Czas zabiegu

90min

Liczba powtórzeń

według zaleceń

Cena

9000 zł

Opis

Obecnie wielu mężczyzn i kobiet poszukuje nowych sposobów na zachowanie młodzieńczego wyglądu i dodanie estetycznego piękna ich twarzy. Jednak w miarę starzenia się te mniej inwazyjne zabiegi niechirurgiczne mogą nie wystarczyć, by pozbyć się problemów ciężkich brwi oraz opadających kącików brwi i oczu. Dla tych Pacjentów najlepszym sposobem skorygowania bocznego opadania brwi może być skroniowy lifting brwi. W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu brwi lub endoskopowego liftingu brwi, skroniowy lifting nie podnosi centralnego czoła i brwi. Zamiast tego wygina brwi w zewnętrznym rogu. Zapobiega to nadmiernemu otwarciu oczu lub wyrazu zaskoczenia (efekt Mefisto). Jest to również idealny zabieg dla osób, które pragną bardziej prostego, klasycznego łuku brwiowego, nawet jeśli są młodsze i nie doświadczyli jeszcze oznak starzenia się.

 

Co to jest lifting skroniowy?

Skroniowy lifting brwi znany jest również jako boczny lifting brwi, mini lifting brwi i mini lifting czoła. Jest zabiegiem chirurgicznym, który jest mniej inwazyjny niż typowy lifting brwi. Ma tylko jedno małe nacięcie ukryte we włosach, dzięki czemu czas rekonwalescencji wynosi kilka dni.

 

Efekty zabiegu liftingu skroniowego brwi:

♦  Redukcja bruzd i zmarszczek na czole i w kącikach oczu

♦  Wygładzanie czoła

♦  Uniesienie zewnętrznej części brwi (1/3długości brwi)

♦  Lifting górnych powiek

♦  Wygładzenie „kurzych łapek” wokół oczu

♦  Nadanie „zaspanym” oczom szerszego i bardziej otwartego wyglądu

♦  Delikatny lifting policzków

 

 

Efekty skroniowego liftingu brwi można osiągnąć dzięki małym, niewidocznym nacięciom, które są ukryte w linii włosów. Lifting skroniowy jest często stosowany wraz z plastyką powiek, zwaną również blefaroplastyką, czyli zabiegiem poprawiającym wygląd powiek i oczu. Ponadto może uzupełniać działanie botoksu i innych zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy, ponieważ mogą one usuwać głębsze bruzdy na środku czoła i brwi.

Chociaż podnoszenie okolicy skroniowej jest mniej inwazyjne niż podnoszenie brwi, nadal wymaga nacięć. Dokładna długość i rodzaj nacięć będzie zależeć od potrzeb Pacjenta i zakresu liftingu. W większości przypadków nacięcia są ukryte co najmniej jeden centymetr za linią włosów.

Ponieważ podczas tego typu zabiegu wykonuje się tylko dwa małe nacięcia po obu stronach głowy, często wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

 

Czym różni się lifting skroniowy brwi od klasycznego liftingu brwi?

Chociaż zajmują się tym samym obszarem twarzy, lifting skroniowy bardzo różni się od liftingu brwi. Znany również jako plastyka brwi, lifting brwi jest bardziej inwazyjną operacją, która unosi całe czoło. Ta procedura pomaga pozbyć się bardziej widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki brwi, zmarszczki na czole i głębokie bruzdy między brwiami. Natomiast lifting skroniowy unosi tylko boki twarzy i czoło. W żaden sposób nie wpływa na środek czoła ani obszar między brwiami.

 

Pomimo subtelnego i minimalnie inwazyjnego podejścia, uniesienie skroni może mieć bardzo wyraźny wpływ na rysy twarzy i wygląd. Oprócz usunięcia drobnych zmarszczek, pacjenci często zauważają, że ich oczy wyglądają na bardziej otwarte, kocie. Zabieg ten może unieść i nadać brwiom bardziej przyjemny i młodzieńczy wygląd.

 

Kto powinien rozważyć skroniowy lifting brwi?

