwość wystąpienia siniaków i opuchlizny, świąd i przesuszenie oczu

·        w przypadku opadających brwi lub zmarszczek na czole, możliwe, że niezbędny będzie również zabieg liftingu brwi.

 

Oto trzy najważniejsze zalety i wady, które należy przeanalizować, rozważając operację powiek. Jeśli chcesz skupić się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, skonsultuj się z dr Jadczakiem.

plastyka powiek

Przed i po blefaroplastyce.


Czy jesteś dobrym kandydatem do operacji powiek? 

Oto kilka typowych powodów, dla których warto rozważyć operację powiek:

·        Masz nadmiar skóry zasłaniający naturalny fałd górnych powiek

·        Masz luźną skórę górnej powieki, która zaburza widzenie

·        Górne powieki są opuchnięte, przez co oczy wyglądają na zmęczone i smutne

·        Masz nadmiar skóry i zmarszczki na dolnej powiece przypominające „pokarbowaną bibułę”

·        Masz worki i cienie pod oczami

·        Powieka górna jest zbyt wiotka i zbyt mocno pomarszczona, aby aplikować makijaż

·        Jeśli jesteś w dobrym stanie ogólnym, masz pozytywne nastawienie i realistyczne oczekiwania, najprawdopodobniej jesteś dobrym kandydatem do tego zabiegu.

 

Szczegółowe informacje  

 

Jak przebiega operacja powiek?

Operację powiek (blefaroplastykę) można wykonać na powiekach górnych, powiekach dolnych lub na powiekach górnych i dolnych jednocześnie.

Chirurg zdecyduje, ile skóry, mięśni i / lub tłuszczu należy usunąć na podstawie przedoperacyjnej oceny czynników, takich jak: podstawowa struktura mięśni twarzy, struktura kości i symetria brwi.

Chirurg wykona precyzyjne oznaczenia na powiekach górnych i dolnych, aby wskazać, gdzie nadmiar tkanek zostanie usunięty:

•   W górnej powiece nacięcie ukryte jest w naturalnym fałdzie górnej powieki.

•   Na dolnej powiece nacięcie ukryte jest tuż pod dolnymi rzęsami.

•   W większości przypadków blizny po blefaroplastyce nie są widoczne.

•   U Pacjentów z zespołem suchego oka usuwa się mniej tkanki, aby uniknąć wystawienia większej części oka na powietrze, co może spowodować pogorszenie objawów.

 

Jakie mam możliwości?

Dr Jadczak certyfikowany przez The European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery  w oparciu o stan Twojego zdrowia, strukturę skóry i względy estetyczne wybierze dla Ciebie odpowiedni zabieg.

Plastyka powiek górnych:

•  Chirurg przeprowadzi nacięcie w naturalnym załamaniu powieki, przez którą usunie nadmiar skóry, mięśni i tłuszczu.

•  W celu zmniejszenia obrzęku i siniaków do usuwania nadmiaru tkanki może zostać użyty laser CO2 lub elektrokoagulacja.

•  Do zamknięcia nacięć zostaną użyte bardzo cienkie szwy, dzięki czemu ryzyko powstania blizn zostanie zminimalizowane.

Plastyka powiek dolnych:

•  Tradycyjna technika chirurgiczna polega na umieszczeniu nacięcia tuż pod rzęsami, przycinaniu i / lub repozycjonowaniu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz napinaniu mięśnia dolnej powieki. Efekty utrzymują się do 10 lat.

•  Stosowanie wypełniaczy z kwasem hialuronowym jest niechirurgiczną alternatywą dla dolnych powiek. Restylane, Juves i inne wypełniacze tkanek miękkich można wstrzykiwać w dolinę łez, aby odmłodzić wygląd obszaru pod oczami. Efekty są zróżnicowane i utrzymują się od 6 do 18 miesięcy.

Twoja pierwsza wizyta konsultacyjna

Podczas wstępnej konsultacji będziesz miał okazję przedstawiać swoje oczekiwania i dowiedzieć się jakie efekty możesz uzyskać dzięki  blefaroplastyce.

 

Powinieneś przyjść na konsultację przygotowany by omówić całej swojej historii medycznej.

