Czas zabiegu

45-60min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

6000 zł

Opis

Operacja podbródka – liposukcja

Liposukcja podbródka to niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic brody (usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej). Wykonuje się go u kobiet i mężczyzn, którzy posiadają tzw. podwójny podbródek.

Liposukcja podbródka, dokładniej określana jako liposukcja podbródkowa (odsysanie tłuszczu z podbródka), może radykalnie poprawić kontur żuchwy i brody bez pozostawiania widocznych blizn. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty tą technikę można stosować w połączeniu z implantami podbródka oraz liftingiem twarzy i szyi.

Liposukcja podbródka to świetny sposób na pozbycie się podwójnego podbródka i poprawę ogólnego wyglądu twarzy. Polega na usunięciu tkanki tłuszczowej pod brodą, pod policzkiem i wzdłuż górnej części szyi.

Zapewniamy, że efekt liposukcji podbródka znacznie wpłynie na samopoczucie i samoocenę! Na operacje podbródka decyduje się wiele osób niezależnie od płci.


Odsysanie tłuszczu z podbródka – jak to wygląda?

Doktor prowadzący pomoże Ci określić, czy sama liposukcja podbródka zapewni Ci pożądany kontur żuchwy i szyi. Wraz z wiekiem skóra staje się wiotka, a komórki tłuszczowe namnażają się, dlatego aby usunąć zwisającą skórę i tkankę tłuszczową często niezbędny jest lifting twarzy i szyi. Jak więc wyglądają operacje podbródka?

 • Liposukcja podbródka wykonywana jest za pomocą 2 mm kaniuli do liposukcji przez niewielkie nacięcie ukryte w fałdzie brodowym.
 • Zabieg, jakim jest usunięcie drugiego podbródka można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od preferencji Pacjenta.
 • Pacjent wraca do domu tego samego dnia, chyba, że zdecydował się na znieczulenie anestezjologiczne – wtedy opuszcza klinikę po około 24 godzinach od zabiegu.
 • Pacjent przez kilka pierwszych dni do tygodnia nosi na głowie odzież uciskową.
 • Po zabiegu wystąpią siniaki i obrzęki, które utrzymują się przez 7-14 dni.

 

Efekty liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka pomaga wzmocnić mięśnie pod brodą. W ten sposób minimalizuje wygląd podwójnego podbródka i poprawia kontur podbródka. W wielu przypadkach liposukcja brody może być wykonywana w połączeniu z liftingiem twarzy, liftingiem szyi lub implantem podbródka.

Połączenie liposukcji podbródka z liftingiem twarzy, liftingiem szyi lub implantem podbródka może znacznie poprawić ogólny wygląd twarzy Pacjenta.

Chirurg podczas konsultacji udzieli Pacjentowi wszelkich niezbędnych informacji na temat zabiegu  liposukcji podbródka. Odniesie się do obaw i pytań dotyczących odsysania tłuszczu z podbródka i upewni się, że Pacjent ma realistyczne oczekiwania co do zabiegu.

 

 Korzyści z liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka oferuje wiele korzyści, w tym:

 • Eliminuje podwójny podbródek: Liposukcja podbródka to bezpieczny, sprawdzony zabieg eliminujący podwójny podbródek.
 • Poprawia linię żuchwy: dzięki liposukcji podbródka osoba może czerpać korzyści z wyraźniejszej linii żuchwy.
 • Redukuje tkankę tłuszczową z szyi: Liposukcja u osoby z  podwójnym podbródkiem ułatwia zredukować tkankę tłuszczową z szyi, tworząc bardziej naturalne przejście od szyi do linii żuchwy.Certyfikowany chirurg, taki jak dr Jadczak, przed wykonaniem zabiegu opowie o korzyściach odsysania tłuszczu z podbródka.

Operacje podbródka – pomocne pytania

Liposukcja podbródka znana również jako odsysanie tłuszczu z podbródka rodzi wiele pytań. Pacjenci chcąc przygotować się jak najlepiej do zabiegu często szukają na nie odpowiedzi. Oto te najważniejsze:

Czy podczas liposukcji podbródka można usunąć dodatkową skórę z twarzy i szyi?

W przypadku operacji podwójnego podbródka można usunąć tkankę tłuszczową z podbródka i poprawić wygląd żuchwy i brody. Jednak liposukcja podbródkowa nie usuwa nadmiaru skóry na twarzy. Dlatego też u niektórych pacjentów poddawanych liposukcji podbródkowej czasami stosuje się lifting twarzy lub lifting szyi w celu podciągnięcia zwiotczałej skóry twarzy.

Jak przygotować się do liposukcji podbródkowej?

