Co warto wiedzieć o faceliftingu? Najważniejsze informacje, fakty i mity o faceliftingu.

Facelifting to jedna z tych operacji plastycznych, która wzbudza dużo obaw wśród pacjentów chcących wyglądać młodziej. Na strach przed zabiegiem składa się kilka czynników. Po pierwsze: chodzi przecież o twarz, najbardziej indywidualną część ciała, która jest bardzo ważnym elementem naszej tożsamości. Zabieg na twarzy może budzić wątpliwości, chociażby dlatego, że przez jakiś czas od zabiegu, ślady jego wykonania będą dość mocno widoczne. Zaplanowanie faceliftingu wiąże się z licznymi obawami, których źródła najczęściej możemy się doszukiwać w informacjach, często nieprawdziwych, zamieszczonych w internecie. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? A może wystarczy zaufać lekarzowi?

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz bardziej zwiotczała, traci jędrność, objętość i pojawiają się widoczne, głębokie zmarszczki. Pod wpływem siły grawitacji odwracają się proporcje twarzy.

Czasu nie cofniesz, ale jeśli chcesz wyglądać o 10 lat młodziej, to świetnie trafiłeś!!!

 

 

Wskazania:

*Odczuwasz dyskomfort psychiczny związany z widocznymi oznakami starzenia się na twarzy i szyi?

*Twoja skóra jest zwiotczała, zbyt cienka i rozciągnięta ?

*Przeszkadzają Ci pogłębiające się zmarszczki wokół oczu, ust i szyi?

*Twoja twarz wyraża smutek, gniew i złość?

*Zaczyna tworzyć się „drugi” podbródek?

*Powieki zaczynają coraz bardziej opadać?

 

 

Obawy Pacjentów przed zabiegiem Faceliftingu :

1. Lęk przed nieudanymi efektami – daj sobie trochę czasu. Po zabiegu trzeba się liczyć z wystąpieniem mniejszych, lub większych obrzęków i siniaków. Czymś całkowicie normalnym jest również przejściowy brak czucia skóry w obszarze pozabiegowym, który stopniowo ustąpi w ciągu kilku tygodni. Bardzo ważne w tym okresie jest dbanie o blizny, co zagwarantuje, że zostaną schowane i mało widoczne. Na ostateczny efekt zabiegu  trzeba zaczekać do zakończenia procesu rekonwalescencji, który trwa zazwyczaj  około 2-3 tygodni.

2. Lęk przed bliznami – blizny są naturalnym następstwem każdego zabiegu chirurgicznego. Chirurg oczywiście dąży do tego żeby blizna była jak najmniej widoczna i dobrze zlokalizowana. Cięcie wykonywane jest najczęściej w okolicy skroniowej do granicy skóry owłosionej karku. Wykorzystanie naturalnych zagłębień skóry i jej owłosionych płaszczyzn redukuje do minimum widoczność blizn. Dodatkowo istnieje szereg zabiegów (np. Icoone czy Esthetic-Pen), które pomagają likwidować nie tylko świeże ale także wieloletnie blizny.

3. Lęk przed bólem – oczywiście zabieg faceliftingu jest sporą interwencją chirurgiczną, dlatego na kilka dni po zabiegu pacjentowi może towarzyszyć ból, jak i uczucie „ciągnięcia”, czy odrętwienia. Odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Podczas gdy jeden pacjent będzie odczuwał silny ból, drugi nie będzie odczuwał prawie żadnych dolegliwości. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się zalecone przez chirurga środki przeciwbólowe.

 

Co powinieneś zrobić?

*Zadzwoń i umów się na spotkanie , telefon 538 303 198

*Przyjdź do MEA Clinic na konsultację lekarską, podczas której zostaniesz poinformowany o przewidywanym efekcie

*Zarezerwuj termin zabiegu

*Zrób badania w celu wyeliminowania przeciwwskazań do zabiegu

 

Przed zabiegiem:

*Na 6 tygodni przed planowanym zabiegiem powinieneś odstawić palenie, ponieważ nikotyna zaburza procesy gojenia

*Na 6 tygodni przed planowanym zabiegiem odstaw przyjmowanie leków rozrzedzających krew, tj. aspiryna i jej pochodne

*Bezpośrednio przed operacją nie należy pić, jeść i palić papierosów (min. 6 godzin)

 

Zabieg:

*Czas trwania zbiegu to około 3-4 godziny

*Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym

*Cięcie prowadzi się najczęściej w okolicy skroniowej, wzdłuż naturalnej linii przedusznej, wokół płatka usznego i w okolicy zausznej, aż do granicy skóry owłosionej karku. Jeżeli sytuacja wymaga ingerencji przy podbródku, małe cięcie może być przeprowadzone pod brodą, w miejscu również niewidocznym.

 

  • Hospitalizacja ogranicza się do 1 dnia
  • Twarz zabezpieczana jest przy pomocy bandaży, mają one za zadanie uciśnięcie skóry, co zapobiega powstawanie obrzęków i zasinień
  • Czas rekonwalescencji zazwyczaj zajmuje jeden do trzech tygodni, to kwestia bardzo indywidualna
  • po tygodniu możesz pomału wracać do codziennych zajęć, jednak unikaj forsowania się
  • przez kilka miesięcy unikaj opalania
  • Przez co najmniej dwa tygodnie unikaj alkoholu

 

Przy odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, oraz przy utrzymaniu wagi na stałym poziomie możesz cieszyć się efektem zabiegu nawet do 10 lat!

MEA Clinic ul. Burakowska 16 LU 2 01-066 Warszawa +48 538 303 198 kontakt@meaclinic.pl Polityka prywatności & Cookies