Obejmuje to informacje o:

·        Poprzednich operacjach plastycznych i zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

·        Przeszłych i obecnych schorzeniach

·        Alergiach i aktualnych lekach

Podczas konsultacji ważne jest, aby być całkowicie szczerym i nie ukrywać przed dr Jadczakiem żadnych informacji dotyczących przyjmowanych leków, poprzednich zabiegów chirurgicznych i estetycznych oraz innych informacji, które mogłyby mieć wpływ na przebieg zabiegu, okres rekonwalescencji oraz Twój stan psychiczny. Przynieś też swoje zdjęcia w młodszym wieku –  mogą służyć jako dobry punkt odniesienia podczas omawiania Twoich oczekiwań.

Operacje plastyczne nie są lekarstwem na nasze życiowe niepowodzenia, złamane serca, problemy w życiu osobistym, czy problemy ze znalezieniem pracy. Operacje plastyczne poprawiają nasz wygląd, podkreślają naturalne walory i piękno, redukują nieprawidłowości i niwelują oznaki starzenia się, nie są jednak plastrem na rany duszy czy przeżyte traumy. Jeśli oczekujesz, że po wykonaniu operacji plastycznej wszystkie Twoje problemy znikną, bez pracy nad sobą, niczym po dotknięciu czarodziejskiej różdżki, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej  nie są rozwiązaniem dla Ciebie i w takiej sytuacji warto skorzystać z porady psychoterapeuty.

 

Dobrze jest być w pełni przygotowanym przed pierwszą konsultacją, aby odpowiedzieć na następujące pytania:  

•  Z jakich zabiegów estetycznych i chirurgicznych korzstałeś? Z których byłeś zadowolony, a które nie spełniły Twoich oczekiwań ?

•  Jakiego efektu po operacji oczekujesz?

•  Jaka jest Twoja główna motywacja do blefaroplastyki?

 

Dr Jadczak może również:

·        poprosić, abyś spojrzał w lustro i dokładnie wskazał, co chciałbyś poprawić

·        wykonać zdjęcia do swojej dokumentacji medycznej i wizualizacji, aby pokazać, jakich ulepszeń możesz się spodziewać

·        ocenić Twój stan zdrowia, w tym istniejące wcześniej schorzenia lub czynniki ryzyka

·        ocenić elastyczność i jędrność Twojej skóry

·        omówi swoje możliwości i zaproponuje sposób leczenia

Ważne jest, abyś odgrywał aktywną rolę podczas konsultacji.

 

Pytania, które warto zadać chirurgowi podczas konsultacji:

·        Czy jestem dobrym kandydatem do blefaroplastyki?

·        Czy efekty, których oczekuje, są rozsądne i realistyczne?

·        Czy moje blizny będą widoczne?

·        Jaki rodzaj znieczulenia będzie użyty podczas zabiegu?

·        Jakie są  koszty związane z operacją powiek i zabiegami przyspieszającymi regenerację po zabiegu?

·        Co mogę zrobić aby przyspieszyć rekonwalescencje i uzyskać najlepsze wyniki?

·        Jakiego okresu rekonwalescencji mogę się spodziewać i kiedy mogę powrócić do normalnych zajęć?

·        Jakie są zagrożenia i komplikacje związane z moim zabiegiem?

·        Jak postępuje się z komplikacjami?

·        Jakie mam możliwości, jeśli efekt wizualny operacji powiek nie spełnia założonych przez nas celów?


Przygotowania do zabiegu plastyki powiek

 

     Jak przygotować się do zabiegu operacji powiek?

·        Twój chirurg udzieli Ci instrukcji przedoperacyjnych, odpowie na wszelkie pytania, które możesz mieć, przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny i przeprowadzi badanie skóry, aby określić zdolność do operacji.

·        Możesz spodziewać się szczegółowych pytań związanych z: suchością oczu, jaskrą, alergiami i innymi problemami związanych z oczami.

·        Poinformuj lekarza, jeśli masz problemy z krążeniem, nadciśnieniem tętniczym, problemy z tarczycą, cukrzycę lub inne poważne schorzenia. Zostaniesz zapytany o aktualne leki, w tym leki dostępne bez recepty. Pamiętaj, aby poinformować dr Jadczaka o wszelkich przyjmowanych suplementach ziołowych, ponieważ niektóre z nich mogą powodować krwawienia.

·        Dr Jadczak wykona serię zdjęć powiek i oczu pod różnymi kątami. Zdjęcia te pomagają w zaplanowaniu zabiegu i ocenie jego bezpośrednich i odległych efektów.

