Czas zabiegu

min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

18000 zł

Opis

Upływ czasu doskwiera każdemu z nas. Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się wiotka, ilość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, pojawia się coraz więcej zmarszczek. Utrata owalu twarzy, opadające kąciki ust, obniżenie linii brwi i opadające powieki są zmorą zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Istnieje wiele rozwiązań powyższych problemów, od delikatnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jak toksyna botulinowa, nici liftingujące, wypełnienie kwasem hialuronowym (efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy) aż po zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej (efekt utrzymuje się około 10 lat). Aby dobrać najlepszą metodę należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże podjąć odpowiednią decyzję. W celu umówienia się na konsultację należy zadzwonić na recepcję MEA Clinic +48538303198 lub +48698925498.

Czym jest endoskopowy lifting środkowej części twarzy?

Zabieg polega na podciągnięciu okostnej okolicy policzka. Ze względu na zastosowanie endoskopu zabieg jest precyzyjny i bezpieczny.

Zabieg jest idealną alternatywą dla osób, które borykają się z wiotkością i utratą elastyczności skóry w okolicy środkowej części twarzy oraz z utratą owalu twarzy.

 

Zabieg  wykonuje się  w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym.

Podczas zabiegu zakładane są szwy nierozpuszczalne, które są usuwane po tygodniu od wykonania zabiegu. W pierwszych dniach po zabiegu może wystąpić duży obrzęk oraz krwiaki, które ustępują wraz z upływem czasu (maksymalnie do 2 tygodni po zabiegu).

 

Blizna pozabiegowa:

Każdy zabieg z zakresu chirurgii pozostawia po sobie delikatną bliznę. W przypadku endoskopowego liftingu środkowej części twarzy blizna schowana jest w skórze owłosionej głowy i jest praktycznie niewidoczna. Warto pamiętać aby przez pierwszy miesiąc po zabiegu odpowiednio dbać o miejsce nacięcia. Do momentu zdjęcia szwów i wygojenia się rany pacjent nie powinien dotykać blizny. Po upływie około 2 tygodni warto stosować silikonowe preparaty niwelujące powstawanie zrostów np. Cell Fushion C Expert Intensive Post A.D.

Początkowo blizna może być twarda i zaczerwieniona, aby przyspieszyć proces regeneracji zaleca się stosowanie masaży z zastosowaniem technologii Icoone https://www.meaclinic.pl/zabiegi/icoone-zabieg-na-twarz/

Przez 2 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, natomiast przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać.

 

Konsultacja:

Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki pod numerem 48538303198 lub 48 698 925 498.

Konsultacje umawiamy wyłącznie telefonicznie. Nie umawiamy wizyt lekarskich poprzez sms/ e-mail/ wiadomości prywatne w mediach społecznościowych ani przez zewnętrzne portale.