Czas zabiegu

60-90min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

od 10000 zł

Opis

Blefaroplastyka, zwana plastyką powiek jest najczęściej wybierana oraz najskuteczniejszą metodą poprawiania – odmładzania wyglądu oczu. Korekcja powiek to zabieg poprawiający opadające powieki górne i tzw. worki pod oczami, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ograniczają pole widzenia.

Operacja opadającej powieki i worków pod oczami – kiedy się zdecydować?

Utrata pierwotnego wyglądu skóry wokół oczu następuje relatywnie szybko. Skóra wokół oczu jest bowiem szczególnie cienka i delikatna. Dodatkowo ta część naszego ciała pracuje intensywnie podczas mrugania przez kilkanaście godzin dziennie. Operacjom plastycznym poddają się przez to nawet osoby relatywnie młode. Operacja, jaką jest podniesienie powiek przynosi wyraźne, pozytywne efekty wizualne, twarz odzyskuje atrybuty młodego wyglądu, wydaje się radosna i wypoczęta. Plastyka powiek odwraca skutki procesu starzenia, w wyniku którego zanika sprężystość, jędrność i elastyczność strefy wokół oczu. Redukcja nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, w ramach operacji, uwydatnia oko i poprawia wyraz twarzy, w efekcie czego korekcie ulega nie tylko uroda i społeczny odbiór. Operacje plastyczne powiek mają też wymiar czysto pragmatyczny. Usprawniają wzrok i poszerzają pole i swobodę widzenia, co przekłada się również na sprawność zawodową. Dzięki plastyce skóry wokół oczu, poddane temu zabiegowi osoby odzyskują efektywność percepcyjną oraz młody i korzystny wygląd. Przywrócenie tej części twarzy pierwotnego wyglądu ma wymiar estetyczny i zdrowotny.

Ile trwa operacja opadającej powieki?

Operacje plastyczne powiek zajmują przeważnie 1 godzinę. Przy korekcji powiek górnych lekarz wykonuje nacięcie w miejscu naturalnych bruzd na powiekach, następnie oddziela skórę od leżącej poniżej tkanki tłuszczowej i mięśni, usuwa zbędny tłuszcz i często wycina nadmiar skóry i/lub mięśni. Nacięcia mogą być przedłużone na kurze łapki i kąty oczu. Po operacji występują obrzęki i zasinienia wokół oczu. Dolegliwości te znikają po upływie tygodnia.

Zwykle po 3-4 dniach zdejmowane są szwy, do tego czasu należy unikać wysiłku, a zwłaszcza nachylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Po 10 dniach można powrócić do pracy i zacząć stosować makijaż. Przez miesiąc po operacjach plastycznych dobrze jest zakładać ciemne okulary chroniące oczy przed światłem. Młodszy wygląd, który zapewnia plastyka powiek, jest długoletni (5-10 lat), jednak nie jest trwały. Z upływem czasu skóra i mięśnie mogą ulegać ponownemu zwiotczeniu.

operacja opadającej powieki

podniesienie powiek

Plastyka powiek

Korekcja powiek – o tym należy wiedzieć

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Cena zabiegu zawiera:

– konsultacje przedzabiegową

– zabieg wraz ze znieczuleniem

– hospitalizacja pozabiegowa

– zdjęcie szwów

– 2 wizyty kontrolne

 

Jak umówić się na konsultacje?

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.

Wskazania

  • nadmiar skóry powiek górnych, często występujących w postaci luźno zwisającego fałdu, niejednokrotnie ograniczającego widoczność
  • zasłonięte pole widzenia przez zwiotczałą skórę górnej powieki
  • nadmiar tłuszczu zebrany w dolnej powiece oczu
  • zmniejszone pole widzenia przez opuchniętą dolną powiekę oczu
  • nadmiar skóry powiek dolnych

Przeciwwskazania operacji powiek

  • stany zapalne operowanych obszarów
  • ropne zapalenie powiek
  • cukrzyca
  • anemia
  • skazy naczyniowe

Jak wygląda operacja plastyczna powiek?

W przypadku typowej operacji chirurg wykonuje cięcia w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych i bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych. Cięcia wychodzą poza kąt oka, ale są zlokalizowane w obrębie naturalnych zmarszczek.

Okres rekonwalescencji

7-14 dni

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu należy przykładać chłodne kompresy. Szwy są zdejmowane 4-5 dnia.