Chirurg przedstawia szczegółowe informacje, które pomogą Pacjentowi przygotować się do liposukcji podbródkowej. Wyjaśnia również jak będzie wyglądał zabieg liposukcji podbródkowej i wszystkie etapy zabiegu jeszcze przed jej wykonaniem. Dzięki temu Pacjent dokładnie wie, czego może się spodziewać w dniu operacji oraz ma szanse przyspieszyć swoją rekonwalescencje, a samo usunięcie podbródka nie jest dla niego stresujące.

 

 

Rekonwalescencja po liposukcji podbródka

 • Po zabiegu wystąpią siniaki i obrzęk, który może się utrzymywać przez 7-14 dni.
 • Większość Pacjentów może wrócić do pracy tydzień po zabiegu.
 • Przez tydzień po operacji Pacjent zwykle nosi opaskę, która utrzymuje ucisk pod brodą. Opaska pomaga zminimalizować obrzęk podbródka i zapewnia prawidłowe dopasowanie skóry do kształtu szyi.
 • Aby przyspieszyć proces gojenia Pacjent powinien starać się utrzymywać głowę uniesioną w pozycji pionowej przez kilka dni po operacji.

 

Chirurg i personel MEA CLINIC pomogą Pacjentowi przygotować się do zabiegu liposukcji podbródka. Aby pomóc Pacjentowi osiągnąć oczekiwane efekty MEA Clinic zapewnia wsparcie przed, w trakcie i po operacji podwójnego podbródka.

 

 

Odsysanie tłuszczu z podbródka – czy jestem dobrym kandydatem do operacji podwójnego podbródka?

Generalnie liposukjcja podbródkowa jest dedykowana dla osób z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej w okolicy brody. Aby ustalić, czy Pacjent jest dobrym kandydatem do zabiegu dr Jadczak najpierw prosi o konsultację. Podczas konsultacji dr bada twarz i szyję Pacjenta, sprawdza historię choroby oraz pyta dlaczego Pacjent rozważa operację podwójnego podbródka.

Chirurg odpowiada również na wątpliwości i pytania Pacjenta dotyczące operacji podwójnego podbródka, aby pomóc tej osobie w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej leczenia.

 

 

Czy operacja podwójnego podbródka zapewnia długotrwałe efekty?

Liposukcja podbródka ma na celu zapewnienie długoterminowych rezultatów, ale to, jak długo utrzymują się jej efekty, zależy od osoby. W wielu przypadkach wyniki zabiegu liposukcji podbródka mogą trwać od 7 do 10 lat. Jednak procesy starzenia wpływają na każdą osobę inaczej, a wraz z wiekiem efekty liposukcji podbródka mogą stopniowo zanikać.

 

Czy liposukcja podbródka jest bezpieczna?

Zabieg liposukcji wykonywany przez doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę, jak dr Jadczak jest bezpieczny, ale tak jak każda operacja, liposukcja brody wiąże się z pewnym ryzykiem. Ryzyka te obejmują:

 • Infekcję
 • Obrzęk
 • Siniaki
 • Ból
 • Gorączkę

 

Efekty uboczne liposukcji podbródka, ze względu na niewielkie nacięcia stosowane podczas leczenia, są na ogół minimalne. Te działania niepożądane mogą utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu, następnie samoistnie ustępują.

 

Czy liposukcja podbródka boli?

 • Liposukcja podbródka jest zabiegiem ambulatoryjnym i zazwyczaj nie wymaga pobytu w szpitalu. Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort lub delikatny ból podczas zabiegu. Okres rekonwalescencji po liposukcji brody jest zwykle krótszy niż okres rekonwalescencji związany z innymi partiami ciała.
 • Chirurg podejmuje środki ostrożności, aby zminimalizować ból podczas liposukcji podbródka. Przed liposukcją podbródka znieczula obszar zabiegu. Wstrzykuje również środek zwężający naczynia krwionośne, aby ograniczyć ból i krwawienie.
 • Podczas zabiegu liposukcji podbródka dr Jadczak wykonuje niewielkie nacięcia w leczonym obszarze. Następnie wprowadza kaniulę w nacięcia, a kaniula odsysa tłuszcz i płyn.
 • Ból po zabiegu liposukcji podbródka zwykle ustępuje w ciągu kilku dni po zabiegu (odsysanie tłuszczu z podbródka nie jest zabiegiem całkowicie nie wiążącym się z lekkim bólem), a całkowity proces powrotu do zdrowia trwa około tygodnia. Dr Jadczak monitoruje proces rekonwalescencji swojego Pacjenta, dlatego prosi o regularne kontrole, aby uniknąć komplikacji i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jest dostępny, aby odpowiedzieć na obawy i pytania Pacjenta po liposukcji podbródkowej.
 • Chirurg dba o bezpieczeństwo Pacjentów i posiada wieloletnie doświadczenie w zabiegach z zakresu chirurgii twarzy. Zaleca operację podwójnego podbródka tylko wtedy, jeśli uważa, że ​​można ją bezpiecznie wykonać.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące liposukcji podbródka – FAQ

 

Czy liposukcja podbródka jest realną alternatywą dla diety i ćwiczeń fizycznych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania tłuszczu pod brodą?