·        Dr Jadczak omówi z Tobą Twoje oczekiwania. Szczera dyskusja pomoże określić satysfakcjonujący wynik. Przygotuj się na rozmowę o swojej motywacji do zabiegu plastyki powiek oraz o oczekiwanych rezultatach. Twój chirurg może Ci powiedzieć, czy Twoje oczekiwania są realistyczne.

 

Przed zabiegiem:

·        Rzuć palenie co najmniej 6 tygodni przed planowanym zabiegiem, aby przyspieszyć gojenie się ran i uniknąć niepożądanych powikłań.

·        Unikaj przyjmowania aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (i witamin / leków homeopatycznych, które mogą zwiększać krwawienie.

·        Niezależnie od rodzaju wykonywanego zabiegu, bardzo ważne jest nawodnienie. Odpowiednie nawodnienie przed i po operacji ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego powrotu do zdrowia i optymalnych wyników.

·        Operacja plastyczna powiek jest zwykle wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Upewnij się, że ktoś odwiezie Cię do domu po zabiegu i zostanie z Tobą przynajmniej przez pierwszą noc po operacji.

 

Czego mogę się spodziewać w dniu operacji powiek?

·        Większość operacji plastycznych powiek trwa od jednej do dwóch godzin.

·        Dla Twojego komfortu podczas zabiegu chirurgicznego podawane są leki przeciwbólowe.

·        Podczas operacji powiek powszechnie stosuje się znieczulenie miejscowe, ale zabieg można wykonać w znieczuleniu ogólnym (wiąże się to z dodatkowymi opłatami za zespół anestezjologiczny i pobyt w szpitalu).

·        Twój chirurg zastosuje się do planu operacyjnego omówionego z Tobą przed operacją.

·        Po blefaroplastyce na oczy zostanie nałożona maść nawilżająca, aby je chronić i zapobiegać wysuszeniu. Maść może powodować przejściowe niewyraźne widzenie.

·        Będziesz potrzebować kogoś, kto odwiezie Cię do domu i dobrze jest, aby ktoś został z Tobą przez pierwszą noc.

 

Opieka pooperacyjna i powrót do zdrowia

 

Dr Jadczak omówi, ile czasu minie, zanim będziesz mógł wrócić do normalnego poziomu aktywności i pracy.

Po operacji otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o:

·        normalnych objawach jakie wystąpią po  zabiegu

·        oznakach potencjalnych komplikacji

 

Co warto przygotować przed operacją, aby przyspieszyć okres rekonwalescencji:

·        Kostki lodu, okłady z lodu lub torebki do zamrażania wypełnione lodem, mrożony groszek (zgodnie z zaleceniami dotyczącymi okładów na powieki)

·        Małe gaziki

·        Krople do oczu (zapobiegające nadmiernemu przesuszeniu spojówek, gdyż w pierwszych dniach po zabiegu, ze względu na duży obrzęk, powieki mogą się nie domykać)

·        Czyste myjki i ręczniki

·        Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, które lekarz może zalecić, ale pamiętaj by unikać aspiryny, ibuprofenu, naproksenu i wszelkich innych leków lub suplementów ziołowych, które mogą rozrzedzać krew i zwiększać krwawienie.

·        Aby powieki mogły się szybko zagoić zaplanuj niewychodzenie z domu i ogranicz swoje czynności przez pierwsze 2 tygodnie po operacji.

 

Bezpośrednio po operacji powiek:

·        Bezpośrednio po operacji może wystąpić nadmierne łzawienie, wrażliwość na światło i podwójne widzenie.·        Przez kilka pierwszych dni miejsca nacięć będą widoczne i czerwone, a powieki mogą być opuchnięte i odrętwiałe.

·        Obrzęk i zasinienie będzie się utrzymywać tydzień lub dłużej.·        Aby zmniejszyć obrzęk stosuj okłady z lodu lub zimne okłady na oczy.

·        Ból jest zwykle minimalny. Możesz zażywać leki przeciwbólowe z paracetamolem – pamiętaj, aby unikać aspiryny, ibuprofenu, naproksenu i wszelkich innych leków lub suplementów ziołowych, które mogą rozrzedzać krew i zwiększać krwawienie.

·        Szwy zostaną usunięte po 6-8 dniach.