Chociaż jest to zabieg małoinwazyjny, mini lifting brwi nie jest odpowiedni dla każdego.

Ten zabieg jest wskazany dla mężczyzn i kobiet, którzy mają opadające brwi, skronie lub opadające kąciki oczu. Osoby, które korzystały z innych zabiegów estetycznych, mogą również skorzystać z tego typu zabiegu.

 

 

Jak wykonuje się lifting skroniowy brwi?

Zabieg rozpoczyna się od podania miejscowego znieczulenia w obu skroniach, tuż za linią włosów, w której będą wykonane nacięcia. Następnie wykona dwa bardzo małe, ukryte nacięcia. Po jednym z każdej strony tuż za linią włosów. Zapewni to, że blizna nie będzie później widoczna.

Następnie leżące poniżej tkanki są podciągnięte w górę. To usuwa zmarszczki i drobne linie od wewnątrz. Wygładza i liftinguje boczne partie twarzy. Nadmiar skóry jest następnie przycinany, a nacięcie zamykane małymi szwami.

 

Większość ludzi odczuwa bolesność po tym, jak zastrzyki znieczulające przestaną działać. Mogą również mieć niewielkie siniaki i obrzęki. Zwykle znikają w ciągu kilku dni i nie wymagają długich przerw w pracy ani innych obowiązków. Szwy zostają usunięte około 7 dni po zabiegu.

 

Często zadawane pytania dotyczące liftingu skroniowego:

 

Dlaczego warto wybrać lifting skroniowy brwi?

Dla wielu osób lifting skroni oferuje odpowiednią mieszankę subtelnego odmłodzenia i krótkiego czasu regeneracji.

 

Kto jest idealnym kandydatem do tego zabiegu?

Najlepszą osobą do tego zabiegu jest osoba, która chce poprawić wygląd swoich brwi, skroni i zewnętrznych kącików oczu. Ponadto ważne jest, aby być w dobrym stanie ogólnym.

 

Jak długo trwa lifting skroniowy brwi?

Chociaż czas różni się w zależności od procedury, zazwyczaj czas zabiegu wynosi około godziny – od czasu wstrzyknięcia znieczulenia do momentu założenia ostatniego szwu.

 

Czy będę mieć blizny?

Wszystkie nacięcia pozostawiają blizny. Jednak nacięcia (i blizny) po tym zabiegu są ukryte w linii włosów, dzięki czemu nie są widoczne.

 

Czy ten zabieg jest bolesny?

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu Pacjenci nie będą odczuwać bólu podczas samego zabiegu. Po zabiegu wiele osób odczuwa ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Dr przepisze odpowiednie leki, które sprawią, że ten ból będzie łatwiejszy do opanowania.

 

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

Większość osób będzie miała łagodny obrzęk, a w niektórych przypadkach łagodny ból po zabiegu. Mogą również pojawić się siniaki na skroniach, a nawet w kącikach oczu. Można temu zapobiec lub przyspieszyć proces gojenia, śpiąc z podniesioną głową w ciągu kilku dni po zabiegu.

Większość pacjentów wraca do normalnej aktywności, w tym do pracy, w ciągu kilku dni od zabiegu. Szwy są zazwyczaj usuwane w ciągu 7 dni. Około dwóch tygodni po zabiegu można wrócić do aktywności fizycznej.

 

 

Wszystkie procedury wiążą się z ryzykiem i niosą ze sobą potencjalne komplikacje. Ta procedura ma minimalne ryzyko ze względu na mniej inwazyjny charakter, ale nadal ma niskie ryzyko pewnych działań niepożądanych. W rzadkich przypadkach ludzie mogą mieć krwawienie lub infekcję. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań należy postępować zgodnie z instrukcjami pozabiegowymi.

 

Informacje o konsultacjach dotyczących liftingu skroniowego

Dr Jadczak, otorynolaryngolog, jest jednym z wiodących ekspertów w dziedzinie chirurgii twarzy, oferującym szeroką gamę innowacyjnych zabiegów, które pomagają Pacjentom osiągnąć pożądany młodzieńczy wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego lub innych zabiegów estetycznych, skontaktuj się z nami już dziś.