Chociaż dieta niskokaloryczna i regularne ćwiczenia mogą pomóc ludziom wyglądać szczupło i czuć się zdrowo, tkanka tłuszczowa może nadal gromadzić się pod brodą, powodując podwójny podbródek. Dzięki liposukcji podbródka można poprawić zarówno podwójny podbródek jak i poprawić wygląd twarzy.

 

Jak przebiega liposukcja brody?

Przed zabiegiem liposukcji podbródka chirurg bada podbródek i szyję Pacjenta, określa, gdzie zostanie wprowadzona kaniula do usunięcia nadmiaru tłuszczu. Następnie znieczula miejsce zabiegu i wykonuje kilka małych nacięć przez które wprowadza kaniulę. Wykonuje ruchy w przód i w tył lub wachlarz, aby usunąć nadmiar tłuszczu. Na koniec chirurg upewnia się, że podbródek Pacjenta jest gładki i dopasowany do wyglądu twarzy, usuwa kaniulę i w razie potrzeby zakłada bandaże.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu liposukcji brody?

Pełny proces gojenia po liposukcji podbródka trwa do trzech miesięcy, z ciągłą poprawą aż do roku po zabiegu. Większość Pacjentów może wrócić do pracy, szkoły lub innych codziennych zajęć w ciągu 1 do 2 tygodni po zabiegu, ale zaleca się unikać forsownych ćwiczeń przez okres do 6 tygodni po zabiegu. Obrzęk oraz dyskomfort na szyi i brodzie ustępują w ciągu 1-4 dni od zabiegu. Aby zmniejszyć gromadzenie się krwi i płynów w szyi po zabiegu liposukcji czasami zakładane są specjalne dreny, które usuwa się po 2-3 dniach.

 

Kiedy mogę wziąć prysznic po liposukcji podbródka?

Pacjenci po zabiegu liposukcji podbródka mogą zazwyczaj wziąć prysznic dzień po operacji. Jeśli Pacjent otrzyma bandaż do założenia po zabiegu liposukcji podbródka, może go tymczasowo zdjąć podczas kąpieli.

 

Jak mogę przyspieszyć powrót do zdrowia po liposukcji brody?

Chirurg przedstawia pełne instrukcje dotyczące regeneracji po liposukcji podbródka i należy ich przestrzegać, aby zapewnić szybki powrót do zdrowia. Jeśli Pacjent po liposukcja podbródka ma obawy lub pytania dotyczące regeneracji dr Jadczak jest dostępny, aby na nie odpowiedzieć.

 

Ile czasu po zabiegu liposukcji podbródka zobaczę rezultaty?

Pierwsze efekty zabiegu liposukcji podbródka zwykle stają się widoczne po tygodniu od zabiegu. Pacjenci często stwierdzają, że szyja zaczyna wyglądać młodziej i jest zrewitalizowana, gdy znikają siniaki i obrzęk.

 

Dlaczego Pacjenci wybierają MEA CLINIC ?

Zaufanie zwykłemu chirurgowi plastycznemu, który przeprowadzi liposukcję podwójnego podbródka, może być ryzykowne ze względu na złożoność zabiegu. Jednak dr Jadczak jest otorynolaryngologiem, ekspertem w dziedzinie chirurgii twarzy i szyi, w tym liposukcji podbródkowej. Posiada dogłębną wiedzę na temat głowy i szyi, do tej pory wykonał wiele zabiegów liposukcji podbródka. W związku z tym dr Jadczak wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić Pacjentowi maksymalizację efektów operacji liposukcji podbródka.

 

Dla Pacjentów, którzy rozważają liposukcję podbródkową lub inne zabiegi odmładzające twarz, idealna jest konsultacja z dr Jadczakiem. To spotkanie pozwala przeanalizować stan Pacjenta i dowiedzieć się, czy liposukcja brody może być korzystnym rozwiązaniem. Umożliwia również Pacjentowi poznanie najważniejszych informacji i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia decyzji, czy liposukcja podbródkowa jest dla niego odpowiednia.

Jak umówić się na konsultację i liposukcję podbródka?

Zalecamy, aby omówić wszelkie swoje oczekiwania i obawy podczas konsultacji z dr Marcinem Jadczakiem.  Celem umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48698925498 lub +48538303198

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie – nie prowadzimy zapisów mailowo,  poprzez media społecznościowe oraz zewnętrzne portale.

Dla Pacjentów spoza Warszawy, którzy są zdecydowani na zabieg bez wcześniejszej konsultacji  prosimy o przesłanie mailem 4 zdjęć twarzy (oba profile, en face oraz zdjęcie od dołu z uwzględnieniem brody), na adres kontakt@meaclinic.pl