·        Jeśli po zabiegu wystąpi silny lub długotrwały ból, nadmierne zaczerwienienie i obrzęk, skontaktuj się z dr Jadczakiem, aby dowiedzieć się, czy te objawy są normalne, czy też są oznaką powikłań.

 

Czas rekonwalescencji po operacji powiek 

Niezwykle ważne jest, aby postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami pooperacyjnymi przekazanymi przez chirurga.

Obejmuje to:

·        zalecenia dotyczące pielęgnowania ran,

·        przyjmowania przepisanego antybiotyku,

·        poziomu i rodzaju bezpiecznej aktywności.

 

Twój chirurg przekaże również szczegółowe informacje dotyczące normalnych objawów, które wystąpią oraz wszelkich potencjalnych oznak powikłań.

 

Warto podkreślić, że czas rekonwalescencji różni się u poszczególnych osób.

 

Pierwsze dwa tygodnie po operacji plastycznej powiek 

Chociaż po zabiegu nie musisz leżeć w łóżku, warto zaplanować relaks, pozostać w domu i stosować zimne okłady na oczy w dniu zabiegu, a także w ciągu kilku pierwszych dni po operacji. Czas powrotu do zdrowia jest różny.

 

Zalecenia po operacji plastycznej powiek:

·        Postępuj zgodnie z  wszystkimi instrukcjami doktora. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, na miejsca nacięć aplikuj preparaty zalecone przez doktora i stosuj zimne okłady na oczy, aby zmniejszyć obrzęk. Zaleca się również stosowanie kropli do oczu, aby zapobiec wysuszeniu oczu. Jeśli masz suche oczy trwające dłużej niż dwa tygodnie, skontaktuj się z lekarzem.

·        Śpij z głową podniesioną powyżej klatki piersiowej. Możesz użyć zwykłych poduszek lub spać na fotelu. Aby zminimalizować obrzęk i siniaki, utrzymuj głowę w pozycji uniesionej w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu.

·        Po operacji plastyki powiek górnych i dolnych powieki będą zwykle napięte. W przypadku bólu możesz stosować środki przeciwbólowe na bazie paracetamolu.

·        Dzień po blefaroplastyce spodziewaj się siniaków i obrzęków, które będą się utrzymywać do dwóch tygodni.

·        Unikaj wysiłku, podnoszenia ciężarów, pływania i forsownych czynności, takich jak aerobik i jogging, przez dziesięć do czternastu dni. W szczególności należy unikać czynności wymagających gwałtownego poruszania głową lub podwyższających ciśnienie krwi w głowie. To ograniczenie obejmuje między innymi pochylanie się, co powoduje, że głowa znajduje się niżej niż serce, oraz podnoszenie przedmiotów wystarczająco ciężkich, aby spowodować nadwyrężenie. To ograniczenie może obowiązywać przez trzy do czterech tygodni po zabiegu.

·        Przez kilka pierwszych tygodni okresu rekonwalescencji Twoje oczy mogą się dość szybko męczyć. Rób częste drzemki i unikaj czynności, które mogą wysuszyć oczy, takich jak czytanie, oglądanie telewizji, noszenie szkieł kontaktowych i korzystanie z komputera.

·        Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu noś ciemne okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed podrażnieniami powodowanymi przez słońce i wiatr.

·        Szwy zostaną usunięte po 7-8  dniach po operacji powiek.

·        Możesz czuć się na tyle dobrze, aby wrócić do normalnych zajęć około dziesiątego dnia po operacji.

·        W przypadku wystąpienia duszności, bólów w klatce piersiowej, przyspieszonej akcji serca, nagłego bólu, krwawienia lub zaburzeń widzenia należy natychmiast zgłosić się lekarza lub skontaktować z recepcją MEA CLINIC.

 

INNE WAŻNE INFORMACJE

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty operacji powiek są długotrwałe. W większości przypadków usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych to zabieg wykonywany tylko raz. W miarę starzenia się brwi mogą zacząć opadać, powodując ponowne pojawienie się nadmiaru skóry na górnej powiece, ale w tym przypadku rozwiązaniem jest lifting brwi, a nie druga plastyka powieki górnej. Plastyka powiek dolnych jest zwykle wykonywana w celu usunięcia worków pod oczami oraz obrzęków wokół oczu i zazwyczaj wykonuje się ją tylko raz. 

