Czas zabiegu

45-60min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 3500 zł

Opis

Liposukcja podbródka to niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic brody. Wykonuje się go u kobiet i mężczyzn, którzy posiadają tzw. podwójny podbródek.
Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia (2-4 cm) w okolicach podbródka i uszu. Niektórzy chirurdzy wykonują nacięcie wewnątrz jamy ustnej, dzięki czemu po zabiegu pozostaje mniejsza blizna. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest za pomocą specjalnego narzędzia do liposukcji zakończonego cienką rurką, zwanego kaniulą. Operacja plastyczna podbródka trwa od 45 minut do godziny.
Może być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, dzięki czemu pacjent może od razu po zabiegu udać się do domu.
Na głowie umieszczany jest opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. W przypadku długotrwałego odrętwienia policzków lub brody należy skonsultować się z lekarzem. W pierwszym tygodniu po zabiegu pacjent może doświadczać dziwnych odczuć, takich jak mrowienie, ostre bóle, pieczenie lub ciągnięcie pod brodą. Liposukcja podbródka jest często przeprowadzana z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Wiele pań decyduje się na nią, gdy wykonują sobie lifting twarzy.

 

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies