Czas zabiegu

1-2h

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

22000 zł

Opis


KOREKTA NOSA CENA – JUŻ OD 460 ZŁ MIESIĘCZNIE

Dodatkowo w cenie zabiegu:

 • 3 konsultacje pooperacyjne
 • 1 zabieg kosmetologiczny przyspieszający regenerację po operacji

Zamów


Korekta nosa w MeaClinic

Centralnie umiejscowiony na naszej twarzy nos jest początkiem dróg oddechowych (zdrowy powinien być głównym organem oddychania) i miejscem, gdzie wciągane powietrze ulega nie tylko ogrzaniu, ale również oczyszczeniu i nawilżeniu, co niewątpliwie czyni z niego swoisty i doskonały filtr i nawilżacz. Jest też wyjątkowym i bardzo czułym narządem węchu.

Nie bez znaczenia jest także jego wygląd, który przydaje nam uroku, bądź mniej miłego wyrazu twarzy. Z pewnością jego wielkość i kształt wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i na odbiór zewnętrzny. Nasze postrzeganie wyglądu niestety jest bardzo krytyczne pod tym względem i nierzadko tracimy z tego powodu pewność siebie i odczuwamy znaczny dyskomfort. Korekcje nosa przeprowadzane w Mea Clinic mogą nie tylko podnieść komfort życia, ale również pewność siebie!

Plastyka nosa

Dla wielu z nas różnorodne, nietypowe kształty oraz defekty nosa stanowią znaczny problem, dlatego w naszej warszawskiej MEA Clinic spełniamy marzenia o estetycznej i miłej dla oka wizualizacji twarzy przeprowadzając korekcje nosa. Plastyka nosa jest najbardziej popularnym, a więc często przez nas przeprowadzanym zabiegiem chirurgicznym. Wbrew pozorom, co nie jest bez znaczenia, cena wykonywanej operacji plastycznej nosa nie jest wygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewątpliwe korzyści. Operacja nosa pozwoli nie tylko poprawić swój wygląd i samopoczucie, ale również może znacznie wpłynąć na jakość życia. Korekcja nosa przyczynia się do swobody oddychania, a także zmniejsza ryzyko infekcji dróg oddechowych. Zabieg korekty nosa oraz plastyka nosa wykonywana w MEA Clinic Warszawa pozwoli na poprawę ogólnego zdrowia, a także samopoczucia.

Przed zabiegiem korekty nosa

Każda korekta nosa poprzedzona jest konsultacją ze specjalistą naszej kliniki i odpowiednimi badaniami, które wykluczą ewentualne przeciwwskazania, które nie pozwalają na korekcję nosa. Wykonujemy zatem badanie:

 • grupy krwi, a także jej morfologię,
 • poziomu cukru (glukozy) we krwi,
 • poziomu wskaźników krzepliwości krwi – APTT, INR,
 • obecności we krwi antygenów HBS (HbsAg) – występowanie wirusa HBV oznacza wirusowe zapalenie wątroby typu B,
 • obecności we krwi przeciwciał Anty-HCV – ich występowanie oznacza wirusowe zakażenie żółtaczką typu C,
 • obecności we krwi wirusa HIV,
 • EKG serca.

Wracając do konsultacji, musimy zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle istotny etap przygotowań do zabiegu korekty nosa. Podczas jej trwania ocenie podlega ogólny stan zdrowia, proporcje twarzy, wskazywane jest potencjalne ryzyko wystąpienia powikłań oraz ustalany jest rodzaj znieczulenia, a także omawiane są oczekiwania w stosunku do kształtu nosa. Ustalana jest również cena za operację plastyczną oraz co w cenie proponujemy.

Zaznaczamy, że pacjenci ze skłonnościami do nałogu, jakim jest palenie papierosów, niestety będą musieli na ponad cztery tygodnie porzucić myśl o „puszczeniu”, choćby jednego dymka, ponieważ ma to negatywny wpływ na sam zabieg jakim jest korekta nosa i jego efekty. Odstawiamy także zażywanie środków farmakologicznych zmniejszających krzepliwość krwi, zawierające kwas acetylosalicylowy, a także zwyczajną aspirynę. Operacja nosa wymaga zastosowania się do wszelkich zaleceń lekarza, aby proces rekonwalescencji przebiegł bez przeszkód.

 

operacja plastyczna nosa cena

Co proponujemy w ramach operacji nosa?

W zależności od zastanych nieprawidłowości, czy to w kształcie nosa, czy też jego funkcjonalności w warszawskiej MEA Clinic realizujemy operacje plastyczne nosa dotyczące m.in.:

 • wielkości i wizualnej spójności z twarzą,
 • szerokości grzbietu,
 • ogólnego profilu, w tym uwypuklenia lub wklęśnięcia,
 • czubka z charakterystycznym bulwiastym lub opadającym, bądź zadartym kształtem,
 • skrzydełek zbyt dużych lub szerokich,
 • asymetrii i bocznych skrzywień,
 • nieprawidłowego ustawienia przegrody,
 • defektów genetycznie uwarunkowanych lub nabytych na skutek urazu.

Operacja plastyczna nosa ma na celu podniesienie ogólnego komfortu pacjentów, poprawy ich stanu zdrowia (rzadsze występowanie infekcji) oraz poprawy samopoczucia.

Przebieg korekcji czyli jak wygląda operacja plastyczna nosa?

W pierwszej fazie zgodnie ze wskazaniami i ustaleniami, używamy pełnego znieczulenia ogólnego lub znieczulenia miejscowego z sedacją (stan uspokojenia wywołany dożylnym podaniem odpowiednich środków farmakologicznych – zmniejszenie aktywności układu nerwowego), co w pewnym stopniu umożliwia współpracę z chirurgiem. Operacja plastyczna nosa może wtedy przebiegać w sposób spokojny i kontrolowany.

Kolejnym etapem jest wykonanie korekty nosa poprzez właściwą dla danego przypadku technikę zamkniętą (niewielkie nacięcia wykonane wewnątrz narządu), bądź otwartą (cięcia wewnętrzne wraz z cięciami poprzecznymi w obrębie słupka). Pozwala to na bezproblemowy dostęp do chrząstki i kości.

W plastyce nosa bardzo ważnym etapem operacji jest kształtowanie jego struktur. W zależności od potrzeb są one redukowane lub odbudowywane. Do odbudowy wykorzystujemy fragmenty (chrząstki) np. małżowiny usznej lub przegrody nosowej, którą prostujemy, jeśli występuje krzywizna. Również podcinamy skrzydełka, gdy są rozbudowane ponad miarę, tak aby korekcja nosa dała również zadowalający efekt wizualny.

Po zakończeniu formowania właściwego kształtu wszelkie nacięcia są zszywane, zazwyczaj szwami rozpuszczalnymi. Stabilizujemy wewnętrzne struktury specjalnymi płytkami oraz stosujemy tamponadę w celu zatrzymania krwawienia występującego po korekcji nosa. Nos jest pokrywany odpowiednim do danej korekty nosa opatrunkiem.

Wszelkie obrzęki i zasinienia powstałe po operacji plastycznej nosa ustępują zazwyczaj po kilku tygodniach, a właściwy kształt nosa normuje się przez kolejne miesiące. Po roku uzyskujemy stuprocentowy efekt. Jednak, by tak się stało, należy pamiętać o wizytach kontrolnych i stosowaniu się do zaleceń pooperacyjnych – tylko wtedy operacja nosa przyniesie zamierzone efekty.

 

korekta nosa

Korekta nosa – możliwe powikłania

Ingerencja chirurgiczna w żywy organizm może stworzyć potencjalne wystąpienie powikłań, również w przypadku operacji nosa. MEA Clinic jest znana w Warszawie z wykonywania bezpiecznych i bezproblemowych zabiegów korekcji narządu powonienia, ale zawsze informujemy naszych pacjentów o ryzyku  jakie niesie operacja plastyczna nosa, które dotyczy np.:

 • problemów z wolno gojącymi się ranami,
 • infekcji,
 • długotrwałego krwawienia, czy też powstania krwiaka,
 • braku czucia na powierzchni skórnej nosa,
 • zaburzeń oddechowych,
 • stałego odczucia bólu w obrębie nosa,
 • poczucia drętwoty,
 • nieustępujących obrzęków i przebarwień,
 • asymetrii narządu,
 • blizn,
 • nieregularności powierzchniowej nosa.

 

 

Sprawdź również: FAKTY I MITY DOTYCZĄCE OPERACJI NOSA 

 

 

korekcja nosa w mea clinicplastyka nosa

korekcja nosa

operacja nosa warszawa

Korekcje nosa – o tym należy pamiętać

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

Czas trwania zabiegu korekcji nosa

Czas trwania zabiegu operacji plastycznej nosa w znieczuleniu ogólnym uzależniony jest od stopnia korekcji, kształtu nosa oraz celu wykonywania zabiegu. Wszelkie informacje na ten temat nasi pacjenci uzyskają podczas konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej. Jako, że operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym należy wziąć pod uwagę proces wybudzania pacjenta po wykonanym zabiegu.

Cena zabiegu zawiera:

– konsultacje przedzabiegową

– zabieg wraz ze znieczuleniem

– hospitalizacja pozabiegowa

– zdjęcie szwów

– 2 wizyty kontrolne

 

Jak umówić się na konsultacje?

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.

Wskazania

 • krzywa przegroda nosowa
 • garb

Przeciwwskazania

 • niedokrwistość
 • skazy naczyniowe
 • nieuregulowane nadciśnienie
 • ropne zapalenie zatok i twarzy
 • cukrzyca

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej oraz kostnej nosa. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Okres rekonwalescencji

ok. 10 dni

Sprawdź również

Korekcja czubka nosa

Zalecenia po zabiegu

W pozycji leżącej głowa powinna być powyżej ciała co najmniej tydzień. Tydzień lub dwa należy unikać większego wysiłku oraz gorących kąpieli. Opatrunek (gazik) umieszczony pod nosem powinien być wymieniany kilka razy dziennie.