 

Bądź w kontakcie ze swoim chirurgiem 

Ze względu na bezpieczeństwo oraz najpiękniejszy i najzdrowszy efekt, ważne jest, aby regularnie przychodzić na konsultacje pooperacyjne, w celu dalszej oceny oraz gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące gojenia i efektów operacji powiek. Nie wahaj się skontaktować z lekarzem lub recepcją MEA Clinic jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

 

Możliwe powikłania po zabiegu

Poważne powikłania po operacji plastycznej powiek zdarzają się bardzo rzadko. Każdego roku tysiące osób przechodzi udaną operację powiek i jest zadowolonych z efektów. Zabiegi blefaroplastyki, które pozostają złotym standardem w odmładzaniu powiek, są zwykle wykonywane bez większych problemów i powikłań. Jednak wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się z pewnym ryzykiem.

Niektóre z potencjalnych powikłań po operacji plastycznej powiek to:

·        Niekorzystna reakcja na znieczulenie

·        Krwiak lub surowiczak (nagromadzenie krwi lub płynu pod skórą, które może wymagać usunięcia)

·        Infekcja i krwawienie

·        Zaburzenia czucia

·        Niedomykanie się powiek (w przypadku usunięcia zbyt dużej ilości skóry)

·        Blizny

·        Reakcje alergiczne

·        Niezadowalające wyniki, które mogą wymagać dodatkowych procedur.

 

Aby  zminimalizować ryzyko należy przestrzegać porad i instrukcji udzielonych przez chirurga, zarówno przed, jak i po operacji powiek.

 

Plastyka powiek dolnych z podciągnięciem mięścnia okrężnego oka -tzw. micro mid-face-lift.

 

Blizny:

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Cena zabiegu zawiera:

– konsultacje przedzabiegową,

– zabieg wraz ze znieczuleniem,

– zdjęcie szwów,

– 2 wizyty kontrolne.

Plastyka powiek

Jak umówić się na konsultacje?

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.

Wskazania

  • nadmiar skóry powiek górnych, często występujących w postaci luźno zwisającego fałdu, niejednokrotnie ograniczającego widoczność
  • zasłonięte pole widzenia przez zwiotczałą skórę górnej powieki
  • nadmiar tłuszczu zebrany w dolnej powiece oczu
  • zmniejszone pole widzenia przez opuchniętą dolną powiekę oczu
  • nadmiar skóry powiek dolnych

Przeciwwskazania operacji powiek

  • stany zapalne operowanych obszarów
  • ropne zapalenie powiek
  • cukrzyca
  • anemia
  • skazy naczyniowe

Jak wygląda operacja plastyczna powiek?

W przypadku typowej operacji chirurg wykonuje cięcia w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych i bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych. Cięcia wychodzą poza kąt oka, ale są zlokalizowane w obrębie naturalnych zmarszczek.

Zalecenia przed zabiegiem

·        Rzuć palenie co najmniej 6 tygodni przed planowanym zabiegiem, aby przyspieszyć gojenie się ran i uniknąć niepożądanych powikłań.

·        Unikaj przyjmowania aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (i witamin / leków homeopatycznych, które mogą zwiększać krwawienie.

·        Niezależnie od rodzaju wykonywanego zabiegu, bardzo ważne jest nawodnienie. Odpowiednie nawodnienie przed i po operacji ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego powrotu do zdrowia i optymalnych wyników.

·        Operacja plastyczna powiek jest zwykle wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Upewnij się, że ktoś odwiezie Cię do domu po zabiegu i zostanie z Tobą przynajmniej przez pierwszą noc po operacji.

Co warto przygotować przed operacją plastyczną powiek:

·        Kostki lodu, okłady z lodu lub torebki do zamrażania wypełnione lodem, mrożony groszek (zgodnie z zaleceniami dotyczącymi okładów na powieki)

·        Małe gaziki

·        Krople do oczu (zapobiegające nadmiernemu przesuszeniu spojówek, gdyż w pierwszych dniach po zabiegu, ze względu na duży obrzęk, powieki mogą się nie domykać)

·        Czyste myjki i ręczniki

·        Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, które lekarz może zalecić, ale pamiętaj by unikać aspiryny, ibuprofenu, naproksenu i wszelkich innych leków lub suplementów ziołowych, które mogą rozrzedzać krew i zwiększać krwawienie.

·        Aby powieki mogły się szybko zagoić zaplanuj niewychodzenie z domu i ogranicz swoje czynności przez pierwsze 2 tygodnie po operacji.